Siostry Augustianki w naszej parafii!

IMG 8254W niedzielę 29 września gościliśmy siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Augustyna (Augustianki) z Krakowa; w tym zakonie żyła kiedyś św. Rita. Siostry przybliżyły nam postać św. Rity, opowiedziały o Jej życiu i wzrastającym kulcie świętej. Mimo, że w naszej parafii istnieje comiesięczne nabożeństwo do św. Rity i sporo wiemy o tej świętej, to jednak słowa sióstr bardzo nas ubogaciły. Każdy z nas miał także okazję napisać intencje, które siostry zawiozą do Krakowa i złożą u św. Rity, gdzie najmocniej w Polsce trwa Jej kult. Mieliśmy także możliwość ucałowania relikwii św. Rity. Siostry po zakończonej Mszy św. rozdawały obrazki z wizerunkiem świętej, można było też nabyć książki, modlitewniki i inne pozycje książkowe przybliżające postać św. Rity z Cascia, która jest patronką od spraw trudnych i po ludzku beznadziejnych.

Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl

ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99