serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  XXIX Niedziela Zwykła - 20 października 2019 r.

  1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny będący szczególną zachętą do modlitwy i podejmowania inicjatyw na rzecz misji. Taca przeznaczona jest na wsparcie misyjnej działalności Kościoła.
  2. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 16.45 a w niedzielę o 15.45. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie i prowadzenia różańca wg. planu zamieszczonego w gablocie. W piątek comiesięczne modlitewne spotkanie za wstawiennictwem św. O. Pio.
  3. W tym tygodniu przypada:
   • we wtorek - wspomn. św. Jana Pawła II, pap. (po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II
   • w czwartek - wspomn. bł. Jana, Wojciecha Balickiego, prezbitera.
  4. Młodzież klasy VIII zapraszamy w piątek na Mszę św. a następnie na spotkanie (celebrację).
  5. Zapraszamy młodzież i dzieci do scholii, która ubogacałaby swoim śpiewem liturgię Mszy św. o godz. 11.00. Próby scholii odbywają się w piątki o godz. 16.00 oraz w niedziele o 10.30.
  6. W sobotę 26 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Wspólnej modlitwie przewodniczył będzie Ks. Bp. Andrzej Jeż. Zachęcamy do wyjazdu Zelarotów i wszystkich chętnych z poszczególnych róż. Wyjazd nastąpi o godz. 8.00 z parkingu przy naszym kościele. Zapisy w zakrystii do wtorku włącznie.
  7. W związku Pielgrzymką Róż Żywego Różańca nie będzie spotkania jakie planowaliśmy zorganizować w naszej parafii. Akcentujemy pielgrzymkę dającą możliwość spotkania na forum diecezji.
  8. Cieszymy się z istniejących w naszej parafii Róż Żywego Różańca. Jest naszym pragnieniem, aby powstały kolejne 20-sto osobowe wspólnoty modlące się na różańcu. Ufamy, że niebawem powstaną kolejne róże także wśród młodzieży i dzieci naszej parafii. Czekamy na zgłoszenia.
  9. Na stoliku przy wyjściu z kościoła wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne podanie imion i nazwisk swoich zmarłych. Prosimy także o napisanie jakie to mają być wypominki: ROCZNE czy LISTOPADOWE. Zechciejmy skorzystać z form pomocy zmarłym jakie daje Kościół. Pamiętajmy o spowiedzi i przyjęciu Komunii św. w intencji zmarłych.
  10. W niedzielę 17. XI na Mszy o 11.00 pragniemy zorganizować tzw. Korowód Świętych. Proponujemy aby dzieci tego dnia przyszły do kościoła przebrane za jakiegoś świętego lub błogosławionego. Wniesiemy także uroczyście relikwie niektórych świętych. Już dziś zachęcamy rodziców do przygotowania swoim dzieciom odpowiednie stroju.
  11. W przyszłym roku parafia nasza zamierza zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach od 16 - 22 marca 2020 r. Szczegóły tej pielgrzymki zamieszczone są w gablocie, będą również dostępne na stronie internetowej parafii.
  12. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni paniom: Anecie Lipińskiej-Kotarba, Waldemarowi Zawadzkiemu, Lucynie Knapik i Mariuszowi Augustyn. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła państwu: Zofii i Kazimierzowi Żelichowskim, Barbarze i Pawłowi Warchoł, Anecie i Robertowi Cebula oraz pewnej osobie. Bóg zapłać
  13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” (po 6 zł. z płytą CD), „Mały Gość Niedzielny”, „Promyczek Dobra”, „Idziemy” w cenie 2 zł – są tam ciekawe informacje o zaangażowaniu Diecezji Tarnowskiej w dzieło misyjne.
  14. Intencje mszalne…
  15. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce.par(at)scj.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male@diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.