serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

    Niedziela Chrztu Pańskiego - 12 styczeń 2020 r.

  1. Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego – dzień skłaniający nas do wdzięczności za przyjęty chrzest. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. O godz. 16.00 nabożeństwo kolędowe.
  2. W tym tygodniu przypada:
   - w piątek – wspomn. św. Antoniego, opata; rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan
  3. Porządek kolędy na najbliższe dni jest następujący...
  4. Rodziny, w których nie było wizyty duszpasterskiej a chcą przyjąć kapłana proszone są o zgłoszenie się w zakrystii w celu ustalenia dogodnego terminu.
  5. Podczas kolędy zauważyliśmy, że w ciągu roku przybyło do naszej parafii wiele nowych rodzin. Wyrażamy radość z ich zamieszkania pośród nas i życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Najświętszej. Zapraszamy także do przyłączenia się do grup duszpasterskich istniejących w naszej parafii. Jesteśmy także otwarci na nowe propozycje służące dobru naszej parafii.
  6. W środę o godz. 19.00 (w domu zakonnym) odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  7. Od czwartku wracamy do Mszy św. w dzień powszedni o 17.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.
  8. W czwartek po Mszy św. (wieczornej) odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci kl. III przygotowujących się do I Komunii.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 uczniowie naszej szkoły zaśpiewają (w kościele) kolędy i pastorałki. Zapraszamy wszystkich do udziału w kolędowaniu a szczególnie rodziny dzieci i młodzieży, które będą występować.
  10. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary na utrzymanie naszej świątyni składane na tacę i na konto parafialne. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na parafialne inwestycje. Bóg zapłać za każdy dar.
  11. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Bogusławie Cichy, Alinie Smosna, Bernadecie Smosna, Annie i Marcinowi Ordowskim. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Małgorzacie i Mieczysławowi Łąckim, Julicie i Łukaszowi Pasula, Jadwidze i Sławomirowi Warchoł, Zofii Wózek, Danucie i Wojciechowi Nytko, Reginie i Markowi Tadel, Monice i Januszowi Trzop, Adeli Kajmowicz, Janinie Budzioch, Zofii Świstak, Franciszkowi Świstak, pewnej anonimowej osobie. Bóg zapłać.
  12. Intencje mszalne …
  13. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich a także do wspólnego kolędowania.
  14. Wszystkim naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Św. Rodziny. Niech wspomnienie przyjętego chrztu będzie zachętą do wdzięczności Bogu za tak cenny dar. Życzymy wszystkim miłej niedzieli. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce.par(at)scj.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male@diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.