Anioł Pański w języku łacińskim

(Modlitwa „Anioł Pański” odmawiana przez papieża Franciszka, wraz z wiernymi w niedzielę o godz. 12.00)

Angelus Domini nuntiavit Mariae,
    Et concepit de Spiritu Sancto.

Ave Maria, gratia plena, * Dominus tecum; * benedicta tu in mulieribus, * et benedictus fructus ventris tui, Iesus.
    Sancta Maria, Mater Dei, * ora pro nobis peccatoribus, * nunc et in hora mortis nostrae. * Amen.

Ecce ancilla Domini,
    Fiat mihi secundum verbum tuum.

Et Verbum caro factum est,
    Et habitavit in nobis.

Ora pro nobis, sancta Dei Genitrix.
    Ut digni efficiamur promissionibus Christi.

Oremus. Gratiam tuam, quaesumus, Domine, * mentibus nostris infunde; * ut qui, angelo nuntiante, * Christi Filii tui incarnationem cognovimus, * per passionem ejus et crucem, * ad resurrectionis gloriam perducamur. * Per eumdem Christum Dominum nostrum.
    Amen.

Gloria Patri, et Filio, et Spiritui Sancto,
    Sicut erat in principio et nunc et semper * et in saecula saeculorum. * Amen. (3 x)

Pro fidelibus defunctis. Requiem aeternam dona eis, Domine,
    Et lux perpetua luceat eis.

Requiescant in pace.
    Amen.

Sit nomen Domini benedictum,
    Ex hoc nunc et usque in saeculum.

Adiutorium nostrum in nomine Domini,
    Qui fecit cælum et terram.

Benedicat vos omnipotens Deus: Pater, et Filius, † et Spiritus Sanctus.
    Amen

Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl

ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99