serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  XXX Niedziela Zwykła - 27 październik 2019 r.

  1. Przeżywamy dziś niedzielę synodalną i modlimy się w intencji dzieła odnowy podjętego w naszej diecezji. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15.45, w dni powszednie o 16.45.   
  2. Dobiega końca październik, stąd składamy podziękowanie za udział w nabożeństwie oraz za prowadzenie różańca w poszczególne dni. Dziękujemy też dzieciom, za ich aktywny udział w nabożeństwie a także ich rodzicom. Dzieci uczęszczające na różaniec prosimy o przyniesienie 29 października podpisanych plansz (z naklejonymi obrazkami).
  3. W tym tygodniu przypada:
   - w poniedziałek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
   - w piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.15, 11.00; o godz. 14.00 na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych z okolicznościowym kazaniem a po nim Msza św. (na cmentarzu). Tego dnia przypada także I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych będą wyjątkowo w czwartek (31.X) od godz. 9.00.
   - w sobotę – wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze o godz. 9.00 i 17.30. Tego dnia przypada także I sobota miesiąca (na Mszy św. o 17.30 medytacja I sobotnia). O godz. 17.00 różaniec za zmarłych z naszych rodzin.   
  4. Przypominamy wszystkim wiernym, że w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje post czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.    
  5. Od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa i intencjach Ojca św.) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można zyskać raz dziennie i ofiarować jedynie za zmarłych. Zechciejmy skorzystać z form pomocy zmarłym jakie daje Kościół.
  6. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach naszej diecezji zbierane będą ofiary do puszki na rzecz Seminarium w Tarnowie. Także na naszym cmentarzu będzie tego tupu zbiórka.
  7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne podanie imion i nazwisk swoich zmarłych. Prosimy także, aby określić jakie to mają być wypominki: ROCZNE czy LISTOPADOWE. Pamiętajmy także o spowiedzi i przyjęciu Komunii św. w intencji zmarłych. Okazja do spowiedzi  podczas nabożeństwa różańcowego.
  8. W przyszłym roku parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16 - 22 marca 2020 r. Szczegóły tej pielgrzymki zamieszczone są w gablocie a także na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.
  9. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni paniom: Marcie Jedynak, Elżbiecie Ślęzak, Agacie Ślęzak i Janowi Podstawskiemu. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Marcie i Adamowi Tryba, Małgorzacie i Tomaszowi Nowak, Zofii i Stanisławowi Januś oraz pewnej osobie. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła czy rozprowadzanej przez ministrantów. W „Gościu Niedzielnym” jest dodatek - film o objawieniach w Lourdes (cena 6 zł.). Niech korzystanie z katolickich mediów pomoże nam w kształtowaniu żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
  11. Intencje mszalne…
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Różańcowej i orędownictwa Wszystkich Świętych. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce.par(at)scj.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male@diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.