Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 30 maja 2021 r.

1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Świętej, stąd słyszymy zachętę do okazywania należnej czci: Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.
  2. We wtorek rozpocznie się czerwiec - miesiąc poświęcony Najśw. Sercu Pana Jezusa, które patronuje naszej parafii. Nabożeństwo czerwcowe podczas adoracji Najśw. Sakramentu (o godz. 18.00); w tym czasie jest możliwość przystąpienia do spowiedzi.
  3. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 18.30, natomiast od piątku, z racji oktawy Bożego Ciała Msze św. (w dni powszednie) o godz. 18.00 a następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła (również w I piątek miesiąca).
  4. W czwartek przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało). Msze św. o godz. 7.30, 9.15, 14.30 i 16.30. Po Mszy św. 9.15 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Główną, Tarnowską i Szkolną. Prosimy o przygotowanie feretronów i sztandarów na procesję. Dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów a chłopców do dzwonienia. Zadbajmy o odpowiedni strój dzieci (dziewczynki - strój krakowski lub biała sukienka a chłopcy komża i czerwona pelerynka). Dzieci pierwszokomunijne w białych strojach zapraszamy do niesienia poduszek z emblematami religijnymi. Do niesienia baldachimu i organizacji przejścia procesji zapraszamy strażaków. Zachęcamy do przystrojenia okien na trasie procesji obrazami lub emblematami religijnymi. Przygotujmy się również wewnętrznie poprzez sakrament pokuty (spowiedź w czasie nabożeństwa czerwcowego). Z okazji Bożego Ciała wykonany będzie w kościele dywan z żywych kwiatów. Dlatego zwracamy się o ofiarowanie na ten cel różnego rodzaju kwiatów ogrodowych lub polnych. Termin ich dostarczenia to wtorek po Mszy św. (prosimy, aby poszczególne kolory płatków kwiatowych były złożone osobno). Składka w tym dniu przeznaczona będzie na hospicja i wyznaczone cele charytatywne.
  5. W tym tygodniu przypada także:
    - w poniedziałek – święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny;
    - w środę – wspomn. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.; także nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i zmiana tajemnic różańcowych
    - w I piątek miesiąca - wynagradzamy za grzechy NSPJ i wspieramy Misje św.; odwiedziny chorych od godz. 9.00 (tym razem w piątek dwóch księży); okazja do spowiedzi od 15.30. Msza o godz. 16.30 oraz o 18.00 (procesja po tej Mszy św.).
    - w I sobotę oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Maryi.
  1. Dobiega końca miesiąc maj, stąd składamy podziękowanie za udział w nabożeństwie majowym, za śpiew litanii przy kapliczkach i w domach przy ołtarzykach rodzinnych.
  2. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i przystrojenie jej kwiatami: Markowi Tadel, Bogumile Cieślikowskiej, Halinie Smosna i Ewie Jaszczur. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Władysławie i Markowi Stefańskim, Kindze i Wojciechowi Skórka, Bożenie Tadel, Stanisławie i Andrzejowi Lisiak. Bóg zapłać.
  3. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. W Gościu Niedzielnym jest dodatek – Litania do NSPJ z krótkim komentarzem do poszczególnych wezwań.
  5. Naszym Parafianom oraz Gościom życzymy opieki Bożego Serca i obfitych darów Ducha św. Wszelkich łask życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu czerwcu przeżywać będą imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Najmłodszym z okazji Dnia Dziecka wiele radości i duchowego wzrostu. SZCZĘŚĆ BOŻE!