XXVIII Niedziela Zwykła - 13 października 2019 r.

1. Dziś przeżywamy DZIEŃ PAPIESKI, po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Liturgię Mszy św. o godz. 11.00 ubogaci schola ze Świebodzina.
    2. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, a o godz. 16.45 Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie i prowadzenia różańca wg. planu zamieszczonego w gablocie.
    3. W tym tygodniu przypada:
      - w poniedziałek - wspomn. św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziew., propagatorki kultu Serca P. Jezusa (po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii św. Małgorzaty Marii); tego dnia przypada również Dzień Edukacji Narodowej - modlimy się w intencji nauczycieli i wychowawców
      - we wtorek - wspomn. św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kośc.
      - w środę - wspomn. św. Jadwigi Śląskiej;
      - w czwartek -  wspomn. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.;
      - w piątek - święto św. Łukasza, Ewangelisty; tego dnia modlimy się w intencji pracowników służby zdrowia, z okazji ich patronalnego święta
      - w sobotę - wspomn. bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika;
    4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, składka przeznaczona będzie na misje.
    5. W sobotę 26 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Szczegółowy program znajduje się w gablocie. Zapisy w zakrystii.
    6. W sobotę 19 października w Krakowie odbędzie się sercańskie czuwanie młodzieży. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie. Młodzież chętną na to modlitewne spotkanie prosimy o zgłaszanie się do ks. Romana.
    7. W czwartek miało miejsce nabożeństwo do św. Rity i z tej okazji zostały poświęcone róże. Jeśli ktoś pragnie mieć taką różę może podejść i zabrać z flakonu poświęconą różę wraz z obrazkiem na którym jest modlitwa do św. Rity.
    8. Zbliża się miesiąc listopad, w którym w sposób szczególny modlimy się za naszych drogich zmarłych, polecając ich Bogu w wypominkach. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy wszystkich, pragnących polecać dusze swoich zmarłych o czytelne podanie ich imion i nazwisk aby uniknąć pomyłek. Pamiętajmy także o uporządkowaniu grobów naszych bliskich.
    9. Dziękujemy za dzisiejszą składkę, która jest przeznaczona na parafialne inwestycje. Bóg zapłać.
    10. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni kwiaty paniom: Marii Baradziej, Monice Trzop, Agnieszce Cebula i Anecie Cebula. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Teresie i Ryszardowi Małek, Annie i Markowi Cisowskim. Bóg zapłać.
    11. Intencje mszalne…
    12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej. SZCZĘŚĆ BOŻE!