Niedziela Chrztu Pańskiego - 7 stycznia 2024 r.

1. Dziś przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. W tym dniu chcemy uświadomić sobie, że poprzez chrzest każdy z nas stał się dzieckiem Bożym, nowym stworzeniem, przeznaczonym do nowego – świętego życia. Niedziela ta zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego.
  2. W czwartek, 12 stycznia, ze względu na kolędę nie będzie comiesięcznego modlitewnego spotkanie za wstawiennictwem św. Rity
  3. W najbliższą niedzielę o Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. W tym dniu przypada 14 dzień miesiąca, w którym oddajemy cześć patronce naszej parafii św. Małgorzacie. Po Mszy św. o godz. 11.00 będzie wystawienie Najśw. Sakramentu i możliwość adorowania do wieczornej Eucharystii.
  4. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.30 zapraszam na spotkanie opłatkowe do Domu Zakonnego Straż Honorową NSPJ i Róże Żywego Różańca.
  5. Program wizyty duszpasterskiej:
    PONIEDZIAŁEK - 8 STYCZEŃ 2024 - Rozpoczęcie o godz. 14.30
    - ul. Wesoła od rodziny Warchoł nr domu 95 do rodziny Lazarowicz nr domu 75
    - ul. Źródlana od rodziny Knaga nr domu 2A do rodziny Ślęzak nr domu 36

WTOREK - 9 STYCZEŃ 2024 - Rozpoczęcie o godz. 14.30
    - ul. Pogodna od rodziny Warchoł nr domu 34 do rodziny Warchoł nr domu 6
    - ul. Promienna od rodz. Gzyl nr domu 7 do rodz. Kurek, dalej ul. Radosna (nowa ulica)

ŚRODA - 10 STYCZEŃ 2024 - Rozpoczęcie o godz. 14.30
    - ul. Wspólna od rodziny Gieracki, ul. Irmy Falińskiej i dalej ul. Szkolna
        od rodziny Miś nr domu 30 do rodziny Chrząszcz nr domu 66
    - ul. Szkolna od rodziny Gęśla nr domu 21 do rodziny Prorok nr domu 67

CZWARTEK - 11 STYCZEŃ 2024 - Rozpoczęcie o godz. 14.30
    - ul. Tarnowska od rodziny Świętek nr domu 114 do rodziny Kołacz nr domu 162
    - ul. Tarnowska od rodziny Dąblewskich nr domu 85 do rodziny Błyskal
      Świerkowa nr domu 8

PIĄTEK – 12 STYCZEŃ 2024 - Rozpoczęcie o godz. 14.30
    - ul. Graniczna 23 od rodziny Smagacz Marcin do rodziny Januś Stanisława
       ul. Wesoła 48
    - ul. Wesoła 4 od rodziny Plata Zdzisław do rodziny Smosna Sylwester ul. Wesoła 46A

SOBOTA - 13 STYCZEŃ 2024 - Rozpoczęcie o godz. 9.00
    - ul. Spokojna od rodziny Dziubak nr domu 8 do rodziny Sroka ul. Wesoła 41
    - ul. Wesoła 1 do rodziny Malec do rodziny Szwec Kamil ul. Wesoła 43
  6. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Agnieszce Melczenko, Barbarze Dąbrowskiej, Edycie Czarneckiej, Małgorzacie Wielgus, Mateuszowi Orlik, Elżbiecie Korpackiej. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Marii i Tadeuszowi Hołowicki, , Annie i Markowi Kozioł, Zenobii i Zbigniewowi Niziołek, Marcie i Robertowi Oruba, Jadwidze i Sławomirowi Warchoł, Joannie i Michałowi Bołoz, Barbarze i Konradowi Tadel oraz osobom i rodzinom, którzy bezimiennie złożyli ofiarę. Bóg zapłać. Za tydzień składka przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje.
  7. Informacje lokalne: W przyszły czwartek, 11 stycznia, o godz. 19.00 w Centrum Kultury i Sportu odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy by chcieli włączyć się w działalność i rozwój naszego miejscowego klubu LKS Victoria. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
  8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W tygodniku Niedziela możemy przeczytać artykuły: Po co kościołowi święci, chrześcijaństwo jako znak sprzeciwu wobec zła czy cuda zdarzają się i w naszym życiu. Pod chórem jest też do nabycia magazyn kościół, dziedzictwo ojczyzna, w cenie 15 zł, w którym są ciekawe artykułu, m.in.: Kiedy urodził się Chrystus, Czy święci używają swych wpływów, by sterować historią, Czy trzej królowie rzeczywiście istnieli, Templariusze-historia prawdziwa i wiele innych ciekawych artykułów. Prenumeratorzy czasopisma: „Któż jak Bóg” mogą odebrać gazetę w zakrystii.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do pana Zdzisław Wójcik z ul. Wolskiej. Pogrzeb będzie we wtorek o godz. 12.00. Pomódlmy się o spokój jego duszy: wieczny odpoczynek...