serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  XXVIII Niedziela Zwykła - 13 października 2019 r.

  1. Dziś przeżywamy DZIEŃ PAPIESKI, po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Liturgię Mszy św. o godz. 11.00 ubogaci schola ze Świebodzina.
  2. Msze św. w dzień powszedni o 17.30, a o godz. 16.45 Adoracja Najśw. Sakramentu i nabożeństwo różańcowe. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwie i prowadzenia różańca wg. planu zamieszczonego w gablocie.
  3. W tym tygodniu przypada:
   - w poniedziałek - wspomn. św. Małgorzaty Marii Alacoque, dziew., propagatorki kultu Serca P. Jezusa (po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii św. Małgorzaty Marii); tego dnia przypada również Dzień Edukacji Narodowej - modlimy się w intencji nauczycieli i wychowawców
   - we wtorek - wspomn. św. Teresy od Jezusa, dziew. i dok. Kośc.
   - w środę - wspomn. św. Jadwigi Śląskiej;
   - w czwartek -  wspomn. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.;
   - w piątek - święto św. Łukasza, Ewangelisty; tego dnia modlimy się w intencji pracowników służby zdrowia, z okazji ich patronalnego święta
   - w sobotę - wspomn. bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika;
  4. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny, składka przeznaczona będzie na misje.
  5. W sobotę 26 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Mielcu. Szczegółowy program znajduje się w gablocie. Zapisy w zakrystii.
  6. W sobotę 19 października w Krakowie odbędzie się sercańskie czuwanie młodzieży. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie. Młodzież chętną na to modlitewne spotkanie prosimy o zgłaszanie się do ks. Romana.
  7. W czwartek miało miejsce nabożeństwo do św. Rity i z tej okazji zostały poświęcone róże. Jeśli ktoś pragnie mieć taką różę może podejść i zabrać z flakonu poświęconą różę wraz z obrazkiem na którym jest modlitwa do św. Rity.
  8. Zbliża się miesiąc listopad, w którym w sposób szczególny modlimy się za naszych drogich zmarłych, polecając ich Bogu w wypominkach. Na stoliku pod chórem są wyłożone kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy wszystkich, pragnących polecać dusze swoich zmarłych o czytelne podanie ich imion i nazwisk aby uniknąć pomyłek. Pamiętajmy także o uporządkowaniu grobów naszych bliskich.
  9. Dziękujemy za dzisiejszą składkę, która jest przeznaczona na parafialne inwestycje. Bóg zapłać.
  10. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni kwiaty paniom: Marii Baradziej, Monice Trzop, Agnieszce Cebula i Anecie Cebula. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Teresie i Ryszardowi Małek, Annie i Markowi Cisowskim. Bóg zapłać.
  11. Intencje mszalne…
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce.par(at)scj.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male@diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.