III Niedziela Wielkiego Postu - 15 marzec 2020 r.

1. Trwający Wielki Post, przychodzi nam przeżywać w trudnej rzeczywistości o czym informują nas środki społecznego przekazu. Mimo wszystko zachęcamy do zaufania Panu Bogu i gorliwej modlitwy prowadzonej w naszych domach. Niech nam przyświeca myśl, że w Bogu nasza nadzieja.
    2. Zgodnie z przekazanym rozporządzeniem, w naszej świątyni będzie każdego dnia Msza św. (o godz. 17.30). Natomiast nie będzie w najbliższym czasie w kościele nabożeństw związanych z Wielkim Postem (Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej). Zachęcamy do rodzinnej modlitwy - odprawiania (Gorzkich Żali, Drogi Krzyżowej, Różańca, Koronki do Bożego Miłosierdzia, Godzinek, itd.). Warto też korzystać z transmisji Mszy św. i nabożeństw, by modlić się wspólnie. Łączmy się duchowo z kapłanami, którzy w kościołach o godz. 20.30 modlą się na różańcu o ustanie epidemii.
    3. Dziś wieczorem (wyjazdem na lotnisko) miała rozpocząć się pielgrzymka do Ziemi św. Została ona jednak przełożona na jesień (19–26.11.2020 r.). Szczegóły dotyczące pielgrzymki podamy w bardziej odpowiednim czasie. Nasze pielgrzymowanie do Ziemi św. powierzam Waszej modlitwie.
    4. Sołtys Wsi Koszyce Małe informuje, że planowane w poniedziałek (16.03) zebranie wiejskie jest odwołane.
    5. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Bogumile Warchoł, Dorocie Kupiec, Iwonie Kupiec i Barbarze Kras. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła pani: Anecie Błyskal, Jadwidze i Romanowi Borczuch, Annie i Janowi Frysztak.
    6. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. Niech szczególnie teraz nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
    7. Intencje mszalne…
    8. Naszym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Niech w duchowej przemianie i zmaganiu się z epidemią wspiera nas opieka św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!

Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl

ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99