serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  1. Przeżywamy niedzielę synodalną i modlimy się w intencji dzieła odnowy w naszej Tarnowskiej Diecezji. Dziś również ma miejsce Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa jako przebłaganie za grzechy przeciwne trzeźwości.
  2. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego; o godz. 16.00 koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości. Od czwartku (1.X) Msze św. w dzień powszedni o godz. 17.30.
  3. W czwartek zaczyna się miesiąc październik, w którym czcimy  Matkę Bożą poprzez codzienne odmawianie różańca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w tym nabożeństwie; będzie ono odprawiane o godz. 16:45 a w niedzielę o 15.45. Dzieci biorące udział w nabożeństwie będą otrzymywać obrazki. Tych, którzy nie będą uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach (przynajmniej 1 dziesiątka). Grupy istniejące w naszej parafii prosimy o prowadzenie różańca w poszczególne dni tygodnia (podobnie jak to było w poprzednim roku). W gablocie jest zamieszczony harmonogram.
  4. W czwartek na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami, na poświęcenie i wręczenie różańców.
  5. W tym tygodniu przypada:
   - w poniedziałek - wspomn. św. Wacława, męcz.;
   - we wtorek - święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
   - w środę - wspomn. św. Hieronima, prezbitera i dok. Kośc.;
   - w czwartek - wspomn. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, dok. Kośc.; a także I czwartek miesiąca (modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.)
   - w piątek - wspomn. św. Aniołów Stróżów; a także I piątek miesiąca (oddajemy cześć Bożemu Sercu i wspieramy misje św.) Msza św. o godz. 16.00 i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.00 i w czasie nabożeństwa różańcowego. Odwiedziny chorych od godz. 9.00: w czwartek (z rejonu ks. Romana) i piątek (z rejonu ks. proboszcza);
   - w I sobotę - wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja)
  6. Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2021. Zechciejmy pomyśleć o jubileuszach, szczególnych rocznicach i innych ważnych okolicznościach, które będą przypadać w przyszłym roku, aby odpowiednio wcześniej zapewnić termin Mszy świętej.
  7. W środę 30 września po Mszy św. odbędzie się (w kościele) spotkanie osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Ziemi św.
  8. Także w środę 30 września będzie dzień przyjęć do Zgromadzenia Księży Sercanów. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodych ludzi, aby mieli odwagę odpowiedzieć na głos Bożego powołania.
  9. W piątek na ekrany kin wszedł film o św. Janie Pawle II „Wojtyła. Śledztwo”. Zachęcamy do obejrzenia w kinie tego wartościowego filmu.
  10. Dziś można jeszcze (przed kościołem) złożyć podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”.
  11. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i za ofiarę na kwiaty: Małgorzacie Bartnik, Krystynie Wiatr, Annie i Katarzynie Buś, Jadwidze Warchoł i Marzenie Nytko. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Janinie Smoleń, Halinie i Zbigniewowi Turek, Zofii Zimoń, Elżbiecie i Krzysztofowi Górak, Małgorzacie i Teofilowi Fiszbain, Beacie i Stanisławowi Pyzdek, pewnej osobie. Bóg zapłać.
  12. Trwają prace związane z elewacją naszego kościoła (ściany frontowej i wieży). Obecnie wykonywana jest termoizolacja budynku. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na tacę i na konto parafii „Bóg zapłać”. Trwające prace powierzamy Waszej modlitwie.
  13. Zachęcamy do formowania wiary w naszych rodzinach poprzez czytanie Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W zakrystii można odebrać zaprenumerowane czasopismo: Królowa Różańca Świętego i Czas Serca, jest także Kalendarz Rolniczy na 2021 rok (23 zł.), kalendarz ścienny na 2021 rok (6 zł.)
  14. Zarząd OSP w Koszycach Małych zaprasza na spotkanie organizacyjne (do remizy OSP), tych którzy zainteresowani są wstąpieniem w szeregi Straży Pożarnej: młodzież od 16 roku życia i starsi w piątek (2. X) godz. 19.00, natomiast dzieci od 10 roku życia w sobotę (3.X) godz. 11.00.
  15. Intencje mszalne…
  16. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej. Niech w naśladowaniu Marii wspiera nas Boże błogosławieństwo. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  kosciol maly

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.