serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA - 24 listopad 2019 r.

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas adoracji o 16.00 odmówiona będzie Litania do Najśw. Serca Pana Jezusa oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego. Po Mszy św. wieczornej spotkanie dla członków i sympatyków Straży Honorowej NSPJ (w domu zakonnym). Osoby, które chciałyby należeć do grupy „trwającej przy Bożym Sercu”, ofiarując godzinę obecności Jezusowi w ciągu dnia z tym co w danym czasie będziemy wykonywać (pracę, modlitwę, odpoczynek, podróż...) prosimy o zgłaszanie się w zakrystii.
  2. Dziś przypada także patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza (będą też przyjęci nowi ministranci). Przy tej okazji dziękujemy rodzicom, których synowie służą przy ołtarzu w naszym kościele.
  3. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu i nabożeństwo wypominkowe, pół godziny przed wieczorną Mszą św.
  4. W tym tygodniu w liturgii Kościoła przypada:
   - w czwartek - 10. rocznica święceń biskupich pasterza naszej diecezji; zachęcamy do modlitwy w intencji Księdza Biskupa Andrzeja Jeża,
   - w sobotę - święto św. Andrzeja, Apostoła.
  1. W poszczególnych parafiach diecezji tarnowskiej ma miejsce całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu w jako dziękczynienie za peregrynację Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W najbliższy czwartek przypada kolej na naszą parafię. O godz. 9.00 będzie Msza św. a po niej adoracja, która potrwa do wieczornej Eucharystii. Zachęcamy do udziału w modlitwie przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Program…
  2. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent a zarazem nowy rok liturgiczny. Tego dnia zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. W sklepiku pod chórem będzie można nabyć opłatki, kalendarze parafialne, lampiony na roraty, świece Caritas, kartki świąteczne, itd.
  3. Charakterystycznym elementem Adwentu jest wieniec z czterema świecami. Proponujemy wykonanie takiego wieńca w rodzinach (szczególnie tam gdzie są małe dzieci) i przyniesienie go do poświęcenia w niedzielę (1.XII) na Mszę św. o godz. 11.00. Przy obrazie Matki Bożej są trzy wieńce wykonane na wzór.
  4. Prowadzone przez Księży Sercanów duszpasterstwo przedsiębiorców obchodzi w tym roku 20-lecie działalności. Z tej okazji zaprasza do Krakowa Łagiewnik na ogólnopolską pielgrzymkę, która odbędzie się w dniach 30 listopada i 1 grudnia. Szczegółowe informacje na stronie DuszpasterstwoTalent.pl
  5. Informacje lokalne Strażacy z Koszyc Małych informują, że w przyszłą niedzielę tj. 1 grudnia będą rozprowadzać kalendarz strażacki na rok 2020. Złożone przy tej okazji ofiary będą wyrazem naszej wdzięczności za podejmowane przez nich działania na rzecz naszej parafii.
  6. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Wiktorii Bąk, Katarzynie Nytko, Małgorzacie Stańczyk i Agnieszce Szarek. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Agnieszce i Mariuszowi Kozioł, Krystynie i Józefowi Koza, pewnej anonimowej osobie. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. W zakrystii można odebrać zaprenumerowane czasopisma: „Miłujcie się” i „Czas Serca”; jest także Kalendarz Rolniczy na 2020 rok.
  8. Intencje mszalne…
  9. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wiecznej śp. Zbigniew Baran z ul. Wolskiej. Pomódlmy się o życie wieczne dla niego.
  10. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Chrystusa, Króla Wszechświata i opieki Matki Najświętszej. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  PROGRAM CAŁODZIENNEJ ADORACJI  
  CZWARTEK 28 LISTOPADA 2019 R.

  podziękowanie za peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii 

     9.00 – Msza Święta
  10.00  – mieszkańcy ul. Źródlanej, Lipowej,  Brzozowej, Pracy
  11.00  – mieszkańcy ul. Tarnowskiej, Szkolnej
  12.00  – mieszkańcy ul. Wolskiej z ulicami przyległymi
  13.00  – mieszkańcy ul. Głównej, Spacerowej
  14.00  – mieszkańcy ul. Wesołej z ulicami przyległymi
  15.00 – Straż Honorowa NSPJ
  16.00  – Róże Różańcowe
  17.00  – inne grupy duszpasterskie
  17.30 – Msza Święta

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male(at)diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.