II Niedziela Wielkanocna - 16 kwietnia 2023 r.

1. Przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu do 16.30. Dziś za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele przed Najśw. Sakramentem można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Druga Niedziela Wielkanocy jest patronalnym świętem Caritas a także dniem rozpoczynającym Tydzień Miłosierdzia; po Mszy św. przed kościołem przeprowadzana będzie zbiórka do puszek na rzecz Caritas.
  3. Msze św. w dzień powszedni o godz. 18.30, w sobotę Eucharystia o godz. 7.30; pół godziny wcześniej Adoracja Najśw. Sakramentu. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  4. We wtorek po Mszy św. odbędzie się Celebracja dla młodzieży kl. VIII przygotowującej się do bierzmowania oraz ich rodziców (spotkanie w kościele; młodzież prosimy o przyniesienie indeksów). Natomiast w czwartek na Mszę św. zapraszamy rodziców i dzieci kl. III przygotowujące się do I Komunii.
  5. W sobotę (22.IV) o godz. 18.30 rozpocznie się, w naszym kościele Modlitewne Czuwanie Młodzieży – spodziewamy się ok. 400 młodych ludzi. W ramach tego spotkania o godz. 20.00 będzie Nabożeństwo Drogi Światła ulicami naszej parafii (Źródlaną, Pogodną, Wesołą i Spacerową); o godz. 24.00 będzie Msza św. Zapraszamy do udziału w tym spotkaniu młodzież naszej parafii. Plan czuwania jest zamieszczony w gablotce. Spotkanie młodzieży (punkty programu, które będą w kościele) będzie transmitowane przez RADIO PROFETO
  6. Dla młodzieży, która do nas przybędzie przewidziany jest poczęstunek ok. 21.30. Stąd prosimy chętne osoby do upieczenia ciasta oraz do pomocy przy wydawaniu posiłku. Chętnych prosimy o przekazywanie informacji do kwiaciarni do Pani Doroty Kula.
  7. W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Krzysztofa Satołę SCJ z nowopowstałej parafii pw. św. Brata Alberta w Kaliszu. Ks. Krzysztof będzie głosił kazania i zbierał pieniądze na budowę kościoła (raz w roku parafie prowadzone przez Księży Sercanów wspierają budowę kościoła w Kaliszu organizując zbiórkę pieniędzy).
  8. W poniedziałek (24.IV) w parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich o godz. 18.00 młodzież klasy VIII otrzyma sakrament bierzmowania. Zachęcamy do modlitwy w intencji młodzieży.
  9. Wyrażamy wdzięczność za troskę o piękno naszej świątyni i ofiarę na kwiaty: Agacie Kozioł, Marii Łątka, Renacie Świątek i Aleksandrze Gawron. Dziękujemy także za ofiarę na materialne potrzeby kościoła: Agnieszce i Pawłowi Szarek, Barbarze i Pawłowi Warchoł, Beacie i Wiesławowi Tryba, Beacie i Teofilowi Fiszbain i pewnej rodzinie. Dziękujemy również za dzisiejszą tacę. Bóg zapłać.
  10. Zachęcamy do czytania Pisma św. i prasy religijnej. W Gościu Niedzielnym są ciekawe artykuły m.in. o św. S. Faustynie apostołce Bożego Miłosierdzia.
  11. Informacje lokalne: W czwartek (20.04) o godz.19.00 w remizie OSP odbędzie się spotkanie organizacyjne dla mieszkańców, którzy chcieliby się zaangażować w utworzenie koła gospodyń wiejskich w naszej miejscowości. Zaproszenie kierowane jest do pań i panów bez ograniczeń wiekowych. Zaproszony jest każdy, kto chciałby podzielić się swoimi pomysłami, zdolnościami i wszelkimi umiejętnościami.
  12. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Mariusz Zdeb z ul. Uroczej i śp. Jadwiga Tadel z ul. Wolskiej. Pomódlmy się o życie wieczne dla nich...
  13. Wszystkim uczestniczącym w tej Mszy św. życzymy wielu łask od Jezusa Miłosiernego. Niech Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo św. Faustyny umacnia nas w pełnieniu na co dzień dzieł miłosierdzia. Szczęść Boże!

MODLITEWNE CZUWANIE MŁODZIEŻY W KOSZYCACH MAŁYCH
22/23 KWIETNIA 2023 r.

NOC ŚWIATŁA
„Sprawiedliwi jaśnieć będą”

W sobotę 22 kwietnia o godz. 18.30 rozpocznie się, w naszym kościele Modlitewne Spotkane Młodzieży. Głównymi punktami spotkania będą: świadectwo młodego człowieka, Nabożeństwo Drogi Światła (ulicami Koszyc Małych), Adoracja Najśw. Sakramentu, spowiedź, wspólna Eucharystia; przewidziany jest również posiłek. Spotkanie zakończy się w niedzielę ok. 02.00.

W spotkaniu tym uczestniczyć będzie młodzież z parafii prowadzonych przez Księży Sercanów (na terenie Polski jest kilkanaście parafii). Tego typu spotkania mają miejsce dwa razy w roku (wiosną i jesienią) w różnych miejscowościach i bywa na nich ok. 400 osób.

Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do licznego udziału w tym niecodziennym spotkaniu. Będziemy także wdzięczni za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia - zarówno młodzieży jak i dorosłym. Chęć pomocy można zgłosić oraz informacje uzyskać u ks. Franciszka - organizatora spotkania lub ks. Dariusza.

Osoby chętne do upieczenia ciasta dla młodzieży oraz do pomocy przy wydawaniu posiłku lub innych czynnościach prosimy o przekazywanie informacji do kwiaciarni do Pani Doroty Kula. Szczegółowe informacje (osobom, które się zgłoszą) będzie przekazawał ks. Franciszek.

PROGRAM  SPOTKANIA:

18.30 - Rozpoczęcie, przywitanie, przedstawienie gości i grup młodzieży
19.00 - Konferencja, świadectwo
20.00 - Nabożeństwo Drogi Światła; przejście pod Remizę OSP a następnie procesja ulicami: Źródlaną, Pogodną, Wesołą i Spacerową
21.30 - Posiłek (sala gimnastyczna w Centrum Kultury i Sportu)
22.30 - Przygotowanie do spowiedzi, Adoracja Najśw. Sakramentu, spowiedź
23.45 - Przygotowanie do Mszy Świętej
24.00 - Msza Święta
01.00 - Światło sprawiedliwych (wypuszczenie w niebo zapalonych lampionów), zakończenie spotkania

Jeli nie możesz uczestniczyć w tym spotkaniu posłuchaj transmisji przez RADIO PROFETO