serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  Niedziela Świętej Rodziny - 29 grudzień 2019 r.

  1. Przeżywamy Niedzielę Świętej Rodziny - dzień, w którym uświadamiamy sobie, że każda rodzina jest wspólnotą życia i miłości. Posiada ona nierozerwalny charakter oraz niezastąpione miejsce w wychowaniu dziecka. Msze św. dzisiaj według porządku niedzielnego. O godz. 16.00 nabożeństwo kolędowe.
  2. We wtorek przypada ostatni dzień 2019 roku. Dziękczynna Eucharystia na zakończenie „starego roku” o godz. 16.00 a po niej nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
  3. W środę przypada Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Nowy Rok), Msze św. jak w każdą niedzielę - jest to święto obowiązkowe. Tego dnia przeżywać będziemy Światowy Dzień Modlitw o Pokój.
  4. W tym tygodniu przypada także: I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. W czwartek (Msza św. o godz. 7.30) wraz z Apostolatem Margaretka modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek ze Strażą Honorową NSPJ oddajemy cześć Bożemu Sercu i wspieramy misje św. Msza św. o godz. 16.00 dla dzieci i o 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30 i w czasie nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa. W styczniu nie będzie odwiedzin chorych. W sobotę wraz z Rycerstwem Niepokalanej wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi (Msza św. o godz. 7.30; będzie także medytacja I sobotnia)
  5. Program wizyty duszpasterskiej…
  6. Podczas kolędy spotykamy wiele utalentowanych osób: starszych i dzieci – pięknie śpiewających kolędy, grających na instrumentach muzycznych. W niedzielę 5 stycznia w kościele o godz. 15.00 będzie możliwość występu: dzieci, młodzieży i dorosłych pod hasłem „Nasze rodziny dla Boskiej Dzieciny”. W celach organizacyjnych prosimy o zgłaszanie w zakrystii chętnych do zaprezentowanie kolędy (występu).
  7. Wyrażamy wdzięczność wobec tych wszystkich, którzy przyczynili się do świątecznego wystroju naszego kościoła: za wykonanie szopki ks. Jerzemu i ks. Romanowi, ministrantom i lektorem; za ofiarowane choinki: Barbarze i Janowi Gołąbek, Renacie i Piotrowi Nosal, Dorocie i Janowi Król, Bogumile i Andrzejowi Kwiek, Barbarze i Markowi Stus; strażakom za ścięcie oraz udekorowanie choinek w kościele; firmie AUTOMANIEK za przewóz choinek; paniom, które wykonały dekoracje ołtarza. Bóg zapłać.
  8. Dziękujemy właścicielom sklepów za umożliwienie przeprowadzenia zbiórki oraz tym, którzy włączyli się w tę akcję. Dziękujemy za dostarczone (w „tytkach charytatywnych”) artykuły spożywcze i chemiczne a także za złożone ofiary do skarbony znajdującej się w przedsionku kościoła. Te dary stały się świątecznym upominkiem dla potrzebujących w parafii. Słowa podziękowania kierujemy do Pań z Parafialnej Caritas za posługę w sklepiku parafialnym a także za przygotowanie i rozwiezienie darów do poszczególnych rodzin.
  9. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom:  Marii i Janowi Warchoł, Jadwidze i Adamowi Warchoł, Elżbiecie Słowik, Monice Pęcak, Annie Warchoł. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Danucie i Sławomirowi Baradziej, Henryce i Janowi Król, Teresie i Józefowi Kosycarz, Janinie Smoleń, Reginie i Andrzejowi Janickim, Marii i Jerzemu Baradziej, Małgorzacie i Jerzemu Wojtaszek, Danucie i Krzysztofowi Gierackim, Beacie i Maciejowi Kędzior, Bernadecie i Sylwestrowi Smosna, Annie i Markowi Pikul, Natalii i Markowi Gniewek, Tadeuszowi Szatko, Barbarze Dulęba, Justynie i Piotrowi Kukla, Halinie i Marianowi Małopolskim, Annie i Stanisławowi Długosz, Agacie i Januszowi Ślęzak, Dorocie i Mariuszowi Batko, Barbarze i Janowi Gołąbek, Dorocie i Romanowi Ziewacz, Annie i Markowi Kozioł, Urszuli i Grzegorzowi Pikul, Beacie i Stanisławowi Pyzdek, pewnej anonimowej osobie. Bóg zapłać.
  10. Intencje mszalne…
  11. W sobotę miał miejsce pożar w kaplicy na naszym cmentarzu. W trosce o bezpieczeństwo prosimy nie wchodzić na teren wokół kaplicy - zabezpieczony taśmą.
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy owocnego przeżywania prawdy o Narodzeniu Pana Jezusa. W tak wyjątkowym dniu życzymy również, by każdej rodzinie towarzyszyło Boże błogosławieństwo i opieka Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. SZCZĘŚĆ BOŻE.

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.