XVI Niedziela Zwykła - 18 lipca 2021 r.

1. Msze św. niedzielne odprawiane są według porządku wakacyjnego (7.30, 10:00 i 16.30). Eucharystia w dni powszednie o godz. 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek nabożeństwo do św. O. Pio (rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 18.00, następnie Msza św., a po niej modlitwa w poleconych intencjach. Na zakończenie błogosławieństwo indywidualne Najśw. Sakramentem).
    - w czwartek - święto św. Marii Magdaleny;
    - w piątek - święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
    - w sobotę - wspomn. św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji;
  1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie błogosławieństwo kierowców i pojazdów a także zbiórka do puszek w ramach akcji Komisji Episkopatu Polski ds. Misji pod hasłem „Podaruj 1 grosz za 1 km jazdy bez wypadku na misyjne środki transportu”.
  2. Składamy podziękowanie tym, którzy w minioną środę włączyli się w całodzienną adoracją Najśw. Sakramentu.
  3. Zbliża się sierpień będący czasem pielgrzymowania na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Radomskiej w dniach 6-13 sierpnia (grupa nr 6 prowadzona przez Księży Sercanów http://www.pielgrzymka.scj.pl/) lub w Pielgrzymce Tarnowskiej w dniach 17-25 sierpnia (informacje i zapisy do grupy pw. św. br. Alberta pod nr telefonu: 796 625 637).
  4. Zapraszamy na rekolekcje dla ministrantów (4-8 klasy SP) w domu zakonnym Księży Sercanów w Koszycach Małych w dniach 25-31 lipca br. Poprowadzi je Franciszek Wielgut SCJ wraz z klerykami i trenerem piłki nożnej; więcej informacji pod nr tel. 510 975 709 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  5. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Bogusławowi Kudroń, Krzysztofowi Kudroń, Annie i Ewelinie Kudroń. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Danucie i Tadeuszowi Padło, Stanisławie i Józefowi Warchoł, Joannie i Dawidowi Kozioł, Małgorzacie i Jackowi Klimek, Urszuli i Grzegorzowi Pikul, pewnej rodzinie. Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy katolickiej a także słuchania rozgłośni katolickich (polecamy wartościowy program w niedzielę: „Między Ziemią a Niebem”).
  8. Trwa czas wakacji i wypoczynku. Niech codzienna modlitwa oraz udział w niedzielnej Mszy św. pomogą nam zobaczyć ślady Dobrego Boga w pięknie przyrody i otaczającego nas świata. Niech w bezpiecznych podróżach i radosnym wypoczywaniu umacnia nas Boże błogosławieństwo i opieka św. Krzysztofa. SZCZĘŚĆ BOŻE!