III Niedziela Wielkanocna - 18 kwietnia 2021 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Biblijną, zachęcającą nas poznawania Bożego Objawienia poprzez systemiczne czytanie i rozważanie Pisma Świętego. Dziś o 16.00 Adoracja Najśw. Sakramentu.
  2. Msze św. w dzień powszedni o godz. 18.30, pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (zachęcamy do składania próśb). W piątek nabożeństwo do św. O. Pio (rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 18.00). Na zakończenie będzie błogosławieństwo indywidualne Najśw. Sakramentem.
  3. W piątek przypada uroczystość św. Wojciecha, bp. i Męczennika, głównego patrona Polski; tego dnia nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych.
  4. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą Tydzień Modlitw o Powołania. W modlitwę tę włączą się również alumni WSM Księży Sercanów w Stadnikach, których gościć będziemy w naszej parafii.
  5. Składamy podziękowanie tym, którzy w minioną środę włączyli się w całodzienną adoracje Najśw. Sakramentu.
  6. Przypominamy, iż w naszym kościele w dalszym ciągu modlimy się na różańcu o ustanie pandemii (o godz. 20.30 - zapraszamy). Zachęcamy, aby w tej intencji modlić się także w rodzinach.
  7. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i oglądania transmisji Mszy św. z naszego kościoła a także do korzystania z parafialnej strony internetowej gdzie na bieżąco zamieszczane są różne informacje (strona jest na nowo tworzona po zniszczeniu wskutek pożaru serwerowni OVH w Strasburgu).
  8. W związku z trwającym „Rokiem św. Józefa” jutro, w ramach 19. dnia miesiąca w kościele pw. św. Józefa w Tarnowie o godz. 19.00 odprawiona będzie Msza św. i prezentowany List Apostolski „Patris Corde” (ojcowskim sercem). Zachęcamy do oglądania tej transmisji z kościoła pw. św. Józefa (Tarnów, ul. Dwernickiego 1).
  9. W niedzielę 16 maja planowana jest w naszej parafii uroczystość I Komunii św., natomiast w środę 19 maja w kościele w Koszycach Wielkich będzie udzielany sakrament Bierzmowania – także młodzieży naszej parafii.
  10. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Stanisławie Dziubak, Justynie Kukla, Beacie Radlińskiej oraz pewnej osobie. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Annie i Stanisławowi Nytko, Genowefie i Zygmuntowi Baradziej, Annie i Pawłowi Turskim, Agnieszce i Pawłowi Szarek, Małgorzacie i Andrzejowi Wojewoda, Elżbiecie i Józefowi Ślęzak, Janinie Bałaskiej. Bóg zapłać.
  11. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza na studia magisterskie z teologii. Studia te służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Szczegółowe informacje na stronie Wydziału Teologicznego wt.diecezja.tarnow.pl
  12. Dziś zachęcamy szczególnie do czytania Pisma św. a także prasy religijnej oraz słuchania rozgłośni katolickich. Na półce z prasą są również książeczki z modlitwami do św. Rity na kolejne miesiące.
  14. Wszystkim życzymy owocnego przeżywania poszczególnych dni Okresu Wielkanocnego. Niech ubogaceniem będzie dla nas lektura Pisma św. i przyjęte z wiarą błogosławieństwo Zmartwychwstałego Pana. Szczęść Boże!