1. Przeżywamy I niedzielę miesiąca, po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. Od dziś do końca wakacji Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 10:00 i 16.30. Natomiast w dni powszednie Eucharystia o godz. 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zachęcamy do składania próśb na nowennę); w czwartek nabożeństwo do św. Rity (wznowione po kilku miesiącach), rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 18.00, następnie Msza św., a po niej modlitwa w poleconych intencjach przed figurą św. Rity. Na zakończenie błogosławieństwo róż.
      2. Dziś po Mszach św. przeprowadzona będzie zbiórka do puszek dla pewnej rodziny z Łapanowa, która w czasie ostatniej powodzi straciła dorobek całego życia. Bóg zapłać za każdy dar.
      3. W tym tygodniu przypada:
      • w poniedziałek - wspomn. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; patronalne święto Apostolstwa Chorych;
      • w środę – wspomn. św. Jana z Dukli, prezb;
      • w sobotę – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
      1. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
      2. Za tydzień ma odbyć druga tura wyborów prezydenckich. Prośmy Ducha Świętego i Maryję, Królową Polski o dar mądrego rozeznania dla wszystkich głosujących, a dla tego, kto zostanie wybrany prezydentem – o wszelkie potrzebne łaski do godnego sprawowania urzędu i świadomość odpowiedzialności przed Bogiem za losy Ojczyzny i dobro Polaków.
      3. W dalszym ciągu łączmy się z kapłanami, którzy w kościołach (o godz. 20.30) modlą się na różańcu o ustanie epidemii i ograniczenie jej skutków. W tej intencji módlmy się również w rodzinach.
      4. Stosujmy się także do zaleceń sanitarnych (zakrywanie ust i nosa, dezynfekcji rąk a także zachowania bezpiecznej odległości); wciąż trwa epidemia.
      5. Wyrażamy wdzięczność za podwożenie księży do chorych na I piątek miesiąca. Bóg zapłać.
      6. Jesienią 2019 na spotkaniu Duszpasterskiej Rady Parafialnej podjęty był temat wykonania elewacji zewnętrznej naszego kościoła. Prace miały rozpocząć się po Wielkanocy br. jednak z powodu epidemii zostały przesunięte. Drodzy, zamierzamy w najbliższym czasie rozpocząć prace przy kościele zaczynając od ściany frontowej świątyni, wieży itd. W zakres prac wejdzie m.in ocieplenie ścian budynku, obróbki blacharskie oraz wymiana żaluzji metalowych na wieży. Koszty planowanej inwestycji w dużej mierze podniesie wypożyczenie i montaż profesjonalnego rusztowania elewacyjnego – jednak to jest konieczne dla bezpieczeństwa zamierzonych prac.
      7. W związku z planowaną inwestycją taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na elewację kościoła. Prosimy także o modlitwę w intencji zamierzonych prac.
      8. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Urszuli Pikul, Małgorzacie Ignac, Dorocie Ziewacz, Marcie Fiszbain i Annie Fiszbain. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Teresie i Tadeuszowi Włodek, Krzysztofowi Włodek, Emilii i Zbigniewowi Bogacz, Alicji i Władysławowi Okrzesa, pewnej osobie. Bóg zapłać.
      9. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. W zakrystii jest do odebrania czasopismo „Królowa Różańca Świętego”. Zechciejmy podczas wakacji częściej sięgać po wartościową lekturę ubogacającą nasza wiarę.
      10. Intencje mszalne… (zamieszczone internetowej parafii).
      11. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Udającym się na wypoczynek – bezpiecznej podróży, słonecznych dni i miłych chwil spędzonych w gronie rodzinnym. SZCZĘŚĆ BOŻE!

Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl

ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99