serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  III Niedziela Adwentu - 15 grudzień 2019 r.

  1. Przeżywana dziś niedziela nosi nazwę GAUDETE i zachęca do radowania się z bliskiego przyjścia Zbawiciela. Dziś także rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za rodziny i przygotowujących się do zawarcia małżeństwa.
  2. Msze św. roratnie w dni powszednie o 17.30, a pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu połączona z nowenną do Dzieciątka Jezus.
  3. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie miała miejsce w środę (18.XII) od godz. 14.30 – 18.00 (przerwa 16.00-16.30). W konfesjonale będą służyli także księża z innych parafii. Zechciejmy skorzystać z tej okazji, aby już teraz przeżywać adwentowe oczekiwanie w łasce uświęcającej. W kolejnych dniach będziemy (jako kapłani) wyjeżdżać na spowiedź do innych parafii – stąd nieco trudniej będzie się wyspowiadać w naszym kościele
  4. Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w piątek 20 grudnia od godz. 9.00. Udamy się do chorych nawiedzanych regularnie w I piątki miesiąca a także do tych, którzy zostaną zgłoszeni w zakrystii.
  5. W miniony czwartek miało miejsce nabożeństwo do św. Rity i z tej okazji zostały poświęcone róże. Jeśli ktoś pragnie mieć taką różę może podejść i zabrać z flakonu poświęconą różę wraz z obrazkiem na którym jest modlitwa do św. Rity.
  6. W tym tygodniu nie będzie spotkania rodziców dzieci kl. trzecich, jakie bywało w III czwartek miesiąca.
  7. W piątek przed Mszą św. zostanie przyniesione do kościoła światełko betlejemskie. Będzie okazja zapalić sobie świecę i zabrać światełko do domu.
  8. W sklepiku pod chórem można jeszcze nabyć: poświęcone opłatki, kalendarze parafialne, świece Caritas, kartki świąteczne, płyty CD z kolędami, broszurki o Eucharystii - nawiązujące do roku liturgicznego oraz znicze (by zabrać światełko betlejemskie).
  9. Przed kościołem można dziś nabyć pierniki przygotowane przez młodzież oraz sianko na stół wigilijny. Zechciejmy wesprzeć działalność młodzieży naszej parafii należącej KSM.
  10. Przypominamy, że w sklepie na terenie naszej parafii są wystawione kosze na dary, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi. Istnieje także możliwość wsparcia finansowego tego dzieła poprzez złożenie pieniędzy do skarbony znajdującej się w przedsionku kościoła.
  11. „Bóg zapłać” za tacę w minią niedzielę na nowo zakupione organy. Także ks. Marcin Januś wyraża serdeczne podziękowanie za niezwykłą hojność jakiej doświadczył w poprzednią niedzielę. Składka za tydzień przeznaczona będzie na opłaty związane z ogrzewaniem naszego kościoła.
  12. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Jolancie Rząca, Agnieszce Kozioł, Zofii Kopeć, Władysławie Ptak i Elżbiecie Kawa. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Danucie i Kazimierzowi Tryba, Marii i Leszkowi Tomasik, Grażynie i Henrykowi Jasiak, Alicji i Władysławowi Okrzesa, Katarzynie i Szczepanowi Dulęba, Bogumile i Krzysztofowi Warchoł, Czesławie Stochel, Elżbiecie i Markowi Matejek, Wiktorii i Stanisławowi Bąk, Jolancie i Markowi Szmid, Barbarze i Markowi Stus, Annie i Markowi Kułaga, Renacie i Krzysztofowi Świątek, Beacie i Bogdanowi Jarosz, Grażynie i Wojciechowi Kryczyk, Joannie i Adamowi Gładysz, Beacie i Stanisławowi Pyzdek, rodzinie Bajdów, pewnej anonimowej rodzinie. Bóg zapłać.
  13. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W zakrystii można odebrać zaprenumerowane czasopisma. Zachęcamy także do dokonywania prenumeraty czasopism na przyszły rok.
  14. Intencje mszalne…
  15. Bóg przychodzi, aby wciąż odnawiać nasze rodziny. Życzymy Wam drodzy Parafianie i Goście, aby Boże błogosławieństwo towarzyszyło Wam na drodze umacniania relacji małżeńskich i rodzinnych – byśmy w radości i zgodzie mogli już wkrótce zasiąść do wigilijnego stołu. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce.par(at)scj.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male@diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.