serce small

Parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszycach Małych

  XXVII Niedziela Zwykła - 6 października 2019 r.

  1. Przeżywamy nadzwyczajny miesiąc misyjny, będący zachętą do modlitwy i ofiary na rzecz misji. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego natomiast w dni powszednie Eucharystia o godz. 17.30. Dziś ulicami Tarnowa przejdzie procesja różańcowa. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a zakończenie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.
  2. Trwa październik poświęcony oddawaniu czci Matce Bożej poprzez codzienne odmawianie różańca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do nieco liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym, które jest odprawiane codziennie o godz. 16:45 a w niedzielę o 15.45. Dzieci biorące udział w nabożeństwie otrzymują obrazki. Grupy istniejące w naszej parafii prosimy o włączenie się w prowadzenie różańca w poszczególne dni tygodnia – zgodnie z planem zamieszczonym w gablocie. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach.
  3. W tym tygodniu przypada:
   - w poniedziałek - wspomn. Najśw. Maryi Panny Różańcowej;
   - w czwartek - comiesięczne nabożeństwo do św. Rity.
  1. W poniedziałek na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami, na wręczenie różańców.
  2. W środę po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej (w domu zakonnym).
  3. W sobotę 12 października udajemy się na pielgrzymkę Łagiewnik (Pielgrzymka Apostolatu Margaretka). Wyjazd nastąpi o godz. 7.30 z parkingu przy naszym kościele. Jest jeszcze możliwość zapisania się. Prosimy o uzupełnienie danych i dokonanie wpłat osoby, które tego jeszcze nie uczyniły.
  4. W niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.15 odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wyrażamy radość z istnienia w naszej parafii Kół Koronkowych propagujących Boże Miłosierdzie – one prowadzić będą tę modlitwę.
  5. Za tydzień przeżywać będziemy DZIEŃ PAPIESKI, po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast liturgię Mszy św. o godz. 11.00 ubogaci schola pw. św. Maksymiliana ze Świebodzina. Również za dzień przypada II niedziela miesiąca - składka przeznaczona będzie na parafialne inwestycje.
  6. W sobotę 19 października w Krakowie odbędzie się sercańskie czuwanie młodzieży. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie. Młodzież chętną na to modlitewne spotkanie prosimy o zgłaszanie się do ks. Romana.
  7. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2020 rok i kalendarz ścienny.
  8. Wyrażamy wdzięczność za wożenie księdza do chorych w I piątek miesiąca. Bóg zapłać.
  9. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i za ofiarę na kwiaty paniom: Beacie Sisak, Krystynie Witaszek, Czesławie Stochel i Agacie Sarat. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich a także czytania Pisma św. oraz prasy religijnej. W związku ze zbliżającym się Dniem Papieskim warto sięgnąć po teksty przemówień św. Jana Pawła II
  11. Intencje mszalne…
  12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej. SZCZĘŚĆ BOŻE!

  kosciol maly

  Parafia
  pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  w Koszycach Małych

  Główna 45, 33-111 Koszyce Wielkie,

  Kontakt telefoniczny:
  Kancelaria tel. 14 634-04-99 lub 14 634-01-20

  Poczta e-mail: koszyce.par(at)scj.pl


  Msze św. w dni powszednie
  18.30 (okres zimowy 17.30)
  Adoracja Najśw. Sakramentu każdego dnia pół godziny przed wieczorną Mszą Świętą – w tym czasie jest możliwość spowiedzi.

  Msze św. w niedzielę
  7:30, 9:15, 11:00, 16:30
  w okresie wakacji 7:30, 10:00, 16:30

  Przed wieczorną Eucharystią Nieszpory, bądź inne nabożeństwo okolicznościowe (Gorzkie Żale itd.)

   

  ul. Główna 45, 33-111 Koszyce Małe;  koszyce_male@diecezja.tarnow.pl; 14 634 04 99

  Please publish modules in offcanvas position.