Dywan kwiatowy dla Pana Jezusa

IMG 8019Uroczystość Bożego Ciała łączy się z procesją do czterech ołtarzy, przyozdabianiem trasy procesji czy okien w mieszkaniach. Godne uwagi jest też zdobienie kwiatami trasy procesji eucharystycznej. Po tak misternie ułożonym dywanie z kwiatów idzie kapłan z Najświętszym Sakramentem.

To dopiero tworząca się tradycja w naszej parafii ale efekt jest imponujący. W tym roku dywan kwiatowy powstał nie tylko w kościele ale też na zewnątrz świątyni. Na dywanie dostrzec można piękne wzory i kompozycje. Pewno niektórzy chcieliby zatrzymać na cały rok te obrazy, ale niestety jest to tylko sztuka ulotna. Zapewne w przyszłym roku ułożymy podobny dywan, aby jak najgodniej uczcić Pana Jezusa.