XI Niedziela Zwykła - ODPUST PARAFIALNY - 13 czerwca 2021 r.

1. Dziś przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Witamy pośród nas ks. Józefa Golonkę SCJ, dziękujemy za wygłoszone kazania i przewodniczenie sumie odpustowej. Po Mszy św. o godz. 11.00 procesja wokół kościoła. Wieczorem o godz. 20.30 odmawiany będzie różaniec w ramach nabożeństwa fatimskiego - prosimy o przyniesienie świec.
  2. Przypominamy, że w celu uzyskania odpustu zupełnego należy wypełnić następujące warunki: nawiedzić kościół, odmówić w nim Ojcze nasz… i Wierzę w Boga… - jest tzw. czyn odpustowy oraz spełnić pozostałe warunki tj. przystąpić do sakramentu pokuty, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św.
  3. Nabożeństwo czerwcowe dziś o godz. 16.00 natomiast w pozostałe dni o godz. 18.00; a bezpośrednio po nabożeństwie Msza św. (czyli o 18.30).
  4. Jutro przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu (14 dzień miesiąca); nasze czuwanie przy Panu Jezusie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Program adoracji jest zamieszczony w gablotce. Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Najśw. Sakrament przez pół godziny w celu adoracji.
  5. W tym tygodniu przypada również

- w poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, bp. i męcz.;

- we wtorek – rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża – dzień modlitw za Pasterza naszej diecezji;

- w czwartek – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zak.;

1. Zakończyła się oktawa Bożego Ciała. Składamy podziękowanie wszystkim, którzy uczestniczyli w procesji: dorosłym, młodzieży i dzieciom. Bóg zapłać.
  2. Decyzją Księdza Prowincjała z dniem 30 czerwca naszą parafię opuszcza: ks. Roman Wiktor. Za tydzień na Mszy św., o godz. 11.00 podziękujemy Księdzu Romanowi za ofiarną posługę w naszej parafii.
  3. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i jej otoczenia oraz ofiarę na kwiaty: Halinie i Zbigniewowi Turek, Annie, Markowi i Jakubowi Cisowskim, Bogdanowi Lesińskiemu, Kindze Marszałek, Annie Turskiej, Tomaszowi Kot i Dominikowi Zimoń; również paniom, które przystroiły kwiatami naszą świątynię. Dziękujemy także za dzisiejszą tacę przeznaczona na parafialne inwestycje oraz ofiarę do puszek na UPJP II w Tarnowie i Krakowie. Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. Serdecznie polecamy.
  6. W dniu odpustu wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa, wstawiennictwa Maryi i opieki św. Małgorzaty Marii Alacoque. SZCZĘŚĆ BOŻE!