X Niedziela Zwykła - 11 czerwca 2023 r.

1. Przeżywamy dziś jubileusz 25. lecia kapłaństwa księdza Marcina Janusia SCJ. Dziękujemy Bogu za dar powołania i trwania przy Bożym Sercu oraz prosimy o obfite dary dla Księdza Jubilata.
  2. Dziś z racji II niedzieli miesiąca modlimy się w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Składka przeznaczona jest na parafialne inwestycje natomiast ofiary zbierane do puszek - na UPJP II.
  3. Przygotowujemy się do uroczystości odpustowej ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za tydzień Eucharystii o godz. 11.00 przewodniczył będzie Ks. Paweł Krok SCJ. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości i aktywnego włączenia się w procesję. Postarajmy się, aby uroczystość tę przeżywać w łasce uświęcającej i móc uzyskać odpust zupełny.
  4. Msze św. (w dzień powszedni) o godz. 18.00 a następnie procesja eucharystyczna połączona z nabożeństwem czerwcowym - zachęcamy do licznego udziału.
    - w poniedziałek – wspomn. bł. Romana Sitki, prezb. i Towarzyszy męcz.;
    - we wtorek – wspomn. św. Antoniego z Padwy, prezb. i dok. Kośc.; o godz. 20.00 Nabożeństwo Fatimskie;
    - w środę – wspomn. bł. Michała Kozala, bpa i męcz.; także całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu (14 dzień miesiąca); o godz. 9.00. Msza św. rozpoczynająca nasze czuwanie;
    - w czwartek – rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża; po Mszy św. błogosławieństwo dzieci oraz poświęcenie wianków z ziół i kwiatów;
    - w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – patronalne święto naszej Parafii i Zgromadzenia Księży Sercanów. To również dzień modlitw o świętość życia kapłańskiego. Msza św. o godz. 9.00 i 18.00 (po wieczornej Mszy św. procesja wokół kościoła). Z racji uroczystości nie obowiązuje nas post piątkowy. Postarajmy się, w miarę naszych możliwości zachować świąteczny charakter tego dnia.
    - w sobotę – wspomn. Niepokalanego Serca Maryi; Msza św. o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo (bez procesji).
  1. W poniedziałek (12. VI) o godz. 16.00 odbędzie się, w naszym kościele spotkanie uczniów kl. VII i ich rodziców z wizytatorem dekanalnym ks. dr Jackiem Nowakiem.
  2. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i przeżycia uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać za świadectwo wiary. Tych, którzy chcieliby podarować dziewczynkom płatki kwiatów do sypania prosimy o przyniesienie ich do kościoła (przedsionka). Film z naszego kościoła pokazujący układanie dywanu kwiatowego
  3. W następną niedzielę (18.VI) przypada Diecezjalne Święto Rodziny - główne uroczystości odbędą się w Starym Sączu pod przewodnictwem Księdza Biskupa Andrzeja Jeża.
  4. Jak już ogłaszałem w uroczystość Bożego Ciała z dniem 30 czerwca opuszczam tę parafię, aby objąć urząd proboszcza sercańskiej parafii we Florynce. Decyzja ta jest podyktowana nadzwyczajnymi potrzebami duszpasterskimi w naszej prowincji zakonnej. Już dziś dziękuję za okazaną życzliwość i dobrą współpracę. Wiem też, że są różne reakcje na tę decyzję przełożonych ale chcę podkreślić, że przyjąłem ją w duchu zaufania i odpowiedzialności - i Was też o to proszę.
  5. Wyrażam wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Agacie Ślęzak, Annie Podstawskiej, Władysławie Stefańskiej i Katarzynie Stefańskiej. Dziękujemy także za dzisiejszą składkę a także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Józefie Zimoń oraz rodzinom, które przygotowywały I ołtarz na procesję Bożego Ciała. Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej oraz słuchania rozgłośni katolickich. Niech dobra lektura i wartościowe programy przyczyniają się do ubogacenia naszej wiary.
  7. Wszystkim gromadzącym się na modlitwie w naszej świątyni życzymy błogosławieństwa Serca Pana Jezusa i opieki Serca Maryi. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU

Wraz ze św. Małgorzatą Marią Alacoque
dziękujemy za otrzymane łaski, za Misje św. i Peregrynację obrazu NSPJ.

Prosimy o pokój na Ukrainie, w Ojczyźnie i na świecie, o oddalenie wszelkich nieszczęść oraz o błogosławieństwo Boże dla naszych rodzin
ŚRODA - 14 czerwca 2023 r.

9.00 – Msza św. rozpoczynająca naszą obecność przy Panu Jezusie
10.00 – Mieszkańcy ul. Źródlanej, Lipowej, Brzozowej i Pracy
11.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
12.00 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery parzyste i ulicy Granicznej
13.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
14.00 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery parzyste z ulicami przyległymi
15.00 – Mieszkańcy ul. Tarnowskiej, Szkolnej i Świerkowej
16.00 – Mieszkańcy ul. Głównej, Spacerowej, Skalnej i Uroczej
17.00 – Parafianie, którzy nie mieli możliwości wcześniej uczestniczyć w adoracji
18.00 – Msza św. a po niej procesja eucharystyczna

Zapraszając na adorację wszystkich Parafian w sposób szczególny liczymy na obecność osób należących do grup duszpasterskich (Straży Honorowej NSPJ itd.). Zechciejmy przyjść do kościoła, aby chociaż przez chwilę pomodlić się przed Najśw. Sakramentem. Dołóżmy starań, aby o każdej porze dnia ktoś czuwał przy Panu Jezusie (według planu adoracji). Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła w wyznaczonej godzinie zapraszamy w innym czasie.

„Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28)

„Zaczynaj wszystko u stóp Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie”
(św. Jan Paweł II)