IV Niedziela Wielkiego Postu - 22 marzec 2020 r.

1. Przeżywana dziś IV Niedziela Wielkiego Postu nosi nazwę LAETARE. Mimo dnia świętego nie możemy licznie gromadzić się w świątyni z powodu trwającej epidemii. Zechciejmy jednak (w naszych domach) dzięki transmisji uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwach (Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, itd.). Zachęcamy także do Komunii Duchowej co może ożywić naszą wiarę w moc Eucharystii. Łączmy się również duchowo z kapłanami, którzy o godz. 20.30 w kościołach modlą się na różańcu o ustanie epidemii. Niech ufna modlitwa będzie dla nas umocnieniem.
    2. Msze św. w naszej świątyni odprawiane są dziś według porządku niedzielnego (7.30, 9.15, 11.00 i 16.30); natomiast w dni powszednie Msza św. o godz. 17.30. Od godz. 16.30 będzie adoracja Najśw. Sakramentu a także okazja do spowiedzi oraz przyjęcia Komunii św. W dalszym ciągu nie będzie w kościele nabożeństw związanych z Wielkim Postem (Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej). Prosimy także o dostosowanie się do istniejących rozporządzeń dotyczących ilości osób w kościele jak również bezpiecznej odległości między znajdującymi się świątyni.
    3. W tym tygodniu nie będzie nabożeństwa ku czci O. Pio, jakie bywało w IV piątek miesiąca.
    4. W przyszłą niedzielę (29 marca) miały w naszej parafii rozpocząć się Rekolekcje Wielkopostne. Nie będzie ich jednak z racji trwającej epidemii. Zachęcamy, aby zatroszczyć się o duchowy wzrost np. poprzez wysłuchanie konferencji zamieszczonych na portalach chrześcijańskich (polecamy katechezy ks. Piotra Pawlukiewicza – znakomitego kaznodziei).
    5. W środę przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, z którym związana jest praktyka Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na otoczeniu modlitwą dziecka w łonie matki, aby miało szansę się urodzić. Więcej informacji na ten temat można znaleźć w materiałach, które znajdują się na stoliku pod chórem. Osoby pragnące podjąć się Duchowej Adopcji zapraszamy na Mszę Świętą o 17.30, podczas której odbędzie się obrzęd podjęcia duchowej adopcji. Chęć przyłączenia się do tego dzieła można będzie wyrazić również poprzez stronę internetową naszej parafii.
    6. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Sławomirowi Bałaszowiec, Alicji Tadel, Janinie Pis i Andrzejowi Drebot. Dziękujemy także za wszelkie dobro świadczone bliźnim w tym trudnym dla nas czasie, za otwartość na Boże natchnienia, które kształtują w nas wyobraźnię miłosierdzia.
    7. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej (także w wersji elektronicznej czyli e-wydanie) oraz słuchania rozgłośni katolickich. Niech obecny czas zaowocuje troską o formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
    8. Intencje mszalne…
    9. Naszym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech w duchowej przemianie i zmaganiu się z epidemią wspiera nas opieka Maryi, Matki Bolesnej i św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!