X Niedziela Zwykła - 6 czerwca 2021 r.

1. Przeżywamy „Oktawę Bożego Ciała” podczas której dziękujemy za obecność Pana Jezusa w Najśw. Sakramencie. Wyrażamy także wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy za wykonanie poszczególnych ołtarzy, dywanu z żywych kwiatów, za niesienie baldachimu, feretronów, sztandarów, różańca i poduszek. Dzieciom za sypanie kwiatów i dzwonienie; LSO, strażakom za organizację przejścia procesji; za przystrojenie okien na trasie procesji obrazami lub emblematami religijnymi. Bóg zapłać za świadectwo wiary i wszelkie dobro.
  2. Msze św. (w dni powszednie) o godz. 18.00 a po nich procesja eucharystyczna; natomiast dziś procesja o godz. 16.00 a po niej Msza św. Prosimy o liczną obecność na procesji. Tych, którzy chcieliby podarować dziewczynkom płatki kwiatów prosimy o przyniesienie ich do sklepiku pod chórem.
  3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – patronalne święto naszej Parafii a zarazem Zgromadzenia Księży Sercanów. To również dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Tego dnia Księża Biskupi dokonają zawierzenia Polski NSPJ. Msze św. w naszym kościele o godz. 9.00 i 18.00 - po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa połączone z procesją. Postarajmy się, w miarę naszych możliwości o zachowanie świątecznego charakteru tego dnia. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
  4. W tym tygodniu przypada również:
    - w poniedziałek – wspomn. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męcz. (jego figura znajduje się w naszym kościele);
    - we wtorek – wspomn. św. Jadwigi Królowej;
    - w czwartek błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów; tego dnia przypada także nabożeństwo do św. Rity (rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 a zakończy błogosławieństwem róż);
    - w sobotę – wspomn. Niepokalanego Serca Maryi; Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo (ale już bez procesji). Wieczorem o godz. 20.30 Wieczór Maryjny (różaniec i Apel Jasnogórski).
  1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Sumie odpustowej o godz. 11.00 przewodniczył będzie Ks. Józef Golonka (sercanin z WSM Księży Sercanów w Stadnikach). Zapraszamy do udziału w tej uroczystości i aktywnego włączenia się w procesję (jak to było w Boże Ciało). Chcąc uzyskać odpust zupełny związany z tytułem parafii należy wypełnić następujące warunki: pobożnie nawiedzić kościół obchodzący uroczystość odpustową, odmówić w nim Ojcze nasz… i Wierzę w Boga… - jest to tzw. czyn odpustowy oraz spełnić zwykłe warunki tj. przystąpić do sakramentu pokuty, przyjąć Komunię św. i pomodlić się w intencjach Ojca św. Postarajmy się aby przed odpustem skorzystać z sakramentu pokuty. W niedzielę przypada również 13 dzień miesiąca stąd wieczorem o godz. 20.30 będzie odmawiany różaniec w ramach nabożeństwa fatimskiego - prosimy o przyniesienie świec (pamiętajmy o zabezpieczeniu świec przed woskiem).
  2. W przyszłą niedziele po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Z racji II niedzieli miesiąca składka przeznaczona będzie na parafialne inwestycje; planowana jest także zbiórka do puszek na UPJP II w Tarnowie i Krakowie
  3. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Małgorzacie Malec, Janinie Pis, Dorocie Cichy i Joannie Imiołek. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Krystynie Baran, Łucji i Bogusławowi Lesińskim, rodzinie Niemiec, pewnej rodzinie. Bóg zapłać. W tym tygodniu do sprzątania kościoła i porządkowania zieleni wokół świątyni (plewienia) zapraszamy 8 osób.
  4. Dziękujemy za podwożenie księdza do chorych na I piątek miesiąca: Danucie Baradziej i Marianowi Lazarowicz.
  5. Co raz częściej zdarza się, że podczas Mszy św. w naszym kościele nie ma nikogo usługującego przy ołtarzu (tak było teraz w I piątek o godz. 18.00). Zwracamy się z prośbą do rodziców o mobilizację swoich synów do systematycznego służenia wg. grafiku wyznaczonego przez ks. opiekuna. Prosimy też mężczyzn, aby przyłączyli się do grupy usługujących w naszym kościele. Zapraszamy tych, którzy byli już kiedyś ministrantami jak i tych, którzy nimi nie byli; chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii (jeśli trzeba zostaną odpowiednio przygotowani do służenia). Wspólnie zabiegajmy o to, aby podczas każdej Mszy św. był przynajmniej 1 służący przy ołtarzu.
  6. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej oraz słuchania rozgłośni  katolickich. Ministranci rozdają broszurkę z litanią i modlitwami do NSPJ
  7. Informacje lokalne: Urząd Gminy w Tarnowie zachęca do wzięcia udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Dane zebrane podczas spisu posłużą do opracowywania strategii i programów rozwojowych dla kraju, regionów i gmin. Spis potrwa 30 września br. i jest obowiązkowy. Odpowiedni formularz jest dostępny pod adresem https://spis.gov.pl/.
  8. Intencje mszalne… (zamieszczone są w gablotce a także na stronie internetowej parafii)
  9. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Maryi. Niech w przeżywaniu niełatwej codzienności wspiera nas Boże błogosławieństwo. SZCZĘŚĆ BOŻE!