serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  I Niedziela Adwentu - 1 grudnia 2019 r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Adwent a zarazem nowy rok liturgiczny pod hasłem „WIELKA TAJEMNICA WIARY”. W dni powszednie Msza św. roratnia o godz. 17.30. Zapraszamy do przeżywania Adwentu razem z Maryją i św. Józefem. Niech lampion w rękach dzieci i dorosłychbędzie oznaką oczekiwania na przyjście Pana. Prosimy także, aby dzieci przynosiły serduszka potrzebne do losowania figurki Matki Bożej.
  2. Zapraszamy na godz. 17.00 na Adoracja Najśw. Sakramentu; w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych a także spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego (w domu zakonnym).
  3. W tym tygodniu przypada:
   - we wtorek - wspomn. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
   - w środę – wspomn. św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
   - w piątek - wspomn. św. Mikołaja, biskupa;
   - w sobotę - wspomn. św. Ambrożego, biskupa i dok. Kośc.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota  miesiąca. W czwartek wraz
   z Apostolatem Margaretka modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek ze Strażą Honorową NSPJ oddajemy cześć Bożemu Sercu i wspieramy misje św. Odwiedziny chorych w tym dniu od godz. 9.00. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30
   i w czasie nabożeństwa. Msza św. o godz. 16.00 i o 17.30. W sobotę wraz z Rycerstwem Niepokalanej wynagradzamy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja I sobotnia)
  5. W niedzielę przypada Uroczystość Niepolanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Na Mszę o godz. 16.30 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św. na wręczenie medalików. Z tą uroczystością związana tzw. „GODZINA ŁASKI” czyli czas między godz. 12.00 a 13.00. O szczególnej hojności Boga w tym czasie mówiła Matka Boża podczas objawień w Montichiari (we Włoszech).
  6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć ks. Marcina Janusia, który podzieli się z nami świadectwem swojej pracy na Mołdawii. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz parafii gdzie pracuje ks. Marcin – w ramach Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  7. Dziś ma miejsce poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W sklepiku pod chórem będzie można nabyć: opłatki, kalendarze parafialne, lampiony na roraty, świece Caritas, kartki świąteczne a także broszurki o Eucharystii - nawiązujące do hasła roku liturgicznego.
  8. Dziś na Mszę św. o godz. 11.00  będzie poświęcenie wieńców adwentowych, które są charakterystycznym elementem czasu oczekiwania. Znajdującą się w wieńcu świecę można zapalać np. podczas modlitwy wieczornej.
  9. W czasie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia pragniemy przyjść z pomocą rodzinom potrzebującym. Wzorem lat ubiegłych, w sklepach na terenie naszej parafii będą wystawione kosze na artykuły spożywcze.
  10. Strażacy z Koszyc Małych informują, że dziś tj. 1 grudnia będą rozprowadzać kalendarz strażacki na rok 2020 r.
  11. W piątek w domu zakonnym po Mszy odbędzie się spotkanie: ministrantów, lektorów, Małych Misjonarzy, KSM-u oraz scholii ze św. Mikołajem. Zapraszamy....
  12. W listopadzie zostały zakupione profesjonalne organy do naszego kościoła. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nowo zakupiony instrument. Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  13. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Danucie Nytko, Danucie Tryba, Danucie Baradziej i Annie Żołądź. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Marii i Walentemu Bryndal, Jadwidze i Franciszkowi Tadel, Jadwidze i Adamowi Warchoł, Bronisławie i Władysławowi Michalik, pewnej anonimowej osobie. Bóg zapłać.
  14. Intencje mszalne…
  15. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego w przeżywaniu Adwentu. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Wszystkim życzymy SZCZĘŚĆ BOŻE!
  16. Teraz uczcijmy JEZUSA obecnego w Najświętszym Sakramencie.

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.