Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 28 maja 2023 r.

1. Przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego (nazywaną Zielonymi Świątkami). Za odmówienie hymnu: „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można dzisiaj zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W Parafii pw. Ducha Św. w Rzuchowej uroczystość odpustowa.
  2. Dziś na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. Dziękujmy ks. Dariuszowi i rodzicom za przygotowanie tej uroczystości.
  3. W ramach Majówek przy poszczególnych kapliczkach naszej parafii dziś nabożeństwo przy remizie OSP.
    - w poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła;
    - w środę – święto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny; tego dnia Msza św. będzie rano o godz. 7.30 a nastęnie nabożeństwo majowe (zmiana godziny związana jest z zaplanowanym na ten dzień, na tutejszym boisku LKS Rodzinnym Dniem Dziecka);
    - w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (pielgrzymka kapłanów diecezji tarnowskiej do Tuchowa); także I czwartek miesiąca – prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne; (rozpoczęcie nabożeństw ku czci NSPJ); o 17.30 Godzina Święta prowadzona przez Straż Honorową Najśw. Serca Pana Jezusa;
    - w I piątek miesiąca - wynagradzamy za grzechy NSPJ i wpieramy misje św.; odwiedziny chorych w domach tym razem w piątek: od godz. 9.00 (z rejonu ks. proboszcza) i od godz. 14.00 (z rejonu ks. wikariusza); okazja do spowiedzi w kościele od 16.30. Msza o godz. 17.00 i 18.30;
    - w sobotę – wspomn. św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męcz.; również przypada I sobota miesiąca – wynagradzamy za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja I sobotnia; o godz. 18.00 odmówimy różaniec w intencji rodzin).
  5. Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Trójcy Św., która kończy czas tzw. Komunii Wielkanocnej do której wierzący zobowiązani są przykazaniem kościelnym. Zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. osoby, które nie wypełniły jeszcze tego obowiązku (spowiedź w czasie nabożeństwa czerwcowego).
  6. Dobiega końca miesiąc maj, stąd składamy podziękowanie za udział w nabożeństwie majowym w kościele, przy kapliczkach i w domach. Dziękujemy również tym, którzy opiekują się kapliczkami przydrożnymi. Może w przyszłości powstaną nowe kapliczki na terenie naszej parafii.
  7. W niedzielę 11 czerwca na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy lecie kapłaństwa księdza Marcina Janusia SCJ. Waszej modlitwie powierzamy Księdza Jubilata a także troskę o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
  8. Zachęcamy, aby w czasie zbliżających się wakacji skorzystać (z proponowanych np. przez portale katolickie) rekolekcji, dni skupienia, pielgrzymek. Zachęcamy także do udziału w Sercańskich Dniach Młodych w Pliszczynie w dniach: 26.VI – 1. VII br. Więcej informacji na plakacie w gablocie oraz u ks. Dariusza.
  9. Przygotowujemy się do uroczystości Bożego Ciała. Na trasie procesji, która przebiegać będzie tym razem ul. Wolską zaplanowane są cztery ołtarze natomiast w naszym kościele - dywan z żywych kwiatów.
  10. Zachęcamy do czytania Pisma św., prasy religijnej oraz słuchania i oglądania programów katolickich. Niedziela i Gość Niedzielny podejmują temat wrażliwości na delikatny głos Ducha Świętego.
  11. Wyrażamy wdzięczność rodzicom dzieci kl. IV za troskę o piękno naszej świątyni. Dziękujemy też osobom, które uporządkowały teren wokół kościoła i tym, które dbają o kwiaty w naszej świątyni. Dziękujemy również za ofiarę w kopertach na materialne potrzeby kościoła: Anecie i Kamilowi Szwec, Joannie i Dawidowi Kozioł, Annie i Janowi Frysztak i pewnej osobie. Bóg zapłać.
  12. Informacje lokalne: Wójt Gminy Tarnów zaprasza na Rodzinny Dzień Dziecka, który odbędzie się w środę (31.V) na boisku LKS w Koszycach Małych. Rozpoczęcie o godz. 14.00. W programie atrakcje dla całych rodzin, konkursy, występy i poczęstunek; o godz. 19.00 koncert Cleo. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Tarnów.
  13. Jutro w naszym kościele będzie miał miejsce pogrzeb śp. ks. Zbigniewa Letkiewicza SCJ. Mszy św. o godz. 11.30 przewodniczył będzie ks. bp. Stanisław Salaterski. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Teraz poprośmy Boga o życie wieczne dla śp. ks. Zbigniewa....
  14. Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św. życzymy opieki Bożego Serca i obfitych darów Ducha św. Wszelkich łask życzymy również tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu czerwcu przeżywać będą swoje imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Najmłodszym, z okazji Dnia Dziecka przyjaźni z Panem Jezusem i wiele radości. SZCZĘŚĆ BOŻE!