serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  III Niedziela Wielkiego Postu - 15 marzec 2020 r.

  1. Trwający Wielki Post, przychodzi nam przeżywać w trudnej rzeczywistości o czym informują nas środki społecznego przekazu. Mimo wszystko zachęcamy do zaufania Panu Bogu i gorliwej modlitwy prowadzonej w naszych domach. Niech nam przyświeca myśl, że w Bogu nasza nadzieja.
  2. Zgodnie z przekazanym rozporządzeniem, w naszej świątyni będzie każdego dnia Msza św. (o godz. 17.30). Natomiast nie będzie w najbliższym czasie w kościele nabożeństw związanych z Wielkim Postem (Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej). Zachęcamy do rodzinnej modlitwy - odprawiania (Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, Godzinek, itd.). Warto też korzystać z transmisji Mszy św. i nabożeństw, by modlić się wspólnie. Łączmy się duchowo z kapłanami, którzy w kościołach o godz. 20.30 modlą się na różańcu o ustanie epidemii.
  3. Dziś wieczorem (wyjazdem na lotnisko) miała rozpocząć się pielgrzymka do Ziemi św. Została ona jednak przełożona na jesień (19–26.11.2020 r.). Szczegóły dotyczące pielgrzymki podamy w bardziej odpowiednim czasie. Nasze pielgrzymowanie do Ziemi św. powierzam Waszej modlitwie.
  4. Sołtys Wsi Koszyce Małe informuje, że planowane w poniedziałek (16.03) zebranie wiejskie jest odwołane.
  5. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Bogumile Warchoł, Dorocie Kupiec, Iwonie Kupiec i Barbarze Kras. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła pani: Anecie Błyskal, Jadwidze i Romanowi Borczuch, Annie i Janowi Frysztak.
  6. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. Niech szczególnie teraz nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
  7. Intencje mszalne…
  8. Naszym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech w duchowej przemianie i zmaganiu się z epidemią wspiera nas opieka św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.