serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  IMG 9316Trwają prace przy naszym kościele, które zaczęto od ściany frontowej świątyni. Po ustawieniu profesjonalnego rusztowania przystąpiono do termoizolacji budynku. Kolejne czynności będą wykonywane zgodnie z przygotowanym przez architekta projektem elewacji (został omówiony na spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskie). W zakres prac prócz termoizolacji budynku wejdą m.in obróbki blacharskie i wymiana żaluzji metalowych na wieży.

  IMG 9306W niedzielę 20. IX w parafii naszej gościliśmy Siostry Józefitki a wśród nich Siostrę Patrykę Wodzień pracującą na misjach w Kamerunie. Siostra Patryka podzieliła się z nami świadectwem swojej pracy misyjnej. Refleksji towarzyszył pokaz zdjęć dotyczący Kamerunu i spełnianej przez Siostrę pracy. W trakcie wystąpienia Siostra Patryka zwróciła się także z prośbą o modlitwę za misjonarzy i tych, którym oni posługują. Zaśpiewała także pieśń do Maryi w języki lingala. Po Mszy św. były zbierane ofiary na misje. Istnieje w dalszym ciągu możliwość wspierania dzieł prowadzonych przez Siostry Józefitki w Omvan w Kamerunie.

  755330 ITTg IMG 0845 98Ogłosił ją dziś ks. infułat Adam Kokoszka.

  Ksiądz infułat Adam Kokoszka podczas odpustu parafialnego ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych ogłosił decyzję biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża o ustanowieniu drugim patronem tamtejszego kościoła św. Małgorzaty Marii Alacoque. Co to oznacza dla parafii?

  IMG 9213Każdorazowo Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) jest okazją do uwielbienia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. W związku z trwającą epidemią, tym razem nie wychodziliśmy z procesją eucharystyczną na ulice naszej parafii lecz miała ona miejsce wokół kościoła. Oddawanie czci Panu Jezusowi w ramach  procesji miało dokonywało się po każdej Mszy św. Również w kolejnych dniach oktawy przewidziana jest procesja eucharystyczna, na która serdecznie zapraszamy.

  IMG 9130Z okazji Bożego Ciała został w naszej świątyni wykonany dywan z żywych kwiatów (przez środek kościoła). Jesteśmy wdzięczni osobom, które ofiarowały na ten cel różnego rodzaju płatki kwiatów ogrodowych lub polnych. Z podarowanych kwiatów powstał piękny dywan na który składały się różnobarwne kompozycje. Wielu Parafian i Gości wyrażało podziw dla tej żmudnej a zarazem efektownej pracy – dywanu kwiatowego.

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  kosciol maly

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.