XXII Niedziela Zwykła - 29 sierpnia 2021 r.

1. Przeżywamy niedzielę synodalną i modlimy się w intencji dzieła odnowy podjętego
    w naszej tarnowskiej diecezji. Dzisiaj Msze św. odprawiane są jeszcze według porządku wakacyjnego. O godz. 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości. Od przyszłej niedzieli Msze św. według porządku, który obowiązywał przed wakacjami tj. 7.30; 9.15; 11.00 i 16.30.
  2. W środę (1.IX) rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. (w naszym kościele) o godzinie 8.00 na którą zapraszamy Grono Pedagogiczne, Młodzież i Dzieci oraz ich Rodziców. Możliwość spowiedzi św. będzie we wtorek od godz. 17.30 oraz w środę od godz. 7.30.
    - w środę – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic różańcowych;
    - w I czwartek miesiąca – modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
    - w piątek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, pap. i dok. Kośc; jest to zarazem I piątek miesiąca – w którym wynagradzamy za grzechy NSPJ i wspieramy misje św.; odwiedziny chorych od godz. 9.00 (będzie dwóch księży); okazja do spowiedzi od 16.00. Msza o godz. 17.00 oraz o 18.30.
    - w I sobotę – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi, o godz. 18.00 różaniec (w czasie Eucharystii będzie medytacja I sobotnia).
  4. W dalszym ciągu módlmy się wytrwale o ustanie pandemii i ograniczenie jej skutków. Przypominamy, iż w naszym kościele modlimy się na różańcu każdego dnia o godz. 20.30.
  5. Stosujmy się także do zaleceń sanitarnych (zakrywania ust i nosa, dezynfekcji rąk itd.)
    Niech taka postawa przyczynia się do tworzenia poczucia bezpieczeństwa w naszej świątyni.
  6. W poniedziałek, 6 września (godz. 10.00) w Domus Mater w Krakowie (ul. Saska 2 C) będzie dzień przyjęć do Zgromadzenia Księży Sercanów. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodych ludzi, aby mieli odwagę odpowiedzieć na głos Bożego powołania.
  7. Zbliża się dzień beatyfikacji kard. St. Wyszyńskiego, co ma nastąpić w niedzielę 12 września br. W związku z panującą sytuacją epidemiczną, na prośbę Stolicy Apostolskiej została mocno ograniczona liczba uczestników tej Mszy św. Diecezja tarnowska otrzymała jedynie 70 wejściówek. Jesteśmy jednak zachęcani do duchowego przygotowania do tej uroczystości. Pomóc mogą w tym książeczki rozprowadzenie dziś przez ministrantów oraz 33-dniowe rekolekcje „Wszystko postawić na Maryję" – można je odnaleźć na stronie beatyfikacja33.pl
  8. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Marcie Fiszbain, Małgorzacie Ignac, Reginie Janickiej i Janinie Gierackiej. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Katarzynie i Krzysztofowi Klimek, Beacie i Wiesławowi Tryba, Barbarze i Bogusławowi Kudroń, Barbarze i Edwardowi Bazuła. Bóg zapłać.
  9. Parafia nasza organizuje jednodniową pielgrzymkę do sanktuarium maryjnego w Zawadzie k. Dębicy w ramach odpustu tygodniowego. Wyjazd nastąpi w poniedziałek (6 .IX) o godz. 16.30 z parkingu k. kościoła. Więcej informacji i zapisy w zakrystii.
  10. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich.
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Kazimierz Łątka z ul. Oświatowej. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego.
  13. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Matki Najświętszej i św. Józefa. Niech w czynieniu dobra wspiera nas Boże błogosławieństwo. SZCZĘŚĆ BOŻE!