IV Niedziela Wielkanocna - 25 kwiecień 2021 r.

1. Przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tę modlitwę włączają się dziś Klerycy WSM Księży Sercanów w Stadnikach, którzy przybyli do naszej parafii wraz z Jackiem Kosteczką. Witamy ich bardzo serdecznie.
  2. Dziś także przypada niedziela synodalna, stąd modlimy się w intencji dzieła odnowy podjętego w naszej diecezji; jest to również dzień modlitw za kierowców.
    O godz. 16.00 Adoracja Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania do służby w Kościele.
    - w czwartek - święto  św. Katarzyny ze Sieny, dziew. i dok. Kośc., patronki Europy; rozpoczęcie nowenny przed uroczystością św. Stanisława ze Szczepanowa;
    - w sobotę - wspomn. św. Józefa, rzemieślnika a zarazem I sobota miesiąca –wynagradzamy za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja I sobotnia).
  4. Zgodnie z tradycją tarnowską w ostatni dzień kwietnia (tzn. w piątek) rozpoczną się nabożeństwa majowe: w dzień powszedni będą one o godz. 18.00 a w niedzielę o 16.00. Zachęcamy także do śpiewania litanii przy kapliczkach oraz w domach prosząc m.in. o ustanie pandemii.
  5. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Ilonie Biel, Renacie Biel, Bogumile Warchoł i Renacie Kucharzyk. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Zofii i Henrykowi Kopeć, Teresie i Ryszardowi Małek, Marii Sołtys. Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. W Gościu Niedzielnym znajdziemy ciekawe artykuły (dotyczące trwającej pandemii, szczepionek itd). Natomiast w Czasie Serca jest mowa o naszej parafii. Polecamy też książeczki z modlitwami do św. Rity na kolejny miesiąc.
  7. Intencje mszalne… (zamieszczone są także na stronie internetowej parafii)
  8. Informacje lokalne: Wodociągi Miejskie informują, że z powodu pilnych prac na sieci wodociągowej we wtorek 27 kwietnia na terenie Koszyc Małych nie będzie wody w godzinach 8.00-15.00.

Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św., także modlącym się z nami dzięki transmisji życzymy owocnego przeżywania Okresu Wielkanocnego, opieki Maryi i św. Patronów. Natomiast Ks. Jackowi i Klerykom,  goszczącym dziś w naszej parafii życzymy wielu darów od Chrystusa Dobrego Pasterza. SZCZĘŚĆ BOŻE!