IV Niedziela Wielkanocna - 30 kwietnia 2023 r.

1. Przeżywamy niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczynającą Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Dziś także modlimy się o opiekę Bożą i bezpieczeństwo na drodze. Natomiast poprzez nowennę przygotowujemy się do uroczystości św. Stanisława ze Szczepanowa. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na seminarium duchowne.
  2. Dziś zaczynamy nabożeństwa majowe podczas których czcić będziemy Matkę Bożą słowami Litanii Loretańskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach w kościele: w niedzielę o godz. 16.00 a w dzień powszedni o 18.00 (również w I piątek miesiąca o 18.00) lub odmawiania litanii w domach.
  3. Zachęcamy także do licznego gromadzenia się przy kapliczkach i pielęgnowania pięknej tradycji nabożeństw majowych. Proponujemy również Majówki w plenerze (ogólnoparafialne - w dni świąteczne) o godz. 18.00 w różnych częściach naszej Parafii (śpiew Litanii Loretańskiej i pieśni Maryjnych). Dziś przy kapliczce obok remizy OSP, w środę na ul. Wolskiej przy figurze NSPJ, w niedzielę (7.V) przy kapliczce na ul. Wesołej. Serdecznie zapraszamy starszych, młodzież i dzieci.
    - w poniedziałek – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika;
    - we wtorek – wspomn. św. Atanazego, bpa i dok. Kośc.;
    - w środę – uroczystość NMP, Królowej Polski - Msze św. jak w niedzielę (o godz. 7.30, 9.15, 11.00 i 16.30); po Mszy św. o godz. 9.15 zmiana tajemnic różańcowych, o godz. 16.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    - w czwartek – wspomn. św. Floriana, męczennika - patrona strażaków; również przypada I czwartek miesiąca – modlimy o powołania kapłańskie i zakonne; o 17.30 Godzina Święta;
    - w I piątek miesiąca – oddajemy cześć Bożemu Sercu i wspieramy misje św. Msze św. o godz. 17.00 i 18.30. Okazja do spowiedzi od godz. 16.30. Odwiedziny chorych od godz. 9.00: w czwartek (z rejonu ks. wikariusza) i piątek (z rejonu ks. proboszcza);
    - w sobotę – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów a zarazem I sobota miesiąca – wynagradzamy za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi (będzie także medytacja I – sobotnia ale nie będzie wspólnej modlitwy różańcowej).
  5. Parafia nasza wraz z Biurem Pielgrzymkowym Rafael-STELLAE MARIS organizuje pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 30 czerwca do 7 lipca br. Plan pielgrzymki i potrzebne informacje zamieszczone są w gablotce.
  6. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Lidii Tabiś, Marcie Wojtaszek, Małgorzacie Wojtaszek i Iwonie Gondek. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Marzenie i Jerzemu Sroka, Anecie i Kamilowi Szwec, Beacie i Stanisławowi Pyzdek. Bóg zapłać.
  7. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej (także w wersji elektronicznej) oraz słuchania rozgłośni katolickich. W zakrystii można odebrać zaprenumerowane czasopismo: Królowa Różańca Świętego i Czas Serca.
  8. Przed tygodniem było w naszym kościele Modlitewne Czuwanie Młodzieży. Informacje o tym wydarzeniu znajdziemy w Gościu Niedzielnym a także na stronie internetowej Ksieży Sercanów oraz Tarnowskiego Gościa Niedzielnego
  9. Informacje lokalne: Wójt Gminy Tarnów zaprasza na obchody Święta Narodowego 3 Maja, które odbędą się w najbliższą środę w Woli Rzędzińskiej. Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą św. w intencji Ojczyzny. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Gminy Tarnów.
  10. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Stanisława Tokarczyk z ul. Pogodnej. Pomódlmy się o życie wieczne dla niej...
  11. Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św., życzymy błogosławieństwa Chrystusa Dobrego Pasterza i opieki Maryi Królowej Polski. Obfitości Bożych darów życzymy także tym, którzy w rozpoczynającym się miesiącu maju przeżywać będą swoje imieniny, ważne rocznice i jubileusze. Młodzieży przystępującej do egzaminów światła i mocy Ducha Św. SZCZĘŚĆ BOŻE!