serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  II Niedziela Adwentu - 8 grudzień 2019 r.

  1. Dziś przypada Uroczystość Niepolanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Matka Boża podczas objawień w Montichiari (we Włoszech) powiedziała: „Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe miała miejsce „Godzina Łaski” dla całego świata... Dzięki modlitwie zanoszonej w tej godzinie ześlę niezliczone łaski dla duszy i ciała. Będą liczne nawrócenia... Pan Mój, Boski Syn Jezus okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za swych grzesznych braci”. Dlatego zapraszamy dziś na godz. 12.00 na wspólne uwielbienie „Maryi, Róży Duchownej”.
  2. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast podczas Mszy św. o godz. 16.30 zostaną wręczone medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
  3. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu, pół godziny przed wieczorną Mszą św. oraz na Roraty. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek comiesięczne nabożeństwo do św. Rity, które rozpocznie się modlitwą różańcową o 17.00.
  4. W parafii gościmy dziś ks. Marcina Janusia SCJ, który dzieli się z nami świadectwem swojej pracy na Mołdawii. Po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na rzecz parafii gdzie pracuje ks. Marcin – w ramach Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  5. Wielką pomocą w promowaniu misji i zbieraniu funduszy na ten cel są Kolędnicy Misyjni przemierzający parafie diecezji tarnowskiej w II dzień świąt Bożego Narodzenia. Być może w naszej parafii powstaną grupy kolędników składających się z dorosłych, młodzieży i dzieci. Na stronie wydziału misyjnego naszej diecezji zamieszczone są ciekawe propozycje dotyczące przygotowania stroju, rekwizytów i mini inscenizacje. www.misje.diecezja.tarnow.pl/dzieci/kolednicy-misyjni
  6. W tym tygodniu przypada:
   - w piątek – wspomn. św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
   - w sobotę - wspomn. św. Jana od Krzyża, prezbitera i dok. Kośc.
  7. Wyrażamy wdzięczność za podwożenie księdza do chorych na I piątek miesiąca.
  8. W poniedziałek na okolicznościowe nabożeństwo i Mszę zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania wraz z rodzicami. Początek o 16.45. Młodzież prosimy o przyniesienie świec chrzcielnych.
  9. W sklepiku pod chórem można nabyć: opłatki, kalendarze parafialne, lampiony na roraty, świece Caritas, kartki świąteczne, płyty CD z kolędami a także broszurki o Eucharystii - nawiązujące do hasła roku liturgicznego.
  10. Osoby, które chciałyby ofiarować choinki do dekoracji bożonarodzeniowej w naszym kościele prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  11. Wzorem lat ubiegłych, w sklepie na terenie naszej parafii będzie wystawiony kosz na dary, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi. Istnieje także możliwość wsparcia finansowego tego dzieła poprzez złożenie pieniędzy do skarbony znajdującej się w przedsionku kościoła.
  12. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Elżbiecie Popadiak, Beacie i Stanisławowi Pyzdek, Danucie Padło, Annie i Pawłowi Kułaga. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Barbarze i Stanisławowi Kras, Monice i Sobiesławowi Stus, Renacie i Marianowi Wójcik, Elżbiecie i Tadeuszowi Gęśla, Lucynie i Tadeuszowi Knapik, Małgorzacie i Zbigniewowi Świńczyk, Małgorzacie i Jerzemu Malec, Elżbiecie i Romanowi Kawa, Zofii Świstak, Franciszkowi Świstak, Adeli Kajmowicz, Alinie i Romanowi Długosz, Rodzinie Niemiec, pewnej anonimowej osobie. Bóg zapłać.
  13. Składamy również podziękowanie za dzisiejszą tacę przeznaczoną na nowo zakupiony instrument muzyczny do naszego kościoła – profesjonalne organy firmy JOHANNUS. Druga niedziela miesiąca daje okazję do modlitwy i wyrażenia wdzięczności wobec tych, którzy dbają o piękno świątyni, liturgii i śpiewu w naszym kościele. Bóg zapłać za wszelkie dobro.
  14. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W zakrystii jest do odebrania czasopismo: Królowa Różańca Świętego.
  15. Intencje mszalne…
  16. Z naszej wspólnoty parafialnej do wiecznej odeszła śp. Salomea Długosz z ul. Wolskiej. Pogrzeb będzie jutro o godz. 14.00. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej.
  17. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi, Niepokalanie Poczętej w owocnym przeżywaniu Adwentu. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce.par(at)scj.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male@diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.