XIII Niedziela Zwykła - 27 czerwca 2021 r.

1. Przeżywamy dziś niedzielę synodalną i modlimy się w intencji dzieła odnowy podjętego w naszej Tarnowskiej Diecezji. Przypominamy, że Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej, z dniem 20 czerwca br. odwołał udzieloną wcześniej dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej.
  2. Zakończył się rok szkolny i zaczęły się wakacje. Od 4 lipca Msze św. w niedzielę o godz. 7.30, 10.00 i 16.30 (nie będze Mszy św. o 9.15 i 11.00). Dziś o godz. 16.00 adoracja Najśw. Sakramentu.
  3. W dni powszednie Msza św. o godz. 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi.
    - w poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, bp. i męcz.;
    - we wtorek – uroczystość. św. Piotra i Pawła, apostołów; Msze św. o godz. 9.00 i 18.30; składka do dyspozycji Ojca św. (tzw. świętopietrze);
    - w I czwartek – dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne; także rozpoczęcie tygodniowego odpustu w Tuchowie;
    - w piątek – święto NMP Tuchowskiej; przypada też I piątek miesiąca w którym wynagradzamy za grzechy NSPJ i wpieramy misje św.; odwiedziny chorych od godz. 9.00 (w piątek będą dwaj ksieża); okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Msza o godz. 17.00 i 18.30.
    - w sobotę – święto św. Tomasza, Apostoła; przypada też I sobota miesiąca - wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi; o godz. 18.00 różaniec w intencji rodzin naszej parafii (będzie także medytacja I sobotnia);
  5. Dobiega końca miesiąc czerwiec, w którym oddajemy część NSPJ. Składamy podziękowanie za udział w nabożeństwie czerwcowym w kościele, jak również za odmawianie litanii w domach. Zechciejmy w dalszym ciągu zabiegać o rozwój kultu Bożego Serca w naszej parafii.
  6. W poniedziałek 5 lipca, w Prowincjalacie Księży Sercanów w Warszawie, będzie miał miejsce dzień przyjęć kandydatów do Zgromadzenia Księży Sercanów. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodych ludzi, aby mieli odwagę odpowiedzieć na głos Bożego powołania. Więcej informacji na stronie www.młodzisercanie.pl.
  7. Zachęcamy rodziny naszej parafii, aby w czasie zbliżających się wakacji  skorzystały z różnego typu form rekolekcji, dni skupienia, pielgrzymek w celu pogłębienia swojej wiary. Wśród propozycji są m.in.
    - Piesza Pielgrzymka Radomska do Częstochowy w dn.: 6-13.VIII – przez Księży Sercanów prowadzona jest grupa nr „6” (zapisy tylko przez Internet);
    - Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy w dniach: 17-25.VIII, grupa nr 3 (św. Br. Alberta) zapisy pod nr 796-625-637 (tym razem pielgrzymka w formie sztafety);
  8. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Zofii Żelichowskiej, Irenie Ciosek, Józefie Blicharz i Jadwidze Małek. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby Kościoła: Beacie i Bogdanowi Orlik, Monice i Zbigniewowi Trzop, pewnej osobie. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. Niech katolickie media będą pomocą w kształtowaniu żywej wiary w naszych rodzinach.
  11. Wszystkim na nowy tydzień życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa. Dzieciom i młodzieży oraz wszystkim udającym się urlopy - opieki Aniołów Stróżów i miłego wypoczynku. SZCZĘŚĆ BOŻE!