XIV Niedziela Zwykła - 4 lipca 2021 r.

1. Przeżywamy I niedzielę miesiąca lipca, po Mszy św. adoracja Najśw. Sakramentu. Od dziś do końca wakacji Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 10:00 i 16.30. W dni powszednie Eucharystia o godz. 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zachęcamy do składania próśb na nowennę); w czwartek nabożeństwo do św. Rity (rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 18.00, następnie Msza św., a po niej modlitwa w poleconych intencjach przed figurą św. Rity. Na zakończenie błogosławieństwo róż).
  2. W naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy nowego wikariusza ks. Dariusza Motyka SCJ. Życzymy ks. Dariuszowi błogosławieństwa Bożego, światła Ducha Św. w pracy katechetycznej i duszpasterskiej oraz wiele ludzkiej życzliwości.
  3. Dziś, zgodnie z komunikatem  Biskupa Tarnowskiego przeprowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną i gradobicie.
    we wtorek - wspomn. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy; patronalne święto Apostolstwa Chorych;
    w czwartek – wspomn. św. Jana z Dukli, prezb;
  5. W dalszym ciągu módlmy się w naszych rodzinach o zupełne ustanie pandemii i ograniczenie jej skutków. Stosujmy się także do zaleceń sanitarnych w przestrzeni sakralnej (zakrywanie ust i nosa, dezynfekcji rąk).
  6. W poniedziałek 5 lipca, w Prowincjalacie Księży Sercanów w Warszawie, będzie miał miejsce dzień przyjęć kandydatów do Zgromadzenia Księży Sercanów. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodych ludzi, aby mieli odwagę odpowiedzieć na głos Bożego powołania. Więcej informacji na stronie www.młodzisercanie.pl.
  7. Zachęcamy rodziny naszej parafii, aby w czasie wakacji skorzystały z różnego typu form rekolekcji, dni skupienia, pielgrzymek w celu pogłębienia swojej wiary; zachęcamy  także do nawiedzenia sanktuarium w Tuchowie z racji trwającego odpustu tygodniowego.
  8. Dziękujemy za podwożenie księży do chorych na I piątek miesiąca: Marianowi Lazarowicz i Andrzejowi Dziubak. Bóg zapłać.
  9. Za tydzień przypada druga niedziela miesiąca, stąd składka przeznaczona będzie na inwestycje parafialne. Rano, po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Jakubowi Żelichowskiemu, Barbarze Stus, Jadwidze Bałaska-Giża i Beacie Tryba. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Elżbiecie i Romanowi Kawa, Kazimierze Nawrockiej, Hannie i Jerzemu Ogórek, Anecie Błyskal i pewnej rodzinie. Bóg zapłać.
  11. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. Zechciejmy podczas wakacji częściej sięgać po wartościową lekturę ubogacającą nasza wiarę.
  12. Informacje lokalne: Wójt Gminy Tarnów zaprasza w najbliższą sobotę, 10 lipca do Koszyc Małych na Etno Festiwal (boisko LKS - rozpoczęcie o godz. 17.00). W programie występy zespołów ludowych, stoiska Kół Gospodyń Wiejskich, koncert zespołu Zbóje i inne atrakcje. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Tarnów.
  14. Wszystkim na nowy tydzień życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu lipcu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Udającym się na wypoczynek - bezpiecznej podróży, słonecznych dni i miłych chwil spędzonych w gronie rodzinnym. SZCZĘŚĆ BOŻE!
  15. Teraz uczcijmy PANA JEZUSA obecnego w Najświętszym Sakramencie.