33 Niedziela Zwykła - 19 listopada 2023 r.

1. Przyszła niedziela to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończąca rok liturgiczny. Jest to patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a także Liturgicznej Służby Ołtarza. W tym dniu 12 aspirantów na Mszy św. o godz. 11.00 złożą swoje przyrzeczenia na ministrantów, by służyć przy ołtarzu. Tego dnia przypada również 31. rocznica powstania w naszej parafii Straży Honorowej Najśw. Serca Pana Jezusa. Członków i sympatyków tej wspólnoty zapraszamy do wspólnego dziękczynienia podczas Mszy św. o godz. 30, a następnie w czasie spotkanie w domu zakonnym.
  2. Dzisiaj przypada obchodzony w całym Kościele VII Światowy Dzień Ubogich, który uwrażliwia nas na potrzeby ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji, zarówno tych anonimowych jak i znanych nam z sąsiedztwa. Przy wyjściu z kościoła są rozprowadzane tzw. Chleby Miłosierdzia. Dowolne ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na pomoc ubogim, można również na ten cel składać ofiary do skarbony św. Antoniego w przedsionku Kościoła. Dzisiaj można też pobrać tzw. Torbę Miłosierdzia, do której można złożyć dary rzeczowe dla potrzebujących z naszej parafii i przynieść do kościoła.
    - w poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana;
    - we wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najśw. Maryi Panny;
    - w środę – wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej. W tym dniu na Mszy św. pragniemy objąć naszą modlitwą Pana organistę, naszą scholę i ich opiekunów za troskę o piękno liturgii poprzez muzykę i śpiew;
    - w  piątek – wspomnienie św. Andrzeja i Towarzyszy, męczenników wietnamskich. W tym dniu zapraszamy również na nabożeństwo do św. O. Pio. Rozpocznie się ono modlitwą różańcową o godz. 17.00, następnie Msza św. i nabożeństwo zakończone błogosławieństwem indywidualnym Najśw. Sakramentem.
  4. W sobotę, 25 listopada na Arenie „Jaskółka” w Tarnowie (w godz. 9.00-14.00) będzie Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich. Celem tego Forum formacja duchowa i intelektualna członków parafialnych rad duszpasterskich z nasze diecezji.
  5. Jutro, w poniedziałek, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie uczniów klasy VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicem. Natomiast w środę na Mszę św. i spotkanie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do I Komunii św.
  6. W najbliższy czwartek po Mszy św. swoje spotkanie będzie miał zespół Caritas. Zapraszam też wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło.
  7. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Patrycji Jania, Joannie Imiołek, Magdalenie Latała, Janinie Pis. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Zofii Januś, Ewelinie i Mirosławowi Kudroń, Elżbiecie Kawa, Małgorzacie i Piotrowi Stańczyk, Barbarze i Pawłowi Warchoł, Jadwidze i Adamowi Warchoł, Wiktorii i Stanisławowi Bąk, Marcie i Jerzemu Fiszbain, Irenie Skórka, Krystynie i Bronisławowi Kot, Katarzynie i Tomaszowi Kot, Elżbiecie i Tadeuszowi Gęśla, Stanisławowi Słowik, Annie i Markowi Pikul, Marii i Leszkowi Tomasik.
  8. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła.
  9. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego jest kilka artykułów ukazujących znaczenie i skalę działalności działalności charytatywnej Kościoła. W Niedzieli natomiast możemy przeczytać artykuł: Czy Bóg mówi przez sny, oraz Trudny powrót z wirtualnego świata czyli o uzależnieniu od używania smartfona.
  10. Z radością informujemy, że schola naszej parafii (Vox Cordis) wzięła udział
    w konkursie śpiewu scholek istniejących przy sercańskich parafiach i otrzymała wyróżnienie. Naszej scholi i jej opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  11. Zakończyliśmy już nasze prace przy ociepleniu kościoła od strony południowej. Pragnę więc podziękować firmie budowlanej za solidność wykonania i zakończenie prac w terminie. Dziękuję wszystkim za wsparcie finansowe przeprowadzonych inwestycji.
  12. Dzisiaj w naszym kościele goszczą przedstawiciele grupy „Strumienie Życia”, której duszpasterzem krajowym jest przełożony naszego Domu Zakonnego ks. Robert Sasak. „Strumienie Życia” to program służący uzdrowieniu zranionych emocji, relacji międzyludzkich. Skierowany jest do kobiet i mężczyzn, by służyć bliźnim niosącym wszelkiego rodzaju bagaż trudnych historii życiowych i przeżywanych zmagań, uzależnień, niewierności czy współuzależnienie od drugiej osoby. Zapraszam przedstawiciela tej grupy, by coś więcej powiedział nam o działalności tego stowarzyszenia. Po Mszy św. przed kościołem będzie można otrzymać ulotkę i porozmawiać tymi osobami.