30 Niedziela Zwykła - 29 października 2023 r.

1. Dobiega końca miesiąc październik czas nabożeństw różańcowych; zechciejmy jednak w dalszym ciągu, modlić się w naszych rodzinach na różańcu prosząc m.in. o pokój na Ukrainie, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Na wtorek, zapraszamy, dzieci na ostatni w tym miesiącu różaniec, a po nabożeństwie będą do odebrania książeczki z naklejonymi obrazkami, które dzieci zbierały za uczestnictwo w codziennym różańcu i nagrody pocieszenia.
  • w środę – Uroczystość Wszystkich Świętych; Msze św. o godz.: 7.30, 9.15, 11.00
    i 15.15. O godz. 14.00 modlitwy na cmentarzu za polecanych nam zmarłych i po tych modlitwach około godz. 15.15 będzie Msza św., a po niej zmiana tajemnic różańcowych. Nie będzie już Mszy św. o godz. 16.30,. Przypominamy, że Uroczystość Wszystkich Świętych jest świętem obowiązkowym.
  • w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych, od 1-8 listopada, istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych pod zwykłymi warunkami tzn. stan łaski uświęcającej, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do przeżywania tych dni w łasce uświęcającej, aby móc owocnie pomagać duszom czyśćcowym.
  • w czwartek – wspomn. Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w kościele
    o godz. 9.00, 16.00 i 17.30. Po Mszy św. o 17.30 udamy się w procesji na cmentarz. Z racji I czwartku miesiąca - modlimy się w tym dni także o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne;
  • w piątek, z racji I piątku miesiąca, oddajemy cześć Bożemu Sercu i wspieramy misje św. Msza św. o godz. 16.00 i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00.
  • w sobotę - wspomn. św. Karola Boromeusza, bp., to też I sobota miesiąca – w tym dniu wynagradzamy za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi.
  1. Jutro, w poniedziałek, zapraszamy na spotkanie uczniów klasy VIII przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicem.
  2. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki na wypominki, na których można wypisywać swoich zmarłych. Prosimy aby określić jakie to mają być wypominki: ROCZNE czy LISTOPADOWE. Za poleconych w wypominkach modlić się będziemy codziennie przez cały miesiąc listopad podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych modlimy się także w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.30.
  3. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Barbarze Kras, Katarzynie Wódka, Alicji Tadel i Reginie Tadel. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Beacie i Maciejowi Kędzior, Renacie i Januszowi Frąc, Marii Soboń, Annie Rybak, Renacie i Andrzejowi Kucharzyk, Angelice i Mariuszowi Kucharzyk, Stanisławie Warchoł. Bóg zapłać.
  4. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego możemy przeczytać o zagrożeniach czyhających na dzieci w internecie oraz co zawiera najnowsza adhortacja poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus i dlaczego warto ją czytać. W Niedzieli natomiast możemy przeczytać artykuł: Śmierć jest częścią życia i jak poradzić sobie z żałobą, oraz rozmowy międzypokoleniowe czyli jak rozumieć się nawzajem.
  5. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Bożego Serca, opieki Maryi Królowej Nieba i orędownictwa Świętych Patronów.