2 Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela to NIEDZIELA AD GENTES – dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wesprzeć dzieło misyjne Kościoła swoją dowolna ofiarą złożoną do puszek.
  2. Dzisiaj Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. O 15.45 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Ofiary złożone w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
    - I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Bożemu Sercu za nasze grzechy i wspieramy misje św. Droga Krzyżowa o godz. 15.45 (z racji I piątku) i 17.00. Msze św. o 16.15 (po Drodze Krzyżowej) i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00:
    - w sobotę – przypada I sobota miesiąca – w tym dniu wynagradzamy za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 17.00 modlitwa różańcowa, a po niej Msza św.
  4. W piątek rozpoczyna się miesiąc marzec poświęcony św. Józefowi. Chciejmy zawierzyć swoje rodziny Opiekunowi Świętej Rodziny.
  5. W środę po Mszy św. o godz. 17.30 zapraszam na spotkanie w domu zakonnym Parafialny Zespół Caritas.
  6. W sobotę 2 marca o godz. 10.30 w Nowym Sączu, w Bazylice św. Małgorzaty odbędzie się Wielkopostny Dzień Skupienia dla członków Grup Modlitewnych św. O Pio z diecezji tarnowskiej. Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
  7. Rozprowadzamy baranki wielkanocne i świece na stół wielkanocny po 8 zł. Wszystko to zostało przygotowane na stoliku pod chórem - prosimy o samoobsługę. Ofiary, które zostaną zebrane przy tej okazji zostaną przeznaczone w ramach Jałmużny Wielkopostnej na fundusz, który będzie wspierał chorych i cierpiących.
  8. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Elżbiecie Gęśla, Jolancie Szmid, Danucie Miś, Teresie Nosek i Maciejowi Dulęba. Dziękujemy również za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Anecie Błyskal, Krystynie i Andrzejowi Witaszek, Janinie Bałaska, Elżbiecie i Michałowi Korpackich, Edwardowi Tokarczyk. Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać artykuł: Czy i kiedy Bóg odpowiada na nasze modlitwy, oraz Czy piekło jest puste. W tygodniku Niedziela natomiast dowiedzieć się, co to znaczy, że Kościół jest święty. Zachęcamy też do czytania Małego Gościa Niedzielnego, są też czasopisma Wstań czy Czas Serca.
  10. Informacje lokalne: Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich informuje, że w dniach: 4-27 marca br. w sekretariacie szkoły w godz. 8.00-15.00 prowadzone będą zapisy dzieci do klasy pierwszej i przedszkola. Szczegółowe informacje na stronie szkoły. Również Dyrekcja Przedszkola Publicznego Nr 3 przy ul. Chopina w Tarnowie ogłasza nabór na rok szkolny 2024/2025. Szczegóły na plakacie w gablotce parafialnej.