serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  IV Niedziela Adwentu – 22 grudzień 2019 r.

  1. Dobiega końca Adwent przygotowujący nas na Święta Bożego Narodzenia. Składamy podziękowanie za udział w Roratach: dorosłym, młodzieży i dzieciom, które regularnie uczęszczały do kościoła – serdeczne podziękowanie kierujemy do ich rodziców. Dzieci uczęszczające na Roraty prosimy o przyniesienie 23 grudnia na Mszę św. podpisanych plansz (z naklejonymi obrazkami; we wtorek otrzymają upominki).
  2. We wtorek przypada Wigilia Bożego Narodzenia, Msza święta o godz. 8.00 i nowenna do Dzieciątka Jezus. Tradycja każe nam przeżywać Wigilię po chrześcijańsku z zachowaniem postnego charakteru tego dnia. Pamiętajmy o wspólnej modlitwie, przeczytaniu Ewangelii o Narodzeniu Syna Bożego (Łk 2,1-14), łamaniu się opłatkiem oraz wspólnym śpiewaniu kolęd i pastorałek. Do opłatków dołączona jest informacja dotycząca przebiegu Wigilii w rodzinie. Pasterka o godz. 24.00, składka z tej Mszy św. przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.
  3. W środę Uroczystość Bożego Narodzenia; Msze o 7.30, 9.15, 11.00 i 16.30. O godz. 16.00 nabożeństwo kolędowe.
  4. W tym tygodniu przypada:
   - w czwartek - święto św. Szczepana, męczennika; Msze św. o 7.30, 9.15 i 11.00; składka przeznaczona na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie; tradycyjnie  poświęcenie owsa po Mszy św. o 7.30;
   - w piątek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty - Msza św. o godz. 7.30 a po niej błogosławieństwo wina; tego dnia obowiązuje nas post czyli powstrzymanie się od spożywania pokarmów mięsnych; w tym dniu nie będzie nabożeństwa ku czci O. Pio, jakie bywało w IV piątek miesiąca;
   - w sobotę - święto św. Młodzianków Męczenników - Msza św. o godz. 7.30;
   - w niedzielę - święto św. Rodziny;
  1. W piątek, tj. 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną „kolędą”. Kapłan raz w roku składa wizytę w każdej katolickiej rodzinie. Jej celem jest pobłogosławienie mieszkań, wspólna modlitwa i bliższe rozeznanie stanu duszpasterskiego parafii. Przyjęcie kapłana we własnym domu ma wartość religijnego świadectwa. Zadbajmy zatem, aby wspólne spotkania kolędowe zachowały rodzinny wymiar. Domownicy powinni oczekiwać duszpasterza, który przybywa w imieniu Chrystusa. Przygotujmy stół nakryty białym obrusem, na nim: świece, krzyż, pismo św., wodę święconą i kropidło, zeszyty do religii dzieci i młodzieży. Woda święcona będzie w przedsionku kościoła. Rodziny pragnące poświęcić nowy dom prosimy o wcześniejsze zgłoszenie. Prosimy również, aby czworonożni przyjaciele (pieski) były zamknięte w innym pomieszczeniu. Kolejność kolędy na ten tydzień jest następująca: program....
  2. W sklepiku pod chórem można jeszcze nabyć: poświęcone opłatki, kalendarze parafialne, świece Caritas, płyty CD z kolędami, broszurki o Eucharystii - nawiązujące do roku liturgicznego oraz znicze (by zabrać z kościoła światełko betlejemskie).
  3. Uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej prosimy o dokonywanie wpłaty (1 000 zł.)
  4. Duszpasterstwo Młodzieży Księży Sercanów zaprasza na rekolekcje do Gliczarowa Górnego. Terminy rekolekcji są zamieszczone na plakacie w gablocie, na folderach oraz na stronie internetowej rekolekcje.scj.pl.
  5. Wyrażamy wdzięczność za podwożenie księży do chorych w miniony piątek.
  6. Bóg zapłać za dzisiejszą tacę, która przeznaczona jest na opłaty związane z ogrzewaniem naszego kościoła.
  7. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Alicji Okrzesa, Barbarze Borczuch, Jadwidze Borczuch, Dorocie Król, Monice Stus, Jolancie Bogacz, Konradowi Tadel i Jadwidze Gąsior. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Małgorzacie i Romanowi Kras, Magdalenie i Józefowi Rozpęda, Marii i Maciejowi Czarneckim, Stanisławie i Józefowi Warchoł, Kindze i Wojciechowi Skórka, Barbarze i Pawłowi Warchoł, Annie i Jackowi Kuzdra, Annie i Marcinowi Ordowskim, Paulinie i Maciejowi Knych, Annie i Grzegorzowi Podstawskim, Sylwii i Mateuszowi Dulęba, Izabelii Bania, Renacie i Zygmuntowi Biel, Małgorzacie i Andrzejowi Gieracckim, Hannie i Jerzemu Ogórek, Renacie i Andrzejowi Kucharzyk, Halinie i Jackowi Śmiertka, Małgorzacie i Wojciechowi Malec, Jolancie i Markowi Bogacz, Marii Tryba, Barbarze i Tadeuszowi Stawara, Wandzie i Mieczysławowi Panek, pewnym anonimowym rodzinom. Bóg zapłać.
  8. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Wydanie świąteczne w cenie 10 zł.
  9. Intencje mszalne…
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy głębokiego i owocnego przeżywania ostatnich dni Adwentu oraz dobrego przygotowania się na Święta Bożego Narodzenia. Niech w tym umacnia nas Boże błogosławieństwo. SZCZĘŚĆ BOŻE.

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.