26 Niedziela Zwykła - 1 października 2023 r.

1. Od Jutra 2 października Msze św. w dni powszednie odprawiane będą o godz. 17.30. Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwa do Matki Bożej Różańcowej w dzień powszedni o godz. 16.45 a w niedzielę o 15.45. Do wspólnej modlitwy różańcowej jest przypisany odpust zupełny. Zapraszamy do licznego udziału i prosimy o prowadzenie różańca w poszczególne dni według planu zamieszczonego w gablotce. Tych, którzy nie będą uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach.
    - w poniedziałek - wsp. Aniołów Stróżów
    - w środę - wsp. św. Franciszka z Asyżu; po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych;
    - w czwartek - wsp. św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy; jest to też I czwartek miesiąca. Modlimy się w tym dniu o nowe powołania kapłańskie i zakonne;
    - w piątek, przypada I piątek miesiąca, oddajemy cześć Bożemu Sercu. Msze św. o godz. 16.00 i 17.30. Okazja do spowiedzi od godz. 15.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Prosimy też o zgłaszanie tych osób, których stan zdrowia nie pozwala na przyjście do kościoła, które są chore, aby poprzez wizytę pierwszopiątkową umożliwiając im przybycie księdza z posługą sakramentalną.
    - w piątek na Mszę św. o godz. 17.30 zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami – będzie poświęcenie i wręczenie dzieciom różańców, a po Mszy św. krótkie spotkanie.
    - sobotę - wspomn. Najśw. Maryi Panny Różańcowej. Jest to też święto dla wszystkich, którzy są zrzeszeni w parafialnych kołach różańcowych. Zapraszam więc po wieczornej Mszy św. na spotkanie Kół Żywego Różańca.
  1. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych. Składka przeznaczona będzie na parafialne inwestycje.
  2. W przedsionku kościoła jest postawiony paczka kartonowa, możemy tam wrzucać dobre i zepsute telefony komórkowe, smartfony, tablety i laptopy. Akcja jest prowadzona w ramach pomocy misjom w Afryce przy budowaniu studni głębinowych.
  3. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy na 2024 rok
  4. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni: Mateuszowi Dulęba, Justynie Kukla, Małgorzacie Wojewoda, Agnieszce Dziubak i Mariannie Lazarowicz. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Władysławie Podstawskiej, Kazimierze i Józefowi Kmiecik, Marii i Walentemu Bryndal, Danucie i Tadeuszowi Padło, Janinie i Marianowi Milówka. Bóg zapłać.
  5. Zachęcamy do czytanie Pisma św. i prasy religijnej.