Jubileusz Księży Sercanów w Koszycach Małych

W sobotę 21 maja przeżywaliśmy w naszej parafii jubileusz 50-lecia obecności i posługi księży Sercanów. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i kazanie wygłosił biskup tarnowski Andrzej Jeż.

W uroczystości tej brali udział licznie zgromadzeni kapłani, siostry zakonne. Wśród przybyłych do świątyni były także dzieci kl. III, które przed kilkoma dniami przystąpiły do I Komunii św.
Mszę św. poprzedził śpiew pieśni w wykonaniu naszej scholi. Później ks. Damian Płatek przybliżył historię Sercanów na koszyckiej ziemi. W duchu wdzięczności za miniony czas odśpiewano „Te Deum”. Na końcu Mszy św. słowa wdzięczności wypowiedział przełożony prowincjalny ks. Sławomir Knopik a także przedstawiciele parafii.
W czasie homilii ks. Bp Andrzej Jeż nawiązał do słów kard. Karola Wojtyły z 11 czerwca 1978 r. wypowiedzianych do Sercanów w Stadnikach z racji przeżywanego wówczas jubileuszu: „Jesteście potrzebni jako Zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusowego. Jesteście potrzebni. Potrzebny jest wasz charyzmat. Potrzebna jest wasza duchowość, potrzebna jest wasza posługa… Jesteście potrzebni ze względu na to, że charyzmat waszego Zgromadzenia, że wasze powołanie odpowiada potrzebom każdego ludzkiego serca. Dlatego prosimy was, ażebyście służyli ludzkim sercem, każdemu i wszystkim. Prosimy was, abyście w serca polskie wprowadzili tajemnicę tego Serca, które jest źródłem życia i świętości".

zdjęcia z Tarnowskiego Gościa Niedzielnego