31 Niedziela Zwykła - 5 listopada 2023 r.

1. Przeżywamy dni szczególnej pamięci o zmarłych, za których modlimy się w czasie
    adoracji Najświętszego Sakramentu, w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę o godz. 16.00. Przyjmujemy jeszcze na wypominki listopadowe i roczne.
    - w czwartek - rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; również comiesięczne  nabożeństwo do św. Rity. Rozpocznie się ono o godz. 17.00 modlitwą różańcową, a zakończy błogosławieństwem róż.
    - w piątek - wspomn. św. Leona Wielkiego, pap. i dok. Kośc;
    - w sobotę - wspomn. św. Marcina z Tours, bpa. W tym dniu przypada rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Taca za tydzień przeznaczona będzie na nasze parafialne inwestycje. Po Mszy św. w przyszłą niedziele przeprowadzana będzie też zbiórka do puszek jako pomoc „Kościołowi w potrzebie”.
  2. Dnia 18 listopada – w sobotę – organizowany jest Diecezjalny Dzień Skupienia dla Zelatorów Arcybractwa Straży Honorowej Najśw. Serca PJ w Katedrze w Tarnowie. Zapisy do 12 listopada. Program wywieszony jest w gablotce parafialnej.
  3. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Agnieszce i Andrzejowi Drebot, Annie Banach, Bogumile Cieślikowskiej. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Bogumile i Krzysztofowi Warchoł, Kamilowi Szewc, Małgorzacie i Jerzemu Wojtaszek, Jolancie i Markowi Szmid, Jackowi Kuzdra, Monice i Sławomirowi Kuczera, Reginie i Andrzejowi Janickickim, Annie i Sławomirowi Kudroń, Barbarze i Markowi Stus. Konradowi Tadel, Kamilowi Szewc i Bolesławowi Ryczek, Marię i Józefa Zygadło. Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać artykuł o niedawno zmarłej Wandzie Półtawskiej przyjaciółce Jana Pawła II. W Niedzieli natomiast możemy przeczytać artykuł: o leczącej sile miłości, czy jaka będzie nasza wieczność. W zakrystii jest do odebrania czasopismo: „Królowa Różańca Świętego”.
  5. Informacje lokalne: Wójt Gminy Tarnów zaprasza na obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się 11 listopada w hali sportowej
    w Woli Rzędzińskiej. Wydarzenie rozpocznie Msza św. o godz. 15.00. Następnie koncert orkiestry i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

W najbliższym czasie rozpoczną się prace drogowe na ul. Spacerowej - od ul. Głównej do ul. Uroczej oraz na ul. Radosnej do ul. Promiennej. O utrudnieniach wykonawca będzie informował mieszkańców na bieżąco.