Koła Koronkowe

Spotkania:
III piątek miesiąca - Msza św. o godz. 18.30 (17.30) z zaangażowaniem członków arcybractwa, a po Eucharystii spotkanie w domu zakonnym lub w kościele.

Opiekun:
ks. Bogusław Pociask SCJ 

Cel wspólnoty:
codzienna modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia i nowenny w wyznaczonym dniu – rozważanie dobroci miłującego nas Boga.

Koła koronkowe jest to grupa dziewięciu osób, które codziennie modlą się koronką do Miłosierdzia Bożego, oraz odmawiają jeden dzień, z dziewięciu dni nowenny do Miłosierdzia Bożego. Każda osoba odmawia inny dzień nowenny, dlatego każdego dnia odmawiana jest cała nowenna. Członkowie Koła spotykają się co miesiąc albo, jeśli chcą, np. co tydzień i wymieniają się dniami nowenny. Jest to podobny sposób modlitwy, jak w Różach różańcowych, gdzie każda osoba ma jedną tajemnicę różańca wraz z rozważaniem, a w kolejnym miesiącu następną tajemnicę i codziennie odmawiany jest cały różaniec. Zamysł Kół jest taki, że na spotkaniach, poza wspólną modlitwą koronką, powinny być poruszane tematy związane z Miłosierdziem Bożym. Za przygotowanie spotkania jest odpowiedzialny przewodniczący danego Koła, on wybiera temat, prowadzi rozważania i dyskusje. Członkowie Kół powinni też, w miarę możliwości, włączać się w działalność charytatywną w swoich środowiskach. 

Koła są przeznaczone dla różnych grup wiekowych, tematy na nich poruszane mają być dostosowane do wieku. Są też Koła przewidziane dla dzieci, ich funkcjonowanie jest inne, składają się z pięciorga dzieci, które odmawiają codziennie jedną dziesiątkę koronki. Tego rodzaju Koła są przeznaczone dla małych dzieci, którym jest trudno modlić się cała koronką. Tutaj potrzebne jest też zaangażowanie osoby dorosłej, rodzica, dziadków, którzy pomogą dziecku w modlitwie, przypomną, pomodlą się wspólnie.