img 8197W poniedziałek 23 września, w liturgiczne wspomnienie, św. O. Pio swoje imieniny obchodził ksiądz Proboszcz Bogusław Pociask. Wieczorem, o godz. 18:30 ksiądz Bogusław przewodniczył uroczystej Eucharystii a uczestniczący w niej polecali Bogu osobę Solenizanta, modląc się o potrzebne łaski dla niego.

IMG 20190907 085535W sobotę 7. września br. miała miejsce pielgrzymka autokarowa do Przeczycy, Dębowca i Zawady. Najpierw w Przeczycy ks. proboszcz w sposób niezwykle ciekawy opowiedział nam o tamtejszym sanktuarium. Następnie po przyjeździe do Dębowca zwiedzaliśmy sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, ogród pięknie zaprojektowany.

IMG 8106W pierwszych dniach września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we Mszy św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Dzieci i młodzież wraz z nauczycielami i rodzicami podczas Eucharystii dziękowali Panu Bogu za wakacyjny wypoczynek i prosili o Dary Ducha Świętego na rozpoczynający się czas nauki.

IMG 8086Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa wyrażaliśmy wdzięczność Bogu za bezpieczną jazdę. Błogosławiliśmy również pojazdy a także prosiliśmy o bezpieczną jazdę dla kierowców i podróżujących.  W tracie nabożeństwa była też możliwość wsparcia polskich misjonarzy (na zakup środków transportu) włączając się w akcję MIVA POLSKA „1 grosz za każdy kilometr przejechany w ciągu roku”.

DSC 7486W niedzielę 7. lipca podczas Mszy św. o godz. 10.00 miał miejsce ingres proboszcza ks. Bogusława Pociaska SCJ. W uroczystej Eucharystii uczestniczyli licznie zebrani wierni a także Prowincjał Księży Sercanów ks. Wiesław Święch SCJ, Wicedziekan dekanatu Tarnów – Zachód Ks. Kan. Józef Bobowski, współbracia Sercanie, rodzina ks. Bogusława a także  delegacje z Krakowa i Bełchatowa (z parafii gdzie wcześniej pracował ks. Bogusław).

IMG 8050W niedzielę 30. czerwca pożegnaliśmy Księdza Proboszcza Jerzego Mondela SCJ, który po zakończeniu 9-letniej kadencji opuszcza naszą parafię. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 dziękowaliśmy nade wszystko Bogu za to, czym zostaliśmy obdarowani w czasie posługi Księdza Proboszcza w naszej parafii. Wdzięczność tę wyrażały liczne delegacje wypowiadając miłe słowa pod adresem Księdza Proboszcza.