XVIII Niedziela Zwykła - 1 sierpnia 2021 r.

1. Rozpoczął się sierpień – czas poświęcony oddawaniu czci Matce Bożej jak również wspominaniu ważnych wydarzeń patriotycznych. To także miesiąc dobrowolnej abstynencji i modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i Ojczyźnie. Postarajmy się odpowiedzieć na apel biskupów zawarty w czytanym dzisiaj liście. W zakrystii jest Księga abstynencka, gdzie można dokonać wpisu.
  2. Msze św. niedzielne odprawiane są według porządku wakacyjnego (7.30, 10:00 i 16.30). O godz. 16.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji trzeźwości. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na cele diecezjalne.
  3. Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.
    - w środę - wsp. św. Jana Marii Vianneya, prezbitera (patrona proboszczów);
    - w I czwartek miesiąca – dziękujemy za dar Eucharystii i prosimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
    - w piątek - święto Przemienienia Pańskiego, a także I piątek miesiąca – wynagradzamy za grzechy NSPJ i wspieramy misje św; odwiedziny chorych od godz. 9.00, okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Msza św. o godz. 17.00 i 18.30 (o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe).
    - w I sobotę - wynagradzamy za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja I sobotnia; pół godziny wcześniej odmawiany będzie różaniec w intencji naszych rodzin).
  1. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca, stąd modlimy się za budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.
  2. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę (17-25 sierpnia; grupa św. br. Alberta nr telefonu: 796 625 637). Radio RDN małopolska oraz telewizja pielgrzymkowa będą codziennie transmitowały: Msze św. o godzinie 7.30 oraz Apel Jasnogórski o 20.30 a także przekazywały relacje z trasy pielgrzymki.
  3. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Teresie Kołacz, Tomaszowi Kołacz, Małgorzacie Słowik i Annie Orlik. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Renacie i Andrzejowi Kucharzyk, Barbarze i Janowi Gołąbek, Małgorzacie i Zbigniewowi Kotarba, Janinie Gierackiej, Zofii i Julianowi Warchoł, Krystynie i Kazimierzowi Płachno. Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do czytania Pisma św. oraz prasy religijnej a także do słuchania rozgłośni katolickich, np. programu „Między Ziemią a Niebem” i wspólnej modlitwy Anioł Pański  z papieżem. Zechciejmy także w czasie wakacji sięgnąć po religijną książkę, co może przyczynić się do ożywienia naszej wiary.
  5. Informacje lokalne: W sobotę, 7 sierpnia w sąsiedztwie remizy OSP w Koszycach Małych odbędzie się festyn. Przewidziane jest wiele atrakcji a także pozyskiwanie funduszy na zakup nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Szczegółowe informacje znajdziemy na plakacie przygotowanym przez strażaków.
  6. Zakład Usług Kominiarskich zawiadamia, że na terenie Koszyc Małych w dniach: 5 i 6 sierpnia br. będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe.
  8. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Św. Rodziny. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!