755330 ITTg IMG 0845 98Ogłosił ją dziś ks. infułat Adam Kokoszka.

Ksiądz infułat Adam Kokoszka podczas odpustu parafialnego ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych ogłosił decyzję biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża o ustanowieniu drugim patronem tamtejszego kościoła św. Małgorzaty Marii Alacoque. Co to oznacza dla parafii?

IMG 8922Pod koniec lutego przypada dzień imienin ks. Wikariusza Romana. W czwartek podczas Mszy św. wyraziliśmy wdzięczność Księdzu Solenizantowi za jego gorliwą posługę w naszej parafii. Pod koniec Mszy św. delegacje poszczególnych grup działających w naszej parafii złożyły życzenia ks. Romanowi. Popłynęły słowa serdecznych życzeń oraz zapewnienie o modlitewnej pamięci.

IMG 8887W niedzielę 23 lutego gościliśmy w naszej parafii Bożenę i Jerzego Walczaków, którzy przybliżyli nam postać rodziców św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Święci Zelia i Ludwik Martin to małżonkowie, których Kościół jednocześnie wyniósł na ołtarze. Są oni dla nas przykładem współpracy z łaską Bożą i wzorem postępowania. Po Mszy św. była możliwość ucałowania relikwii św. Zelii i Ludwika a także powierzenia swojej rodziny ich wstawiennictwu.

IMG 8795W piątek 14 lutego miała miejsce w naszym kościele Walentynkowa Modlitwa Małżonków, którą poprowadziły Rodziny Domowego Kościoła z okolic Tarnowa. Najpierw była sprawowana Msza św., a następnie adoracja Najśw. Sakramentu z modlitwą małżeńską, odnowieniem przyrzeczeń i indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem poszczególnych par.

IMG 8729W niedzielę 19 stycznia o godz. 15.00 uczniowie naszej szkoły zaśpiewali kolędy i pastorałki. Dziecięcy śpiew przeplatany był komentarzem ukazującym piękno kolęd a także historię ich powstawania. Przy okazji ujawniły się talenty wokalne a także dotyczące gry na instrumentach muzycznych. W tym radosnym kolędowaniu wzięły udział także rodziny dzieci, które występowały.

IMG 8675W niedzielę 5 stycznia o godz. 15.00 odbył się w naszym kościele śpiew kolęd pod hasłem: „Nasze rodziny dla Bożej Dzieciny”. Rodziny naszej parafii miały okazję, by poprzez śpiew oddać cześć Dzieciątku Jezus. Niezwykle bogaty był repertuar zaprezentowany w trakcie tego nabożeństwa. W oddawanie czci Bożej Dziecinie chętnie włączały się zarówno dzieci jak i starsi.

Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl

ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99