3 Niedziela Wielkiego Postu - 3 marca 2024 r.

1. Przeżywamy Wielki Post – czas rozważania Męki Pańskiej, pokuty i nawrócenia. Pomocą w przygotowaniu do Wielkanocy są Rekolekcje Wielkopostne, które rozpoczniemy za dwa tygodnie 17 marca.
  2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: dziś Gorzkie Żale o godz. 15.45, w piątek Droga Krzyżowa: o godz. 16.00 i 17.00.
  3. W najbliższą środę po Mszy św. o godz. 17.30 zmiana tajemnic Róż Żywego Różańca.
  4. W poniedziałek na Msze św. zapraszam rodziców wraz z młodzieżą kl. VIII, która w najbliższy czwartek w kościele w Rzuchowej przyjmie sakrament Bierzmowania. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie.
  5. Rozprowadzamy baranki wielkanocne i paschaliki. Od dzisiaj można też nabyć palmy wielkanocne wykonane przez panie z naszego Klubu Seniora w cenie 30 zł. Ofiary te będą przeznaczone na cele parafialne.
  6. Wzorem ubiegłych lat, w sklepie Euro, na terenie naszej parafii, oraz w sklepie
    Konsum w Rzuchowej, wystawione będą kosze na dary, którymi możemy podzielić się z potrzebującymi z naszej parafii. Również taki kosz na dary będzie wystawiony w naszym kościele. Istnieje także możliwość wsparcia dzieł prowadzonych przez nasze parafialne Caritas poprzez złożenia ofiary do skarbony pod figurą św. Antoniego znajdującej się w przedsionku kościoła.
  7. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Krystynie Rybak, Krystynie Słowik, Monice Słowik, Elżbiecie Stańczyk, Karolinie Jarosz i Beacie Jarosz. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Kamilowi Szewc i pewnej rodzinie. Bóg zapłać. Za tydzień składka przeznaczona będzie na nasze inwestycje parafialne.
  8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Najnowszy numer Gościa Niedzielnego podejmuje temat dobrej spowiedzi św., jak dobrze przeprowadzić rachunek sumienia. Jest też dodatkowy numer Gościa Niedzielnego pt.: Historia Kościoła, są tam ciekawe artykuły m.in.: Inkwizycja - fakty i mity, Hitler i Fatima, celibat nie wziął się znikąd. W tygodniku Niedziela natomiast możemy przeczytać o ziemi Jezusa, która czeka na pomoc oraz obecność postu i wyrzeczeń w Biblii. Prenumeratorów czasopisma „Któż jak Bóg” prosimy o odbiór gazety w zakrystii.
  9. Dzisiaj kończymy w naszej parafii peregrynację obrazu Serca Jezusowego. Ci, którzy chcieliby jeszcze zaprosić obraz Pana Jezusa do swoich domów, można to uczynić od poniedziałku. Bądźmy wdzięczni za ten czas peregrynacji w naszej parafii, że sam Pan Jezus był obecny w naszych domach i w naszych rodzinach aby nas umocnić, pocieszyć wlać w nasze serca nadzieję. Niech zawierzenie w tym świętym czasie naszych rodzin będzie wyrazem naszej wdzięczności, że Najświętsze Serce Pana Jezusa czuwa nad nami i nad naszą parafią. Dziękuję też Radzie Duszpasterskiej i wszystkim osobom, które pomagały w organizowaniu tej peregrynacji.
  10. Wczoraj w Stadnikach odbył się Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza o Puchar Prowincjała Księży Sercanów. W kategorii lektorów IV miejsce zajął nasz parafianin Kacper Podstawski. Wczoraj również odbył się turniej w piłce halowej i nasi ministranci zajęli I miejsce. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy.
  11. Informacje lokalne: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich informuje, że w dniach: 4-27 marca br. w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.00 prowadzone będą zapisy dzieci do klasy pierwszej i przedszkola. Dyrekcja Przedszkola Publicznego Nr 3 przy ul. Chopina w Tarnowie ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025. Również przedszkole Sacre Coeur rozpoczyna zapisy na nowy rok przedszkolny i szkolny. Zapraszają na dzień otwarty 5 marca godz. 15.30. Więcej informacji na plakacie i na ulotkach w przedsionku kościoła.