Uroczystość Wniebowzięcia NMP - 15 sierpnia 2021 r.

1. Przeżywamy uroczystość Wniebowzięcia NMP, stąd po każdej Mszy św. poświęcenie ziół i kwiatów. Msze św. odprawiane są dziś według porządku wakacyjnego (7.30, 10:00 i 16.30). O godz. 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości.
  2. Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    - we wtorek - wsp. św. Jacka, prezbitera;
    - w piątek - wsp. św. Bernarda, opata i dok. Kośc;
    - w sobotę - wsp. św. Piusa X, pap.;
  1. We wtorek, 17 sierpnia wyrusza Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Radio RDN małopolska oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie transmitowały: Msze św. o godzinie 7.30 oraz Apel Jasnogórski o 20.30 a także przekazywały relacje z trasy pielgrzymki. W naszym kościele, w łączności z pielgrzymami odmawiany będzie różaniec o godz. 20.30.
  2. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy wczoraj uczestniczyli w całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu.
  3. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Agnieszce Toczek, Jadwidze Kucharzyk i Annie Prorok. Dziękujemy również Klubowi Seniora za przygotowanie okolicznościowej dekoracji (przed obrazem Matki Bożej Nieustającej pomocy). Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Barbarze Baradziej, Bożenie i Januszowi Przybyło, Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich (np. w niedzielne południe modlitwa "Anioł Pański" z papieżem).
  5. Informacje lokalne: W sobotę 21 sierpnia, w Zbylitowskiej Górze odbędą się Dożynki Gminy Tarnów, w których weźmie udział Prezydent RP Andrzej Duda wraz
    z Małżonką. W programie m.in. obrzęd dożynkowy, konkurs wieńca, degustacje potraw przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, itd. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Gminy Tarnów.
  7. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Maryi Wniebowziętej. SZCZĘŚĆ BOŻE!