28 Niedziela Zwykła - 15 października 2023 r.

1. Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Małgorzaty Marii Alacoque, apostołki kultu NSPJ. To szczególny czas łaski i Bożego miłosierdzia. To dzień, w którym każdy z nas ma okazję doświadczyć w sposób bardzo konkretny łaski Bożej miłości, wyrażającej się w darze odpustu. Świętowanie odpustu parafialnego przypomina także o powołaniu do świętości każdego chrześcijanina.
  2. Po Mszy św o godz. 11.00 przewidziana jest procesja, stąd prosimy do niesienia baldachimu, feretronów i sztandarów oraz sypania kwiatów.
  3. Dziś przeżywamy Dzień Papieski i dziękujemy Bogu za wspaniały pontyfikat św. Jana Pawła II. Po Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek. Dzięki tej zbiórce Fundacja o nazwie „Dzieło Nowego Tysiąclecia” może prowadzić swoją działalność stypendialną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
    - w poniedziałek - wsp. św. Jadwigi Śląskiej;
    - we wtorek - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.;
    - w środę - święto św. Łukasza, Ewangelisty. Tego dnia będziemy modlić się w intencji Pracowników Służby Zdrowia;
    - w czwartek - wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika;
    - w piątek – wsp. św. Jana Kantego, kapłana.;
  5. Trwają prace związane z elewacją naszego kościoła. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na ten cel, również za ostatnią składkę inwestycyjną. „Bóg zapłać”.
    W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Tydzień Misyjny, ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele misyjne.
  6. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Ilonie Biel, Annie Biel, Annie Sołtys i Rafałowi Sołtys. Dziękujemy pani Magdalenie za ofiarowane kwiaty i przystrojenie naszej świątyni. Dziękujemy także za ofiary na materialne potrzeby kościoła: Stanisławowi Słowik, Janinie i Aleksandrowi Tomowik, Hannie i Jerzemu Ogórek, Rencie i Marianowi Wójcik, Danucie i Pawłowi Pancerz, Elżbiecie i Józefowi Ślęzak, Janinie i Antoniemu Pis, Grażynie i Kazimierzowi Gąsior, Barbarze i Kazimierzowi Smagacz, Władysławie i Stanisławowi Ptak, Władysławie i Markowi Stefańskim, Jadwidze i Jerzemu Giza, Jadwidze i Wiesławowi Wojtarowicz, Marii Sowa i Elżbiecie Halinie Popadiak. Bóg zapłać.
  7. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy kleryków z WSM Księży Sercanów w Stadnikach. Pragną oni dać świadectwo swojego powołania, posilić nas przede wszystkim o modlitwę o nowe powołania do służby w Kościele. Będzie też możliwość spotkania młodzieży, lektorów po Mszy św. o godz. 11.00.
  8. W niedzielę, 22 października odbędzie się coroczna procesja różańcowa ulicami Tarnowa. Hasłem przewodnim tegorocznej procesji będą słowa: „Do Syna Swego Nas Prowadź”. Procesja różańcowa rozpocznie się przy sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej na Burku o godz. 18:30. Zakończenie w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  9. Zachęcamy do prasy religijnej. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego polecamy teksty nawiązujące do 45. rocznicy wyboru Jana Pawła II oraz raport o stanie Kościoła w Polsce. W Niedzieli natomiast możemy przeczytać o autorytecie rodziców, który bierze się z dobrego przykładu oraz polecam artykuł: „Nieznane oblicze męczennika”, o św. Maksymilianie Kolbe.
  10. W dniu odpustu, wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa, opieki Matki Bożej Różańcowej i św. Małgorzaty Marii Alacoque.