III Niedziela Zwykła - 26 styczeń 2020 r.

1. Przeżywamy dziś niedzielę synodalną i modlimy się w intencji dzieła odnowy podjętego w naszej diecezji. Trwa jeszcze czas śpiewania kolęd stąd zapraszamy dziś na godz. 16.00 na nabożeństwo kolędowe.
    2. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    3. W tym tygodniu przypada:
      - we wtorek - wspomn. św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dok. Kośc.
      - w środę – święto Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie (możliwość zyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie kościoła katedralnego oraz odmówienie modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga)
      - w piątek – wspomn. św. Jana Bosko, prezbitera.
      - w I sobotę – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja I  sobotnia), a o godz. 17.00 różaniec w intencji rodzin.
    1. W niedzielę przypada święto Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej. Jest to zarazem Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo gromnic. Przynosząc świece pamiętajmy o tzw. okapnikach, czyli zabezpieczeniu świec przed woskiem. Dziś po Mszach św. w sklepiku będzie możliwość zakupienia gromnic.
    2. W poprzednią niedzielę, w naszym kościele miało miejsce nabożeństwo kolędowe. Dziękujemy dzieciom, które swoim występem: śpiewem i grą na instrumentach muzycznych oddawały część Dzieciątku Jezus. Dziękujemy także rodzinom, które przybyły wraz z dziećmi. Bóg zapłać.
    3. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Małgorzacie Kras, Hannie Ogórek, Małgorzacie Klimek i Monice Moryl. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Marcie i Romanowi Baradziej, Zofii Kasprzyk, Marii i Kazimierzowi Łątka, pewnej anonimowej osobie. Bóg zapłać.
    4. Dobiega końca czas bożonarodzeniowego wystroju kościołów. Sprzątanie dekoracji świątecznych, czyli rozbiórka szopki i choinek będzie miała miejsce w poniedziałek (3.II) po Mszy św. wieczornej, czyli ok. godz. 19.00. Bardzo prosimy o pomoc młodzież i osoby dorosłe.
    5. Informacje lokalne: Tarnowski oddział ZUS zaprasza seniorów w środę 29 stycznia o godz. 10.00 na dzień otwarty. Wśród poruszanych kwestii będzie omawiana sprawa bezpieczeństwa ludzi starszych, zdrowia i ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu. Więcej informacji w gablocie.
    6. Zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich i czytania prasy religijnej. Na stoliku pod chórem są broszurki z modlitwami do św. Rity (na luty) w cenie 2 zł. Niech w czasie ferii nie zabraknie troski o osobistą formację żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
    7. Intencje mszalne …
    8. Naszym Parafianom oraz Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i wstawiennictwa Matki Najświętszej. Dzieciom i młodzieży rozpoczynającym ferie oraz ich rodzinom miłego i bezpiecznego wypoczynku. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!

Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl

ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99