XXX Niedziela Zwykła - 27 październik 2019 r.

1. Przeżywamy dziś niedzielę synodalną i modlimy się w intencji dzieła odnowy podjętego w naszej diecezji. Nabożeństwo różańcowe dziś o godz. 15.45, w dni powszednie o 16.45.
    2. Dobiega końca październik, stąd składamy podziękowanie za udział w nabożeństwie oraz za prowadzenie różańca w poszczególne dni. Dziękujemy też dzieciom, za ich aktywny udział w nabożeństwie a także ich rodzicom. Dzieci uczęszczające na różaniec prosimy o przyniesienie 29 października podpisanych plansz (z naklejonymi obrazkami).
    3. W tym tygodniu przypada:
      - w poniedziałek – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, apostołów
      - w piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.30, 9.15, 11.00; o godz. 14.00 na cmentarzu nabożeństwo za zmarłych z okolicznościowym kazaniem a po nim Msza św. (na cmentarzu). Tego dnia przypada także I piątek miesiąca. Odwiedziny chorych będą wyjątkowo w czwartek (31.X) od godz. 9.00.
      - w sobotę – wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze o godz. 9.00 i 17.30. Tego dnia przypada także I sobota miesiąca (na Mszy św. o 17.30 medytacja I sobotnia). O godz. 17.00 różaniec za zmarłych z naszych rodzin.
    4. Przypominamy wszystkim wiernym, że w Uroczystość Wszystkich Świętych mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej. Tego dnia z racji uroczystości nie obowiązuje post czyli powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.
    5. Od Uroczystości Wszystkich Świętych do 8 listopada włącznie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa i intencjach Ojca św.) za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można zyskać raz dziennie i ofiarować jedynie za zmarłych. Zechciejmy skorzystać z form pomocy zmarłym jakie daje Kościół.
    6. W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach naszej diecezji zbierane będą ofiary do puszki na rzecz Seminarium w Tarnowie. Także na naszym cmentarzu będzie tego tupu zbiórka.
    7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne podanie imion i nazwisk swoich zmarłych. Prosimy także, aby określić jakie to mają być wypominki: ROCZNE czy LISTOPADOWE. Pamiętajmy także o spowiedzi i przyjęciu Komunii św. w intencji zmarłych. Okazja do spowiedzi  podczas nabożeństwa różańcowego.
    8. W przyszłym roku parafia nasza organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 16 - 22 marca 2020 r. Szczegóły tej pielgrzymki zamieszczone są w gablocie a także na stronie internetowej parafii. Zapisy w zakrystii.
    9. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni paniom: Marcie Jedynak, Elżbiecie Ślęzak, Agacie Ślęzak i Janowi Podstawskiemu. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Marcie i Adamowi Tryba, Małgorzacie i Tomaszowi Nowak, Zofii i Stanisławowi Januś oraz pewnej osobie. Bóg zapłać.
    10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku przy wyjściu z kościoła czy rozprowadzanej przez ministrantów. W „Gościu Niedzielnym” jest dodatek - film o objawieniach w Lourdes (cena 6 zł.). Niech korzystanie z katolickich mediów pomoże nam w kształtowaniu żywej i odpowiedzialnej wiary w naszych rodzinach.
    11. Intencje mszalne…
    12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Matki Bożej Różańcowej i orędownictwa Wszystkich Świętych. SZCZĘŚĆ BOŻE!