25 Niedziela Zwykła - 24 września 2023 r.

1. Msze św. odprawiane są dziś według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.
    - w środę – wsp. św. Wincentego á Paulo, kaplana;
    - w czwartek – wsp. św. Wacława, męcz.;
    - w piątek – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;
    - w sobotę – wsp. św. Hieronima, kapłana i dok. Kościoła.
  1. W najbliższą niedzielę rozpoczyna się miesiąc październik, w którym czcimy Matkę Bożą poprzez codzienne odmawianie różańca. W dni powszednie różaniec będzie odmawiany o godz. 16:45, a w niedzielę o 15.45. Dzieci za udział
    w nabożeństwie będą otrzymywały obrazki. Tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w nabożeństwie w kościele zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. W gablocie zamieszczony jest harmonogram prowadzenia różańca w poszczególne dni października.
  2. W piątek miało miejsce, w naszym kościele Diecezjalna Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, było około 500 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie tego spotkania. Dziękuję Arcybractwu Straży Honorowej z naszej parafii, Radzie Duszpasterskiej, panu sołtysowi, strażakom, paniom za upieczenie ciasta i pomoc przy wydawaniu posiłku, oraz za zrobienie porządków przy kościele i parkingu. Lektorom za przygotowanie liturgii, pani z kwiaciarni za udekorowanie kościoła w kwiaty. Bóg zapłać za wasze wielkie zaangażowanie.
  3. W najbliższych dniach rozpoczniemy prace przy ociepleniu naszego kościoła. Projekt elewacji zewnętrznej został zrobiony wcześniej i przedstawiony na spotkaniu Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Prace termomodernizacyjne elewacji budynku naszego kościoła będą prowadzone od strony południowej i polegać będą na:
    - ustawieniu rusztowań wraz zabezpieczeniem terenu wokół prowadzonych prac
    - wymianie obróbek blacharskich pokrycia dachowego
    - wymianie istniejących parapetów
    Termin realizacji prac około 1,5 miesiąca. Dziękuję za wszelki ofiary składane na cele inwestycyjne.
  1. Składamy podziękowanie za troskę o piękno naszej świątyni: Tomaszowi Długosz, Hannie Ogórek, Beacie Orlik, Małgorzacie Kras i Monice Olesik. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Marcie i Adamowi Tryba, Krystynie i Andrzejowi Witaszek. Bóg zapłać.
  2. Zachęcamy do prasy religijnej. Tygodnik Gość Niedzielny pisze o kryzysie powołań do życia kapłańskiego oraz jak głosić Ewg., by inni chcieli jej słuchać. W Niedzieli natomiast możemy przeczytać na temat: czy mamy bać się Boga oraz dwa ciekawe artykuły o O. Pio – pt. Święci nie umierają ale działają.
  3. Rycerstwo Niepokalanej w Koszycach Wielkich organizuje pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej, Przemyśla i Bolestraszyc w sobotę, 30 września br.. Koszt wyjazdu: 120 zł od osoby. Zapisy i szczegółowe informacje u p. Barbary Grzesik - tel. 668 383 768.
  4. Od dzisiejszej niedzieli rusza akcja pomocy misjom przez budowanie studni głębinowych w Afryce, dzięki zbiórce zużytych (dobrych i zepsutych) przedmiotów codziennego użytku. W tym przypadku chodzi o telefony komórkowe, smartfony, tablety i laptopy. Dzięki takim zbiórkom Diecezja tarnowska wybudowała już 192 studnie głębinowe sfinansowane przez księży sercanów, a także Dzieło Misyjne Diecezji Tarnowskiej. Akcja przewidziana jest do końca października 2023 r. W przedsionku kościoła jest postawiony paczka kartonowa i tam możemy wrzucać wymienione przedmioty.
  5. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolniczy na 2024 rok i kalendarz ścienny. Jest też do odebrania Czas Serca.