XXVII Niedziela Zwykła - 6 października 2019 r.

1. Przeżywamy nadzwyczajny miesiąc misyjny, będący zachętą do modlitwy i ofiary na rzecz misji. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego natomiast w dni powszednie Eucharystia o godz. 17.30. Dziś ulicami Tarnowa przejdzie procesja różańcowa. Rozpoczęcie nastąpi o godz. 19.00 przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej, a zakończenie w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.
    2. Trwa październik poświęcony oddawaniu czci Matce Bożej poprzez codzienne odmawianie różańca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do nieco liczniejszego udziału w nabożeństwie różańcowym, które jest odprawiane codziennie o godz. 16:45 a w niedzielę o 15.45. Dzieci biorące udział w nabożeństwie otrzymują obrazki. Grupy istniejące w naszej parafii prosimy o włączenie się w prowadzenie różańca w poszczególne dni tygodnia – zgodnie z planem zamieszczonym w gablocie. Tych, którzy nie mają możliwości uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach.
    3. W tym tygodniu przypada:
      - w poniedziałek - wspomn. Najśw. Maryi Panny Różańcowej;
      - w czwartek - comiesięczne nabożeństwo do św. Rity.
    1. W poniedziałek na nabożeństwo różańcowe zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii wraz z rodzicami, na wręczenie różańców.
    2. W środę po Mszy św. spotkanie Rady Parafialnej (w domu zakonnym).
    3. W sobotę 12 października udajemy się na pielgrzymkę Łagiewnik (Pielgrzymka Apostolatu Margaretka). Wyjazd nastąpi o godz. 7.30 z parkingu przy naszym kościele. Jest jeszcze możliwość zapisania się. Prosimy o uzupełnienie danych i dokonanie wpłat osoby, które tego jeszcze nie uczyniły.
    4. W niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.15 odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Wyrażamy radość z istnienia w naszej parafii Kół Koronkowych propagujących Boże Miłosierdzie – one prowadzić będą tę modlitwę.
    5. Za tydzień przeżywać będziemy DZIEŃ PAPIESKI, po Mszach św. zbiórka do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast liturgię Mszy św. o godz. 11.00 ubogaci schola pw. św. Maksymiliana ze Świebodzina. Również za dzień przypada II niedziela miesiąca - składka przeznaczona będzie na parafialne inwestycje.
    6. W sobotę 19 października w Krakowie odbędzie się sercańskie czuwanie młodzieży. Szczegółowy program zamieszczony jest w gablocie. Młodzież chętną na to modlitewne spotkanie prosimy o zgłaszanie się do ks. Romana.
    7. W zakrystii jest do nabycia Kalendarz Rolników na 2020 rok i kalendarz ścienny.
    8. Wyrażamy wdzięczność za wożenie księdza do chorych w I piątek miesiąca. Bóg zapłać.
    9. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i za ofiarę na kwiaty paniom: Beacie Sisak, Krystynie Witaszek, Czesławie Stochel i Agacie Sarat. Bóg zapłać.
    10. Zachęcamy do słuchania rozgłośni katolickich a także czytania Pisma św. oraz prasy religijnej. W związku ze zbliżającym się Dniem Papieskim warto sięgnąć po teksty przemówień św. Jana Pawła II
    11. Intencje mszalne…
    12. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Różańcowej. SZCZĘŚĆ BOŻE!