XXV Niedziela Zwykła - 19 września 2021 r.

1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu połączony z modlitwą w intencji ludzi tworzących współczesne media. Natomiast po Mszy św. zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu i koronka do Najśw. Serca Pana Jezusa.
  2. Msze św. i nabożeństwa odprawiane są według stałego porządku. W piątek comiesięczne modlitewne spotkanie za wstawiennictwem św. O. Pio (rozpocznie się o godz. 18.00 modlitwą różańcową a zakończy indywidualnym błogosławieństwem Najśw. Sakramentem; zachęcamy do składania intencji na nabozeństwo).
    - w poniedziałek – wspomn. św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy męcz. koreańskich;
    - we wtorek – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
    - w środę – wspomn. bł. Jana Marii od Krzyża Mendeza, prezb. i męcz. (sercanina);
    - w czwartek – wspomn. św. O. Pio z Pietrelciny, prezbitera; tego dnia w kalendarzu wspominamy również Bogusława (jest to dzień imienin ks. proboszcza), stąd zapraszamy na wspólną modlitwę - wieczorną Eucharystię.
    - w sobotę – podczas Mszy św. modlić się będziemy w intencji ks. Damiana z okazji imienin (jest on przełożonym naszej wspólnoty zakonnej).
  4. W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii br. Zdzisława Olejko (pallotyna, pracującego od 35 lat na misjach w Rwandzie), który podzieli się z nami świadectwem swojej pracy. Po Mszach św. będzie możliwość złożenia ofiary na misje.
  5. Także w następną niedzielę 26 września br. będzie pielgrzymka Apostolstwa Trzeźwości do Szczepanowa. W Koszycach Małych autokar będzie ok. godz. 9.00 (nie na przystanku lecz k. kościoła; koszt 20 zł.) O godz. 10.15 – Droga Krzyżówa, 11.00 – Msza św. Uczestnicy pielgrzymki proszeni są o uwzględnienie rygorów sanitarnych.
  6. We wtorek po Mszy odbędzie się spotkanie młodzieży klasy VII, która rozpoczyna tzw. dalsze przygotowanie do sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców (w kościele)
  7. W środę po Mszy św. spotkanie odpowiedzialnych za poszczególne grupy i wspólnoty istniejące w naszej parafii (w domu zakonnym). Zwyczajowo we wrześniu zaczyna się nowy rok formacyjny stąd wszystkich należących do grup istniejących w naszej parafii zachęcamy do troski o ciągłą formację właściwą danej wspólnocie.
  8. Przed tygodniem przeżywaliśmy beatyfikację Kard. Stefana Wyszyńskiego. W związku z tym zachęcamy do obejrzenia filmu pt. "Wyszyński - zemsta czy przebaczenie" - film grany jest m.in. w kinie Millennium w Tarnowie (Centrum Sztuki Mościce) np. dziś o godz. 14.30.
  9. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Krystynie Rybak, Krystynie Słowik, Krystynie Płachno, Elżbiecie Stańczyk i Beacie Jarosz. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Marcie i Waldemarowi Zawadzkim, Marzenie i Jerzemu Sroka, Lilianie i Tomaszowi Grębskim, Annie i Sławomirowi Kudroń, Małgorzacie Kras, Alinie i Kazimierzowi Smosna, Elżbiecie i Tadeuszowi Gęśla, Anecie i Kamilowi Szwec i pewnym anonimowym rodzinom. Bóg zapłać.
  10. Dobiegła końca kolejka dotycząca sprzątania naszego kościoła. W sobotę troskę o naszą świątynię podejmią rodziny z ulicy Skalnej. Pragnę wyrazić wdzięczność wobec tych, którzy przez kolejne miesiące przychodzili do sprzątania kościoła. Bardzo proszę, aby wszyscy mieszkańcy naszej parafii zabiegali o piekno świątyni. Kto nie może być osobiście – może poprosić kogoś o zastępstwo za siebie; informacje o paniach chętnych do zastępstwa są podane w gablotce. Chcielibyśmy także poszerzyć listę osób chętnych do zastępstwa w sprzątaniu kościoła – prosimy o zgłoszenia.
  11. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy na 2022 rok (23 zł.), kalendarz ścienny (6 zł.)
  13. Niech przyjęcie Bożego błogosławieństwa umacnia nas w jak najlepszym kształtowaniu relacji z Bogiem Ojcem i bliźnimi. SZCZĘŚĆ BOŻE!