I Niedziela Wielkiego Postu - marzec 2020 r.

1. I Niedziela Wielkiego Postu - marzec 2020 r.
    2. Rozpoczęliśmy Wielki Post przygotowujący nas do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zechciejmy dołożyć starań, aby ten szczególny czas przeżywać w łasce uświecającej. Niech modlitwa, post i jałmużna pomogą nam w przemianie życia. Już dziś prosimy o  modlitwę w intencji rekolekcji wielkopostnych, które przeżywać będziemy od 29.III - 01.IV. br. (od V Niedzieli Wielkiego Postu).
    3. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic różańcowych. Tego dnia przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
    4. Nabożeństwa w Wielkim Poście:
      - w piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.00 i o 17.00
      - w niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45, które będzie głosił ks. Antoni Sławiński SCJ z Tarnowa. Serdecznie zapraszamy. Udział we wspomnianych nabożeństwach daje możliwość zyskania odpustu. Podczas nabożeństwa Gorzkich Żali można będzie złożyć ofiarę na kwiaty do Bożego Grobu.
    5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek wraz
      z Apostolatem Margaretka modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek ze Strażą Honorową NSPJ oddajemy cześć Bożemu Sercu i wspieramy misje św. Odwiedziny chorych w tym dniu od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30 i w czasie Drogi Krzyżowej. Msza św. o godz. 16.30 i o 17.30. W I sobotę wraz z Rycerstwem Niepokalanej wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja I sobotnia)
    6. Przyszła niedziela to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
    7. W czwartek w parafii pw. Ducha Świętego w Rzuchowej o godz. 15.30 młodzież klasy VIII otrzyma sakrament bierzmowania przez posługę Ks. Bpa Stanisława Salaterskiego. Młodzież wraz z rodzicami zapraszamy na Triduum przed bierzmowaniem (poniedziałek, wtorek, środa) na adorację i Mszę. Obecność młodzieży - obowiązkowa. We wtorek od godz. 16.00 będzie okazja do spowiedzi dla młodzieży, rodziców i rodzeństwa oraz świadków. Pamiętajmy o modlitwie w intencji młodzieży, aby w życiu kierowała się natchnieniami Ducha Świętego.
    8. W środę o godz. 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego (w domu zakonnym).
    9. Od przyszłej niedzieli w sklepiku pod chórem będzie można nabywać kartki świąteczne, baranki i paschaliki Caritas oraz ręcznie wykonane palmy.
    10. Rozpoczyna się miesiąc marzec poświęcony św. Józefowi – zachęcamy ojców do zawierzenia swoich rodzin Opiekunowi Świętej Rodziny. Jako duszpasterze pragniemy powierzyć św. Józefowi całą parafię a także prowadzone dzieła duchowe i materialne.
    11. Zapraszamy do obejrzenia w najbliższym czasie filmu pt. „Najświętsze Serce”. Parafia nasza organizuje wyjście do kina Millennium (CSM Mościce) w niedzielę 8 marca na godz. 18.30. W zakrystii przyjmujemy zgłoszenia dla „grupy zorganizowanej” co pozwoli nam zakupić nieco tańsze bilety.
    12. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Stanisławie Dziubak, Renacie Biel, Joannie Ziaja. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła paniom: Irenie i Agacie Kozioł, Janinie Żychowskiej, Teresie i Andrzejowi Zych.
    13. Składka z przyszłej niedzieli (II miesiąca) przeznaczona będzie na parafialne inwestycje.
    14. Intencje mszalne…
    15. Naszym Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania Wielkiego Postu. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!