27 Niedziela Zwykła - 8 października 2023 r.

1. Przeżywamy drugą niedzielę miesiąca i modlimy się w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Dziękujemy za wszelki ofiary złożone dzisiaj na tace, które przeznaczone będą na obecne prace przy ociepleniu naszego kościoła.
  2. Przez cały miesiąc październik z Matką Bożą trwamy na modlitwie różańcowej. Różaniec towarzyszy nam w chwilach radości i doświadczenia. Rozważając tajemnice z życia Jezusa i Maryi, w różańcowe dziesiątki wplatamy też wszystkie nasze sprawy osobiste, sprawy naszych rodzin, narodu, Kościoła i całej ludzkości. Jakże wielka jest dziś potrzeba modlitwy o pokój na świecie i w intencji zagrożonej rodziny. Spróbujmy na nowo odkryć różaniec we wspólnocie parafialnej i w zaciszu swojego domu. Przypominam, że nabożeństwo różańcowe w dni powszednie jest o godz. 45, a w niedzielę o godz.15.45.
    - w czwartek - nabożeństwo do św. Rozpocznie się ono o godz. 16.45 modlitwą różańcową, a następnie Msza św., a po niej modlitwa w poleconych intencjach przed figurą św. Rity.
    - w piątek - wsp. bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana. Tego dnia, 13 października, przypada też dzień Fatimski. Zapraszam w tym dniu na godz. 20.00 na ostatnie w tym roku nabożeństwo i wspólny różaniec. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
    - w sobotę – jak w każdy 14 dzień miesiąca – czcimy św. Małgorzatę Marię Alacoque, Patronkę naszej świątyni. Nasze spotkanie rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00, a później wystawienie Najśw, Sakrament i adoracja do wieczornej Mszy św. W tym dniu przypada także  Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy o nauczycielach i wychowawcach, którzy obchodzą swoje doroczne święto. Wspierajmy ich naszą życzliwością, a przede wszystkim płynącą z serca gorącą modlitwą. Msza Święta w intencji nauczycieli, wychowawców i wszystkich pracowników oświaty zostanie odprawiona w naszym kościele 20 października – w piątek – o godz. 17.30.
  4. Za tydzień przypada DZIEŃ PAPIESKI. Chodzi w tym dniu nie tylko o pamięć o Janie Pawle II, ale raczej o kontynuację jego wielkiego dzieła. Oczekuje On od nas tego, abyśmy budowali swoje życie po Bożemu. W tym dniu również jest zbiórka pieniędzy do puszek we wszystkich kościołach w Polsce. Dzięki tej zbiórce Fundacja o nazwie „Dzieło Nowego Tysiąclecia” może prowadzić swoją działalność stypendialną dla utalentowanej młodzieży pochodzącej z niezamożnych rodzin.
  5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Małgorzaty Marii Alacoque. Kazania w tym dniu głosił będzie i sumie odpustowej przewodniczył Ks. Bogdan Kuta SCJ. Po Mszy św o godz. 11.00 przewidziana jest procesja, stąd prosimy do niesienia baldachimu, feretronów i sztandarów, a także poduszek z emblematami religijnymi oraz sypania kwiatów i dzwonienia. Tych, którzy chcieliby podarować dziewczynkom płatki kwiatów prosimy o przyniesienie ich do sklepiku pod chórem. W związku ze świętem patrona kościoła można w tym dniu uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  6. Trwa peregrynacja obrazu Serca Pana Jezusa w naszej parafii. Jest to wyjątkowa okazja na doświadczenie miłości Serca Zbawiciela przez wszystkie rodziny naszej parafii. Dzisiaj w godzinach południowych osoby wyznaczone i czuwające nad przebiegiem peregrynacji odwiedzą nasze domy, poszczególne rodziny mieszkające na ulicy Granicznej, Lipowej i Brzozowej w celu ustalenia daty nawiedzenia obrazu.
  7. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Stanisławie Dziubak, Elżbiecie Radlińskiej, Joannie Ziaja i Beacie Radlińskiej. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Małgorzacie i Andrzejowi Wojewoda, Kamilowi Szewc, Beacie Pyzdek, Izabeli Bania, Beacie i Bogdanowi Orlik, Alicji Tadel.„Bóg zapłać”.
  8. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. W tygodnik Gość Niedzielny jest cykl artykułów na temat Synodu, który w październiku gromadzi biskupów i o co chodzi w synodzie. Jest też artykuł związany z najbliższymi wyborami do Parlamentu pt. „Katolik wybiera”, czyli na kogo człowiek wierzący powinien oddać swój głos i że Dekalog obowiązuje nas także przy urnach wyborczych. W Niedzieli natomiast możemy przeczytać na temat: „Miłość ma długi dystans”, czyli przepis na udane małżeństwo, jak również artykuł: „Jak osiągnąć prawdziwe szczęście rodzinne”.
  9. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej modlimy za zmarłych. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki na wypominki. Prosimy o czytelne zapisywanie imion
    i nazwisk swoich zmarłych aby uniknąć pomyłek podczas czytania, a także zapisanie czy mają to być wypominki: ROCZNE czy LISTOPADOWE.
  10. W zakrystii można nabyć jeszcze ostatnie Kalendarze Rolnicze na 2024 rok
  11. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy opieki Matki Bożej Różańcowej a także naszej Patronki św. Małgorzaty Marii Alacoque.