Spotkania: zwoływane według potrzeby duszpasterskiej.

Opiekun: Bogusław Pociask SCJ

Cel wspólnoty: Rada Parafialna stanowi ciało doradcze, które pod kierownictwem Proboszcza Parafii - w ramach ustawodawstwa diecezjalnego - czuwa nad organizacją życia duszpasterskiego w danej wspólnocie wiernych. Za swój podstawowy cel Rada Parafialna ma współodpowiedzialne wspieranie kapłanów w organizacji życia duszpasterskiego danej wspólnoty. Realizując ten cel animuje działalność grup duszpasterstwa specjalistycznego, koordynuje prowadzone formy duszpasterstwa, inspiruje działalność charytatywną, troszczy się o podejmowanie inicjatyw duszpasterskich uwzględniających zachodzące przemiany społeczno-kulturowe. Duszpasterska Rada Parafialna to grupa osób, duchownych i świeckich, której zadaniem jest służenie radą i pomocą ks. Proboszczowi w kierowaniu parafią. To szczególne zaangażowanie w życie parafii wynika z prawdziwej i głębokiej troski o dobro całej wspólnoty parafialnej, zarówno w wymiarze widzialnym jak i duchowym. Zebrania Rady zwołuje ks. Proboszcz w zależności od aktualnych potrzeb duszpasterskich.

„Wiernych świeckich czekają w parafiach wielkie i ważne zadania. Winni oni omawiać i rozwiązywać problemy danej wspólnoty” Ojciec Św. Jan Paweł II w adoracji „Christifideles laici”