XXXIII Niedziela Zwykła - 17 listopad 2019 r.

1. Dzisiaj zgodnie z decyzją papieża Franciszka przeżywamy ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH. W związku z tym można nabyć „Chlebki Miłosierdzia” w ramach prowadzonej jest przez Caritas Diecezji Tarnowskiej akcji charytatywnej. Można również zabrać papierowe torby, wypełnić żywnością i przynieść do kościoła. Zebrane w ten sposób dary zostaną przekazane ubogim w parafii.
    2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 będzie tzw. Korowód Świętych. Dzieci poprzez odpowiedni strój zaprezentują świętych i błogosławionych. Dziękujemy rodzicom tych dzieci za przygotowanie stroju. Składamy także podziękowanie Dyrekcji i Nauczycielom naszej szkoły za współpracę w promowaniu kultu świętych.
    3. Zapraszamy na Adorację Najśw. Sakramentu i nabożeństwo wypominkowe, pół godziny przed wieczorną Mszą św. W piątek comiesięczne nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio a rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 17.00.
    4. W tym tygodniu przypada:
      - w poniedziałek – wspomn. bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki Ruchu Czystych Serc;
      - w środę – wspomn. św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
      - w czwartek - wspomn. Ofiarowania NMP - Dzień Życia Kontemplacyjnego;
      - w piątek – wspomn. św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; patronki muzyki sakralnej.
    1. W kwestii muzyki sakralnej, zaszły w minionym tygodniu (w naszym kościele) daleko idące zmiany – zapewne jest to dostrzegalne. Zostały zakupione profesjonalne organy firmy JOHANNUS a przy instrumencie zasiada inny organista - P. Michał. W parafii powstaje też schola dziecięco-młodzieżowa, która ma coraz bogatszy repertuar - jej opiekunem jest ks. Roman. Powierzamy opiece św. Cecylii wszystko co dotyczy piękna liturgii i śpiewu w naszym kościele.
    2. W środę (20.XI) po Mszy św. spotkanie organizacyjne uczestników parafialnej pielgrzymki do Ziemi Świętej (spotkanie w domu zakonnym).
    3. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To również kolejna rocznica powstania przy naszej parafii Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. Członków i sympatyków zapraszamy do wspólnego dziękczynienia podczas adoracji o godz. 16.00 i Mszy św. Po Eucharystii wspólna Agapa w domu zakonnym.
    4. W czwartek miało miejsce nabożeństwo do św. Rity i z tej okazji zostały poświęcone róże. Jeśli ktoś pragnie mieć taką różę może podejść i zabrać z flakonu poświęconą różę wraz z obrazkiem na którym jest modlitwa do św. Rity.
    5. Wkrótce zacznie się adwent a jego widocznym elementem jest wieniec z czterema świecami. Proponujemy wykonanie takiego wieńca w rodzinach, aby przypominał nam o adwentowym oczekiwaniu na przyjście Pana Jezusa. Przy obrazie Matki Bożej są trzy wieńce wykonane na wzór.
    6. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich jak chociażby „Między ziemią a niebem” (w niedzielę w TVP). W zakrystii można odebrać zaprenumerowane czasopisma: „Miłujcie się” i „Czas Serca”.
    7. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty paniom: Annie Frysztak, Teresie Kosycarz, Zofii Ćwik i Teresie Plata. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Teresie i Zdzisławowi Plata, Zofii i Henrykowi Kopeć, Lidii i Władysławowi Szydłowskim, Alicji i Władysławowi Okrzesa, Magdalenie i Krzysztofowi Pachowicz, Marioli i Danielowi Gąciarz, Kindze i Marcinowi Podsada, Patrycji i Karolowi Borysewicz, Annie i Sławomirowi Kudroń. Bóg zapłać.
    8. Intencje mszalne…
    9. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Królowej Nieba i wstawiennictwa Świętych Patronów. SZCZĘŚĆ BOŻE!