serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  II Niedziela Wielkiego Postu - 8 marzec 2020 r.

  1. Trwa Wielki Post, przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dołóżmy starań, aby przeżywać te dni w łasce uświecającej praktykując: modlitwę, post i jałmużnę. Dzisiaj po Mszy o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  2. Przeżywamy dziś dzień modlitw i postu w intencji misji. Poprzez ofiarę składaną do puszki wspieramy dzieło misyjne Kościoła.
  3. Zapraszamy na Msze św. w dni powszednie i na Adorację Najśw. Sakramentu. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek nabożeństwo do św. Rity, które rozpocznie się o 17.00 modlitwą różańcową. W piątek: Droga Krzyżowa o godz. 16.00 i 17.00. W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45. Serdecznie zapraszamy.
  4. Dziś w ramach „grupy zorganizowanej” udajemy się do Kina Millennium (CSM Mościce) na godz. 18.30 na film pt. „Najświętsze Serce”. Osoby, które się zapisały na wyjście do kina zapraszamy do zakrystii po odbiór biletów. Dojazd do kina we własnym zakresie.
  5. W sobotę 14 marca przypada rocznica urodzin Sługi Bożego O. Leona Jana Dehona, założyciela Zgromadzenia Księży Sercanów. Od wielu lat jest to dzień modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  6. Przygotowujemy się do: ogłoszenia św. Małgorzaty Marii Alacoque drugim patronem naszej świątyni a także do I odpustu ku czci św. Małgorzaty Marii, który będzie miał miejsce w III niedzielę października. Proponujemy, w ramach duchowego przygotowania całodzienną adorację Najśw. Sakramentu w 14 dzień miesiąca przez 9 kolejnych miesięcy (14 dzień miesiąca nawiązanie do liturgicznego wspomnienia św. Małgorzaty Marii przypadającego 14 października). Adoracja byłaby podobna do tej jaka miała miejsce we wtorek przed Popielcem. Program zamieszczony jest w gablotce.
  7. W miniony czwartek młodzież klasy VIII otrzymała sakrament bierzmowania. Z tej okazji rodzice młodzieży złożyli ofiarę pieniężną jako „dar ołtarza” – co posłuży do odnowienia puszki do rozdawania Komunii św. Bóg zapłać za złożony dar.
  8. Wyrażamy wdzięczność za podwożenie księży do chorych na I piątek miesiąca.
  9. Planowana na marzec pielgrzymka do Ziemi św. została przełożone na bardziej dogodny czas.
  10. Zachęcamy, aby przy rozliczeniu rocznym przekazać 1% podatku na rzecz dzieł realizowanych przez Caritas naszej diecezji. Stosowne ulotki znajdują się pod chórem.
  11. Od dziś w sklepiku pod chórem będzie można nabywać: kartki świąteczne, baranki i paschaliki „Caritas” oraz ręcznie wykonane palmy.
  12. Sołtys Wsi Koszyce Małe zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w poniedziałek (16.03) o godz. 16.45 w Centrum Kultury i Sportu. Sołtys informuje również, że I rata podatku odbierana będzie w czwartek (12.03) na ul. Wolskiej przy posesji nr 186 od godz. 15.00-15.30 a w Remizie OSP od 16.00-18.00.
  13. Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich informuje, że w dniach: 06-27 marca br., w sekretariacie szkoły prowadzone będa zapisy dzieci do klasy pierwszej oraz przedszkola.
  14. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Annie Sołtys, Urszuli Ryczek, Renacie Kucharzyk i Rafałowi Sołtys. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła pani: Janinie Gierackiej, Adeli Kajmowicz, Aleksandrowi Kędzior, Ewelinie Smolak, pewnej anonimowej rodzinie.
  15. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania rozgłośni katolickich.
  16. Intencje mszalne…
  17. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Anna Kuzdra z ul. Oświatowej. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej...
  18. Naszym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Obfitości Bożych darów i opieki Matki Najświętszej życzymy wszystkim Paniom z okazji przypadającego dziś Dnia Kobiet. Wszystkim na nowy tydzień życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!

   CAŁODZIENNA ADORACJA
  DUCHOWE PRZYGOTOWANIE DO ODPUSTU
  KU CZCI ŚW. MAŁGORZATY MARII ALACOQUE

   SOBOTA
  14 marca 2020 r.

   10.00 – Mieszkańcy ul. Źródlanej, Lipowej, Brzozowej i Pracy
  11.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
  12.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery parzyste i ulicy Granicznej
  13.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
  14.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery parzyste z ulicami przyległymi
  15.00 – Mieszkańcy ul. Tarnowskiej, Szkolnej i Świerkowej
  16.00 – Mieszkańcy ul. Głównej, Spacerowej, Skalnej i Uroczej
  17.00 – Parafianie, którzy nie mieli możliwości wcześniej uczestniczyć w Adoracji

  Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła w wyznaczonej porze zapraszamy w innym czasie

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.