3 Niedziela Wielkanocna - 14 kwietnia 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną, rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali i wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę. Dzisiaj też przypada 14 dzień miesiąca, w którym oddajemy część św. Małgorzacie Marii. Stąd nasze czuwanie przy Panu Jezusie rozpoczniemy po Mszy św. o godz. 11.00 wystawieniem Najśw. Sakramentu i adoracją do wieczornej Eucharystii. Zapraszamy do udziału w adoracji.
  2. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, stąd ofiary składane na tacę przeznaczone będą na nasze parafialne inwestycje. Po Mszy św. o godz. 7.30 będzie zmiana tajemnic różańcowych.
  3. Ksiądz Proboszcza z Kalisza dziękuje za ofiary złożone tydzień temu na budowę kościoła. Składka wynosiła 5210 zł.
  4. Msza św. w intencji uczestników wyjazdu na Misterium Męki Pańskiej do Stadnik zostanie odprawiona w najbliższy wtorek o godz. 18.30.
  5. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w najbliższą środę po Mszy św. o godz. 18.30.
  6. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą Tydzień Modlitw o powołania do życia kapłańskiego i zakonnego.
  7. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i oraz za kwiaty: Weronice i Stanisławowi Cichy, Danucie Pancerz, Małgorzacie Nowak, Kindze Laser. Dziękujemy także za prace porządkowe wokół kościoła jak również za ofiarę na materialne potrzeby kościoła. Bóg zapłać.
  8. Serdecznie zapraszamy młodzież z naszej parafii i nie tylko na „Noc Światła”, czyli Sercańskie Spotkanie Młodzieży, które odbędzie się w parafii NSPJ w Stadnikch w nocy z 27 na 28 kwietnia 2024r. Zapisy u ks. Darka.
  9. Członkowie męskiego różańca w Tarnowie zapraszają na Nabożeństwo okrycia płaszczem Matki Bożej z Guadalupe. Msza św. i nabożeństwo będa w kościele Księży Misjonarzy w Tarnowie 18 kwietnia, w czwartek, o godz. 18.00.
  10. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać o przyjęciu chrześcijaństwa przez Polskę, W tygodniku Niedziela natomiast znajdziemy artykuł pt. Komu wierzy współczesny człowiek, oraz rodzice jako najlepsi nauczyciela dzieci.