32 Niedziela Zwykła - 12 listopada 2023 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Przeżywamy dni szczególnej pamięci o zmarłych, za których modlimy się w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Przyjmujemy jeszcze na wypominki listopadowe i roczne.
  2. Dziś przeprowadzana jest zbiórka do puszek jako pomoc „Kościołowi w potrzebie”.
  3. Za tydzień w niedzielę przypada obchodzony w całym Kościele VII Światowy Dzień Ubogich, który uwrażliwia nas na potrzeby ludzi znajdujących się w trudnej sytuacji, zarówno tych anonimowych jak i znanych nam z sąsiedztwa. W tym dniu będą rozprowadzane tzw. Chleby Miłosierdzia, ofiary ze sprzedaży będą przeznaczone na pomoc ubogim, można również na ten cel składać ofiary do skarbony św. Antoniego w przedsionku Kościoła. Z tym dniem związana jest też akcja Torby Miłosierdzia, które będzie można pobrać i złożyć dary rzeczowe dla potrzebujących.
  4. We wtorek przypada całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu z racji 14 dnia miesiąca, rozpoczniemy ją Mszą św. o godz. 9.00.
    - w poniedziałek wspomnienie polskich męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,
    - w środę wspomnienie św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła,
    - w czwartek – wspomn. św. Gertrudy, dziew., czcicielki Bożego Serca,
    - w piątek – wspomn. św. Elżbiety Węgierskiej, zak.,
    - w sobotę – wspomn. bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz., patronki Ruchu Czystych Serc.
  6. We wtorek po Mszy św. odbędzie się spotkanie młodzieży klasy 7 przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w Domu Zakonnym.
  7. W czwartek po Mszy św. zbiórka LSO.
  8. W piątek po wieczornej Eucharystii odbędzie się spotkanie parafialnego KSM-u. Zapraszamy na to spotkanie także osoby nowe, po 7 klasie, chętne do zaangażowania.
  9. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Halina Smosna, Marlena Zielińska, Kinga Iwaniec i Ewa Jaszczur. Dziękujemy również za dzisiejszą składkę przeznaczoną na nasze parafialne inwestycje, także za ofiary indywidualne na materialne potrzeby kościoła: Marzenie i Jerzemu Sroka, Martynie i Szymonowi Bryndal, Helenie Kudroń, Annie i Krzysztofowi Kula, Annie i Leszkowi Orlik. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej.
  11. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Królowej Nieba. Niech orędownictwo Świętych Patronów chroni nas przed zagrożeniami duszy i ciała.