Kontakt

Parafia
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

Kontakt telefoniczny:
Kancelaria tel. 14 634-04-99

Poczta e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kancelaria

Kancelaria parafialna CZYNNA:
codziennie przez pół godziny po Mszy św. wieczornej od poniedziałku do piątku.
NIECZYNNA: w I piątek miesiąca oraz w sobotę i niedzielę a także w II czwartek miesiąca
(kiedy jest nabożeństwo do św. Rity) i w IV piątek miesiąca (kiedy jest nabożeństwo do św. O. Pio)

Rozmowy z narzeczonymi – poza godzinami otwarcia kancelarii, po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu z ks. Proboszczem


Konto parafialne:
BNP PARIBAS numer 07 1600 1462 1834 8841 1000 0001
Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
Koszyce Małe
Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

Dziękujemy za wszelką pomoc i wsparcie okazywane naszej parafii poprzez składane ofiary: na tacę czy też na konto parafii. Bóg zapłać.

Wyjaśniamy, że powyższe konto służy przekazywaniu funduszy na planowane w parafii inwestycje - obecnie na kontynuację prac dotyczących elewacji zewnętrznej kościoła. W 2020 roku została wykonana elewacja ściany frontowej kościoła i wieży. Obecnie gromadzimy fundusze na kontynuaję prac. W przypadku tego typu wpłaty prosze w tytule zapisać: „ofiara na cele kultu religijnego”.

Natomiast jeśli złożona ofiara dotyczy Mszy św. (już zamówionej) prosimy o przekazanie tej informacji w tytule wpłaty: np. „Msza św. za śp. Jana Kowalskiego, 1.VI" (po nazwisku data sprawowania Mszy św.)

Informujemy, że wpłaty dokonane w obecnym roku na konto parafialne „na cele kultu religijnego” dają możliwość odliczenia tej kwoty od dochodu w roku przyszłym (jednak nie więcej niż w kwocie stanowiącej 6% dochodu podatnika). Warto zwrócić uwagę, że do wspomnianych 6% liczą się również darowizny na inne cele przewidziane w ustawie.

Przekazaną darowiznę trzeba wskazać w deklaracji podatkowej określając w niej wysokość darowanej kwoty, wysokość odliczenia i dane parafii (pełną nazwę i adres). Informacje te należy umieścić w załączniku PIT „0” w części „D”. Do deklaracji nie trzeba załączać dowodu wpłaty, czy przelewu. Należy je jednak zachować na wypadek wezwania przez Urząd Skarbowy.


SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA - INFORMACJE

 W naszej parafii o piękno kościoła troszczą się poszczególne rodziny według ustalonego porządku (kolejka do sprzątania przebiega od domu do domu zaczynając od mieszkańców ul. Skalnej; przekazywany jest także zeszyt gdzie wpisują się osoby przychodzące do sprzątania). Zazwyczaj sprzątanie świątyni ma miejsce w sobotę od godz. 8.00 – przychodzą wówczas cztery osoby (tzn. przedstawiciele czterech rodzin).

 Jeśli ktoś nie może przyjść do sprzątania kościoła to warto poprosić kogoś za siebie dzwoniąc pod wskazany niżej numer telefonu:

  • 735-011-390
  • 690-669-671
  • 511-764-726

 Osoby sprzątające kościół troszczą się także o przystrojenie świątyni kwiatami (nie dotyczy: Adwentu, okresu Bożego Narodzenia i Wielkiego Postu). W przygotowaniu kompozycji kwiatowych do kościoła można skorzystać
z fachowej pomocy: tel. 691-292-426. Jest jednak prośba, aby w takim przypadku odpowiednio wcześniej ustalić szczegóły dotyczące kwiatów dzwoniąc pod wskazany numer najpóźniej do czwartku wieczorem.

 Składamy podziękowanie rodzinom, które troszczą się o piękno naszej świątyni, włączając się w sprzątanie kościoła według ustalonego porządku. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy mimo obiektywnych trudności nie zwalniają się z troski o piękno Domu Bożego. O zaangażowanie na rzecz wspólnego dobra zapraszamy nowoprzybyłych mieszkańców naszej parafii. Bóg zapłać za zrozumienie i zaangażowanie.