1. Przeżywamy niedzielę synodalną i modlimy się w intencji dzieła odnowy w naszej Tarnowskiej Diecezji. Dziś również ma miejsce Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa jako przebłaganie za grzechy przeciwne trzeźwości.
    2. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego; o godz. 16.00 koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości. Od czwartku (1.X) Msze św. w dzień powszedni o godz. 17.30.
    3. W czwartek zaczyna się miesiąc październik, w którym czcimy  Matkę Bożą poprzez codzienne odmawianie różańca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tym nabożeństwie; będzie ono odprawiane o godz. 16:45 a w niedzielę o 15.45. Dzieci biorące udział w nabożeństwie będą otrzymywać obrazki. Tych, którzy nie będą uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach (przynajmniej 1 dziesiątka). Grupy istniejące w naszej parafii prosimy o prowadzenie różańca w poszczególne dni tygodnia (podobnie jak to było w poprzednim roku). W gablocie jest zamieszczony harmonogram.
    4. W czwartek na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami, na poświęcenie i wręczenie różańców.
    5. W tym tygodniu przypada:
      - w poniedziałek - wspomn. św. Wacława, męcz.;
      - we wtorek - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
      - w środę - wspomn. św. Hieronima, prezbitera i dok. Kośc.;
      - w czwartek - wspomn. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, dok. Kośc.; a także I czwartek miesiąca (modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.)
      - w piątek - wspomn. św. Aniołów Stróżów; a także I piątek miesiąca (oddajemy cześć Bożemu Sercu i wspieramy misje św.) Msza św. o godz. 16.00 i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 i w czasie nabożeństwa różańcowego. Odwiedziny chorych od godz. 9.00: w czwartek (z rejonu ks. Romana) i piątek (z rejonu ks. proboszcza);
      - w I sobotę - wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja)
    6. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Zechciejmy pomyśleć o jubileuszach, szczególnych rocznicach i innych ważnych okolicznościach, które będą przypadać w przyszłym roku, aby odpowiednio wcześniej zapewnić termin Mszy świętej.
    7. W środę 30 września po Mszy św. odbędzie się (w kościele) spotkanie osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi św.
    8. Także w środę 30 września będzie dzień przyjęć do Zgromadzenia Księży Sercanów. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodych ludzi, aby mieli odwagę odpowiedzieć na głos Bożego powołania.
    9. W piątek na ekrany kin wszedł film o św. Janie Pawle II „Wojtyła. Śledztwo”. Zachęcamy do obejrzenia w kinie tego wartościowego filmu.
    10. Dziś można jeszcze (przed kościołem) złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”.
    11. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i za ofiarę na kwiaty: Małgorzacie Bartnik, Krystynie Wiatr, Annie i Katarzynie Buś, Jadwidze Warchoł i Marzenie Nytko. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Janinie Smoleń, Halinie i Zbigniewowi Turek, Zofii Zimoń, Elżbiecie i Krzysztofowi Górak, Małgorzacie i Teofilowi Fiszbain, Beacie i Stanisławowi Pyzdek, pewnej osobie. Bóg zapłać.
    12. Trwają prace związane z elewacją naszego kościoła (ściany frontowej i wieży). Obecnie wykonywana jest termoizolacja budynku. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafii „Bóg zapłać”. Trwające prace powierzamy Waszej modlitwie.
    13. Zachęcamy do formowania wiary w naszych rodzinach poprzez czytanie Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W zakrystii można odebrać zaprenumerowane czasopismo: Królowa Różańca Świętego i Czas Serca, jest także Kalendarz Rolniczy na 2021 rok (23 zł.), kalendarz ścienny na 2021 rok (6 zł.)
    14. Zarząd OSP w Koszycach Małych zaprasza na spotkanie organizacyjne (do remizy OSP), tych którzy zainteresowani są wstąpieniem w szeregi Straży Pożarnej: młodzież od 16 roku życia i starsi w piątek (2. X) godz. 19.00, natomiast dzieci od 10 roku życia w sobotę (3.X) godz. 11.00.
    15. Intencje mszalne…
    16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej. Niech w naśladowaniu Marii wspiera nas Boże błogosławieństwo. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl

ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99