VI Niedziela Wielkanocna - 14 maja 2023 r.

1. Przeżywamy kolejną Niedzielę Wielkanocną. O godz. 12.00 rozpocznie się adoracja Najśw. Sakramentu (z racji 14. dnia miesiąca), która potrwa do godz. 16.30. Zapraszamy do udziału w tej modlitwie według programu zamieszczonego w gablotce.
  2. Dziś z racji drugiej niedzieli miesiąca modlimy się w intencji budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Z wdzięcznością wspominamy również tych, którzy w obecnym czasie dbają o piękno naszej świątyni, jej otoczenia i sprawowanej w kościele liturgii (po rannej Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych). Składka przeznaczona jest na parafialne inwestycje. Podczas ostatniego spotkania Parafialnej Rady Duszpasterskie rozmawiano o kontunuowaniu prac dotyczących elewacji naszego kościoła. Kolejny etap elewacji został zaplanowany na wrzesień br. Inwestycję tę polecamy modlitwie i ofiarności Parafian.
  3. Trwa miesiąc maj będący czasem oddawania czci Matce Bożej słowami Litanii Loretańskiej. W ramach Majówek przy poszczególnych kapliczkach naszej parafii dziś zapraszamy na ul. Cichą (godz. 18.00) a w następną niedzielę (21.V) na ul. Źródlaną. Zapraszamy wszystkich - także młodzież i dzieci.
  4. W tym tygodniu przeżywać będziemy Kwartalne Dni Modlitw o Urodzaje (tzw. dni krzyżowe). Modlić się będziemy o dobre urodzaje, aby Bóg chronił uprawy i błogosławił pracy na roli. Msze św. w poniedziałek, wtorek i środę o godz. o 18.00 (w pozostałe dni o godz. 18.30) a po Eucharystii udamy się do kapliczek: w poniedziałek na ul. Wolską, we wtorek pod remizę OSP a w środę na ul. Wesołą. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  5. W tym tygodniu przypada również:
    - we wtorek – święto św. Andrzeja Boboli, prezb. i męcz. patrona Polski; także dzień imienin Księdza Biskupa Andrzeja Jeża - modlimy się w intencji Pasterza naszej diecezji.
    - w czwartek – wspomn. św. Stanisława Papczyńskiego, prezb.;
    - w piątek – rozpoczęcie nowenny do Ducha Św.
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 przeżywać będziemy uroczystość Pierwszej Komunii św. Prosimy o modlitwę w dzieci i ich rodzin.
  7. Przypominamy o organizowanej przez naszą parafię (wraz z Biurem Pielgrzymkowym Rafael-STELLAE MARIS) pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 30 czerwca do 7 lipca br. Plan pielgrzymki i potrzebne informacje zamieszczone są w gablotce a także na stronie internetowej naszej parafii
  8. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Marii Baradziej, Monice Trzop, Anecie Cebula i Barbarze Janiga; dziękujemy również za skoszenie trawy wokół kościoła. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Krystynie Płachno, Elżbiecie i Krzysztofowi Górak oraz pewnej rodzinie. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu prosimy rodziców dzieci kl. III.
  9. Informacje lokalne: Sołtys Koszyc Małych informuje, że II rata podatku od nieruchomości odbierana będzie w poniedziałek (15.V) w godz. 16.00-19.00 w Remizie OSP.
  10. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. Niech katolickie media będą pomocą w kształtowaniu naszej wiary.
  11. Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św. życzymy obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi. SZCZĘŚĆ BOŻE!

ADORACJA NAJŚW. SAKRAMENTU

PODZIĘKOWANIE ZA ŚW. MAŁGORZATĘ MARIĘ ALACOQUE
- KOLEJNEGO PATRONA NASZEJ ŚWIĄTYNI
Z PROŚBĄ O POKÓJ NA UKRAINIE, W OJCZYŹNIE I NA ŚWIECIE,
O ODDALENIE WSZELKICH NIESZCZĘŚĆ
ORAZ O BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE DLA NASZYCH RODZIN

NIEDZIELA - 14 maja 2023 r.

12.00 – Rozpoczęcie adoracji (bezpośrednio po Mszy św. o godz. 11.00)
12.15 – Mieszkańcy ul. Źródlanej, Lipowej, Brzozowej i Pracy
12.45 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
13.15 – Mieszkańcy ul. Wesołej numery parzyste i ulicy Granicznej
13.45 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery nieparzyste z ulicami przyległymi
14.15 – Mieszkańcy ul. Wolskiej numery parzyste z ulicami przyległymi
14.45 – Mieszkańcy ul. Tarnowskiej, Szkolnej i Świerkowej
15.15 – Mieszkańcy ul. Głównej, Spacerowej, Skalnej i Uroczej
16.00 – Nabożeństwo Majowe a następnie Msza św.

Zapraszamy na adorację, aby chociaż przez chwilę pomodlić się przed Najśw. Sakramentem. Tych, którzy nie mogą przybyć do kościoła w wyznaczonej godzinie zapraszamy w innym czasie. „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28)

Niech nasze modlitewne czuwanie zaowocuje jeszcze większym umiłowaniem Eucharystii. Zachętą do trwania przed Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramentem niech będzie dla nas św. Małgorzata Maria Alacoque.

Warto przypomnieć, że Kościół udziela odpustu zupełnego wiernym, którzy nawiedzą Najśw. Sakrament przez pół godziny w celu adoracji.

„Zaczynaj wszystko u stóp Chrystusa utajonego w Najświętszym Sakramencie” (św. Jan Paweł II)

„Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów” (św. Teresa od Dzieciątka Jezus)

„Eucharystia jest moją autostradą do nieba” (bł. Carlo Acutis)