Pożegnanie Księdza Proboszcza

IMG 8050W niedzielę 30. czerwca pożegnaliśmy Księdza Proboszcza Jerzego Mondela SCJ, który po zakończeniu 9-letniej kadencji opuszcza naszą parafię. Podczas Mszy św. o godz. 11:00 dziękowaliśmy nade wszystko Bogu za to, czym zostaliśmy obdarowani w czasie posługi Księdza Proboszcza w naszej parafii. Wdzięczność tę wyrażały liczne delegacje wypowiadając miłe słowa pod adresem Księdza Proboszcza.

W chwili rozstania trudno o adekwatne słowa i wyrażenie tego co czujemy. W naszej pamięci Ks. Jerzy pozostanie jako kapłan na wzór Serca Jezusowego. Jego postawę, pracowitość, dobry przykład, życzliwe i mądre słowa będziemy długo wspominać. Będziemy też pamiętać w modlitwie i wypraszać Boże dary w pełnieniu posługi przełożonego we wspólnocie zakonnej w Tarnowie.

Tą drogą składamy „Bóg zapłać” księdzu Proboszczowi za tak ofiarną pracę w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy „Szczęść Boże” na kolejne lata życia kapłańskiego i zakonnego. Niechaj też otacza Księdza ludzka życzliwość i oczywiście zapraszamy w odwiedziny do naszej parafii.\