serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  V Niedziela Zwykła - 9 luty 2020 r.

  1. Przeżywamy miesiąc luty, poświęcony modlitwie za konających. Prosimy, aby Bóg w swoim miłosierdziu udzielił im przebaczenia grzechów. Dziś po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 16.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek comiesięczne modlitewne spotkanie za wstawiennictwem św. Rity, które rozpocznie się modlitwą różańcową o godz. 17.00.
  3. W tym tygodniu przypada:
   - w poniedziałek – św. Scholastyki, dziew.;
   - we wtorek – wspomn.  Najśw. Maryi Panny z Lourdes (Światowy Dzień Chorego).
   Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji osób  dźwigających brzemię choroby bądź niepełnosprawności.
   - w piątek – święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, b-pa, patronów Europy;
  4. We wtorek po Mszy spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego (w domu zakonnym).
  5.  W środę na Mszę św. a później na spotkanie zapraszamy rodziców i młodzież kl. VIII przygotowującą się do bierzmowania. Młodzież ta przystąpi do sakr. bierzmowania 5 marca (w Rzuchowej). Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży i ich rodzin.
  6. W piątek 14 lutego będzie w naszym kościele Walentynkowa Modlitwa Małżonków poprowadzona przez Rodziny Domowego Kościoła. O godz. 17.30 Msza św. a następnie adoracja z modlitwą małżeńską, odnowieniem przyrzeczeń i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy wszystkich małżonków.
  7. W sobotę po Mszy św. spotkanie pielgrzymów udających się do Ziemi Świętej (w kościele).  Prosimy o dokonywanie kolejnej wpłaty.
  8. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii odnowią przyrzeczenia chrzcielne; prosimy o przyniesienie świec (chrzcielnych).
  9. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Sylwii Dulęba, Michałowi Mrówka, Marlenie Bittner i Łukaszowi Kurek. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Teresie i Tadeuszowi Nosek, Barbarze i Franciszkowi Krzemień, Urszuli i Bolesławowi Ryczek. Bóg zapłać.
  10. Dziś składka przeznaczona jest na inwestycje parafialne. „Bóg zapłać” za każdy dar. Dziękuje także za uprzątnięcie dekoracji bożonarodzeniowej.
  11. Zachęcamy do czytania Pisma św. oraz prasy katolickiej wystawionej na stoliku przy wyjściu z kościoła. W zakrystii jest do odebrania „Czas Serca”. Drodzy, niech widoczna będzie w naszych rodzinach stała troska o rozwój wiary.
  12. Intencje mszalne …
  13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Jan Podstawski z ul. Wolskiej (pogrzeb w poniedziałek o godz.14.00). Pomódlmy się o życie wieczne dla niego....
  14. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa, które patronuje tej parafii i świątyni. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce.par(at)scj.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male@diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.