serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  Siostry Augustianki w naszej parafii!

  IMG 8254W niedzielę 29 września gościliśmy siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Augustyna (Augustianki) z Krakowa; w tym zakonie żyła kiedyś św. Rita. Siostry przybliżyły nam postać św. Rity, opowiedziały o Jej życiu i wzrastającym kulcie świętej. Mimo, że w naszej parafii istnieje comiesięczne nabożeństwo do św. Rity i sporo wiemy o tej świętej, to jednak słowa sióstr bardzo nas ubogaciły. Każdy z nas miał także okazję napisać intencje, które siostry zawiozą do Krakowa i złożą u św. Rity, gdzie najmocniej w Polsce trwa Jej kult. Mieliśmy także możliwość ucałowania relikwii św. Rity. Siostry po zakończonej Mszy św. rozdawały obrazki z wizerunkiem świętej, można było też nabyć książki, modlitewniki i inne pozycje książkowe przybliżające postać św. Rity z Cascia, która jest patronką od spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych.

   

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  kosciol maly

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.