VII Niedziela Wielkanocna - Wniebowstąpienie Pańskie - 21 maja 2023 r.

1. W dniu dzisiejszym (o godz. 11.00) dzieci klasy III przeżywać będą uroczystość Pierwszej Komunii św. Od jutra, przez kolejne dni „Białego Tygodnia” dzieci wraz z rodzicami uczestniczyć będą w nabożeństwie majowym (godz. 18.00) i Mszy św. Plan „Białego Tygodnia” jest zamieszczony w gablotce.
  2. Przeżywamy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która wskazuje na niebo jako cel naszych dążeń. Trwa również nowenna do Ducha Św. jako duchowe przygotowanie do uroczyści Zesłania Ducha Św. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci klasy IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii św.
  3. Dobiega końca Okres Wielkanocny stąd zachęcamy do sakramentu pokuty osoby, które nie przystąpiły jeszcze do spowiedzi wielkanocnej. Okazja do spowiedzi będzie w czasie nabożeństw majowych.
  4. W ramach Majówek przy poszczególnych kapliczkach naszej parafii dziś zapraszamy na ul. Źródlaną (godz. 18.00) a w następną niedzielę (28.V) przy remizie OSP.
    - w poniedziałek – wspomn. św. Rity z Cascii, zak.; po Mszy św. będzie możliwość uczczenia relikwii św. Rity;
    - w środę – Najśw. Maryi Panny Wspomożenia Wiernych;
    - w piątek – wspomn. św. Filipa Nereusza, prezb.; tego dnia przypada też nabożeństwo za wstawiennictwem św. O. Pio (tym razem będzie ono o godz. 18.00 czyli przed Mszą św.)
  1. W czwartek po Mszy św. obędzie się spotkanie zelatorów i innych odpowiedzialnych za poszczególne grupy istniejące w naszej parafii (spotkanie w domu zakonnym). Prosimy o przybycie odpowiedzialnych za grupy bądź ich zastępców.
  2. W piątek po Mszy św. odbędzie się spotkanie dzieci kl. IV przeżywających w tym roku rocznice I Komunii św. oraz ich rodziców (spotkanie w kościele).
  3. Pragnę wyrazić wdzięczność ks. Dariuszowi i rodzicom za przygotowanie dzieci do I Komunii św, także za złożony dla parafii „dar ołtarza” oraz przygotowanie świątyni na dzisiejszą uroczystość; także Julii Szachajewa za przycięcie krzewów i prace porządkowe przed kościołem. Dziękujmy również za ofiarę w kopertach na materialne potrzeby kościoła: Małgorzacie i Andrzejowi Wojewoda, Danucie i Tadeuszowi Padło, Krystynie i Józefowi Knych, Genowefie i Zygmuntowi Baradziej i Janinie Bałaska. Bóg zapłać. W tym tygodniu do sprzątania świątyni zapraszamy rodziców dzieci przeżywających rocznicę I Komunii św.
  4. Na ekrany kin wchodzi film o bł. Carlo Acutis „Niebo nie może czekać”. Zachęcamy do obejrzenia filmu, który ukazuje przyjaźń młodego człowieka z Jezusem obecnym w Eucharystii. Dopowiem, że figura bł. Carlo znajduje się w naszym kościele.
  5. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej oraz słuchania rozgłośni katolickich. W Gościu Niedzielnym m.in. o znaczeniu sztuki sakralnej w przeżywaniu wiary.
  6. Radujemy się dziś wraz z dziećmi, które po raz pierwszy przyjęły Pana Jezusa w Komunii św. Niech to wydarzenie będzie dla dzieci oraz ich rodzin źródłem autentycznej radości. Za kilka dni przypada Dzień Matki stąd każdej mamie życzymy opieki Maryi i wdzięczności dzieci dla których poświęcają swoje życie. Niech Boże Serce udzieli swych łask wszystkim przybyłym do naszej świątyni. SZCZĘŚĆ BOŻE!

BIAŁY  TYDZIEŃ
Dni wdzięczności za Pierwszą Komunię Świętą
maj 2023 r.

Dzieci klasy III wraz z rodzicami i krewnymi dziękują Panu Bogu za Pierwszą Komunię św. Każdego dnia przychodzą w strojach komunijnych na nabożeństwo majowe (godz. 18.00) i Mszę św. Wyjątkiem będzie sobota – pielgrzymka (godz. 11.00). W liturgię poszczególnych dni zaangażowane będą dzieci i rodzice (czytanie, psalm i procesja z darami). Pomocą w przygotowaniu czytań mszalnych jest strona mateusz.pl » czytania na każdy dzień

Charakterystyka poszczególnych dni:

• Poniedziałek - poświęcenie i rozdanie obrazków (upamiętniających dzień I Komunii św.); także poświęcenie dewocjonaliów jakie dzieci otrzymały (medalików, różańców, obrazów, figurek itd.); święte obrazy - ich rola
  • Wtorek - zachęta do przyjaźni z P. Jezusem - przyrzeczenia abstynenckie; propozycja angażowania się dzieci i rodziców w grupy działające w parafii (np. ministranci, schola; grupa modlitewna dla rodziców)
  • Środa - ofiarowanie dzieci Najświętszej Maryi Pannie; także dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom, chrzestnym, katechetom i nauczycielom; podziękowanie za przygotowanie uroczystości I Komunii św.
  • Czwartek - dzień szczególnej wdzięczności za Eucharystię połączony
    z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne; modlitwa za dzieci
    z terenów misyjnych; składanie daru dzieci na cele misyjne.
  • Piątek - zawierzenie dzieci Najświętszemu Sercu Pana Jezusa; zachęta do odprawienia nowenny dziewięciu pierwszych piątków miesiąca: spowiedź i Komunia św., troska o przyjaźń z Panem Jezusem (modlitwa, czytanie Pisma św.)
  • Sobota – pielgrzymka dzieci i rodziców do sanktuarium w Porąbce Uszewskiej (Msza św. o godz. 10.00 - dojazd we własnym zakresie); zachęta do odprawienia pierwszych sobót miesiąca: troska o przyjaźń z Matką Bożą (modlitwa – jeden dziesiątek różańca).

Tak czekałem na tę chwilę, by usłyszeć: głos Twój Panie.
W sercu mam radości tyle, miłość Twa wypełnia mnie.
Uroczysty Dzień Komunii jest największą mą radością
Jezus żywy w moim sercu dziś objawił Miłość swą.